Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kis koromban nem kereszteltek...

Kis koromban nem kereszteltek meg engem, ennek lehet koze hozza? Csak en latom ugy a dolgokat, hogy a papok hipnotizaljak az embereket? A papság segít abban, hogy az emberek soha ne ébredjenek tudatára a valóságnak?

Figyelt kérdés

Most,hogy el olvastam egy cikket ahol az egyiptomi papsagrol van szo meg stb..foglalkoztatni kezdett ez az egesz, mert en nem erzem magam keresztenynek es nem is akarnak az lenni.

Valamilyen szinten en is hiszek Istenben! Templomba mar nagyon reg voltam, regen mindig jartam de miutan elkoltoztunk kb masfel eve azota nem voltam.

Furcsaltam a hittan tanaromat is,mindig annyira erolkodott,hogy menjek el az orakra, a tobbiek kozt kivulallonak ereztem magam,kicsit kellemetlen volt, nem mindig tudtam hozza szolni az egesz beszelgeteshes ezert se szerettem jarni.Apu ugy gondolta amikor kicsi voltam,hogy majd ha felnovok akkor legyek meg keresztelve es,hogy en valasszam ki,hogy katolikus akarok-e lenni vagy reformatus...Most,hogy fel nottem nem tartom fontosnak ezt az egeszet....

Templomba meg azert se szeretek jarni,mert a papok hipnotizaljak az embereket en ugy gondolom!

Azokat az embereket megertem akiknek semmijuk se maradt es mar csak az istenhez tudnak imadkozni!

Szoval az lenne a kerdesem,hogy annak,hogy nem vagyok meg keresztelve koze lehet ahhoz,hogy nem szeretek jarni templomba es mashogy latom a dolgokat?

Vagy inkabb hagyjam az egeszet es ne torodjek vele? ://

(ha lehet akkor ertelmes valaszokat)

Koszonom!



2013. júl. 13. 02:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egész világ hipnotizálva van, a polgárság elnyomva.

Amerikai álom is csak addig szép, amíg az ott fel állított törvényeket csak egy centivel is, de megszeged.

Sok mindent lehet olvasni, sok minden el van titkolva, sok minden csak a látszat.

A hit is csak abban merül ki hogy alárendeled magad egy felsőbb hatalomnak/erőnek (ez lehet Isten hit, vagy bármi más ).

Nem vagyok megkeresztelve, templomba nem járok.

Minden a pénz körül és a pénz minden körül.

2013. júl. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kicsit eltévedtél, ez nem a valláskritika.
2013. júl. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kezd el olvasni a Bibliát, az Újszövetséget és te egyedül el fogod tudni dönteni, hogy mi az igaz és mi nem.

Én sajnálom a hittan tanárokat, mert szegények csak jó felé akarják terelni a gyerekeket, ha más nem, legalább némi erkölcs ragadjon már rájuk, de elég nézni a tévét ahhoz, hogy ha nincs megfelelő szülői támaszuk ebben a nevelésben, akkor falra hányt borsó az egész.

A média hipnotizál, nem ezek a kispapok, akik csak jót akarnak.

2013. júl. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, a kereszteléshez ennek nincs köze, azért nem érdekel, mert gondolom, otthon nem azt láttad, hogy a szüleid vallásosak. Sajnos csak a felszínt látod, de ez nem baj, mert mindenkinek saját erőből kell eljutnia a meggyőződéséhez. Hogy hipnotizálják az embereket? jót mosolyogtam.

Szerintem ne törődj az egésszel, majd , ha úgy érzed, érdekel Isten (én úgy mondom, hív), akkor majd megtalálod az utad. Addig tanulmányozd a nagy világvallásokat, meglepődsz majd mennyi hasonlóság van!

2013. júl. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Templomban már nagyon rég nem voltál, de azért váltig állítod, hogy a papok hipnotizálják az embereket. Ne is haragudj, de ez ugyanolyan begyöpösödött, szűk látókörű gondolkodás, mint amit te a hívőkről feltételezel.
2013. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolso, ezt nem csak gondolom igy,hogy a papok hipnotizaljak az embereket!


Tamasbori, a szuleim vallasosak ugyhogy nem azert nem erdekell.Majd utanak nezzek ennek az egesznek, de most csak a kivancsisag hajtott,hogy ki irjam ezt a kerdest! :D

Koszonom a valazokat!

2013. júl. 13. 12:07
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Lehet, hogy fölkavart az a cikk amit olvastál, de hidd el majd sokkal megrázóbb dolgokat is fölfedezel, ha elolvasod a Bibliát.

Teljesen másként fogod látni az életet. Megismerheted az életnek egy olyan oldalát, amelyről eddig (a szavaidból ítélve)nem hallottál, nem igen ismertél.

Előnyben vagy azzal, hogy nem kereszteltek meg kiskorodban. Mert most, ha úgy döntesz, krisztusi módon teheted meg.


"Valamilyen szinten en is hiszek Istenben!" - írod

Miért hiszel Istenben, ha egyáltalán nem ismered? Bennem is hiszel, engem sem ismersz.

Mit hiszel Istenről? Milyen Ő?

Ha tényleg hiszel benne, el kell fogadnod azt, hogy Ő teremtett mindent, neki köszönheted az életedet (a szüleid és az ők szülei is). Ha ez így van, akkor jogában áll elvárni dolgokat tőled, és jogában áll számon kérni, hogyan éled az életedet.

Na erről is szól a Biblia.


Még a keresztelkedéseddel kapcsolatban annyit, hogy Krisztus előtt milliók éltek keresztelkedés nélkül. Nem volt semmi bajuk.

De Krisztus óta ezt a lépést meg kell tenni, ha azt akarjuk Isten áldása legyen a mindennapi életünkön.

De a Biblia szerint, ezt csak úgy teheted meg, ahogyan Jézus tette, és megparancsolta a követőinek, hogy Így tegyék ők is: Máté 28:18-20


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Lehet, hogy fölkavart az a cikk amit olvastál, de hidd el majd sokkal megrázóbb dolgokat is fölfedezel, ha elolvasod a Bibliát.

Teljesen másként fogod látni az életet. Megismerheted az életnek egy olyan oldalát, amelyről eddig (a szavaidból ítélve)nem hallottál, nem igen ismertél.

Előnyben vagy azzal, hogy nem kereszteltek meg kiskorodban. Mert most, ha úgy döntesz, krisztusi módon teheted meg.


"Valamilyen szinten en is hiszek Istenben!" - írod

Miért hiszel Istenben, ha egyáltalán nem ismered? Bennem is hiszel, engem sem ismersz??

Mit hiszel Istenről? Milyen Ő?

Ha tényleg hiszel benne, el kell fogadnod azt, hogy Ő teremtett mindent, neki köszönheted az életedet (a szüleid és az ők szülei is). Ha ez így van, akkor jogában áll elvárni dolgokat tőled, és jogában áll számon kérni, hogyan éled az életedet.

Na erről is szól a Biblia.


Még a keresztelkedéseddel kapcsolatban annyit, hogy Krisztus előtt milliók éltek keresztelkedés nélkül. Nem volt semmi bajuk.

De Krisztus óta ezt a lépést meg kell tenni, ha azt akarjuk Isten áldása legyen a mindennapi életünkön.

De a Biblia szerint, ezt csak úgy teheted meg, ahogyan Jézus tette, és megparancsolta a követőinek, hogy Így tegyék ők is: Máté 28:18-20


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!