Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elsősorban katolikusok!...

Prókátor kérdése:

Elsősorban katolikusok! Meddig mennétek el vallásotok felvállalásában pl. a munkahelyeteken?

Figyelt kérdés

Ha például kapnátok egy olyan lehetőséget, hogy kaphattok 5 perc extra szünetet, 11:59-től 12:04-ig, hogy nyugodtan elmondhassátok az Úr angyalát …, vagy pl. kaphattok évi 5 nap külön szabadságot, hogy a számotokra fontos egyházi ünnepeket munkaszünettel egyben tarthassátok meg; felvállalnátok hiteteket mindem kolléga előtt?

És milyen ünnepekre kérnétek ezeket a szabadnapokat? (Azokat, amik amúgy is állami munkaszüneti napok, nem kell emlegetni)



Természetesen várom a többi felekezet és vallás képviselőinek véleményét és ötleteit! Nem sértésből, lenézésből stb írtam,a kérdést a katolikusokhoz, hanem mert nem szeretném a többieket megsérteni szokásaikban való járatlanságommal!


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2013. júl. 11. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok de nem szoktam elmondani délben az Ur angyalát.A kolegák előtt nem titok melyik vallásifelekezethez tartozom,a facebookon is láthatja mindenki.Nem szégyelek katolikusnak lenni,van ateista,muzulmán stb kolegám.
2013. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is csatlakozom, rólam is mindenki tudja, hogy katolikus vagyok. Nem szoktam bent imádkozni, esetleg fohászkodom csendben, és nem tartanék igényt kedvezményekre.(pláne nem külön kedvezményre, ami megkülönböztetetten jár, nem lenne igazságos)
2013. júl. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
" A tudatlanság vakká tesz. Ó, nyomorult halandó, nyisd ki a szemed!"
2013. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első két válaszadónak köszönöm, a harmadikat sajnos nem tudom hova tenni, hogy mit akar jelenteni!
2013. júl. 11. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezik megmondom, természetesen, hogy katolikus vagyok, de csak úgy nem állok fel, hogy "hahó, nézzétek én, római katolikus vagyok és minden vasárnap templomba megyek"...

szóval érted :)

2013. júl. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs értelme a dolognak, mert a nyugati világ a keresztény ünnepekhez van igazítva. Tehát a amikor ünnepünk van, akkor munkaszüneti nap is, így ezáltal nem vagyunk gátolva a vallásgyakorlásunkban.

A szabadságnapok száma, munkaszüneti ünnepek pedig munkajogi dolog. Ha pl. Krisnahívő lennék, és holnap vallási ünnep lenne, "pozitív diszkriminációnak" számítana velem szemben, ha én csak ezért kapnék egy extra szabadnapot.

Az már másik dolog, hogy előre 2 hónappal szólok, hogy most "szent napom/ hetem lesz/ el kell mennem Mekkába... stb.", és akkor nekem mindenképpen szabira kell majd mennem a saját keretemből.

(Egyébként az éves szabadságkeret 1/3-ával a munkavállaló rendelkezik, a többi részével pedig a munkáltató.)

Ha mégse engednek el, akkor meg mérlegelni lehet, hogy bíróságra megy -e vele az ember, vagy sem.

Ha rögzített időpontban minden nap kell valami ceremónia, akkor is a főnökkel kell egyeztetni. A jó főnök ilyen esetben azt mondja, hogy oké, délben neked 10 perc szünet, de annyival tovább maradsz bent, ledolgozva a kiesett időt.

2013. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Még valami. Ha mégis extra szabadnapot/ szünetet osztanának a vallásosoknak, hirtelen mindenki mélyen vallásos lenne olyan vallásnál, ahol a legtöbb szabit / stb. adják. Lehet hogy hirtelen én is katolikus/ buddhista/ jehovatanú/ mormon/ akármi (is) lennék. :)

(Református vagyok.)

2013. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!