Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El tudtok képzelni egy buddhis...

El tudtok képzelni egy buddhista-keresztény elvekre épülő hitet? (nem ártani-szeretni-Istenben hinni)? Milyen lenne?

Figyelt kérdés
Fanatikusak (hívők és ateisták) válaszát nem várom.
2013. júl. 14. 15:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Igen, igyekszem magamban valami ilyesmit megvalósítani.
2013. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
A kereszténység is ezt hirdeti, azzal mi a baj?
2013. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A kereszténységgel semmi, a keresztényekkel már annál inkább ;) Ha nem hiszem el betűről betűre, ami a Bibliában van, nem lehetek keresztény? Az itt tobzódó keresztények igenis ártanak azoknak, akik nem pontosan azt hiszik, amit ők.
2013. júl. 14. 16:19
 4/19 TejfölJóska válasza:
100%
Hmmm... nem tudom. Talán lehetséges. Milyen lenne? A keményvonalas katolikusok biztosan kiakadnának :D
2013. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ateistaként kérdezem, a szeretni és nem ártani Isten nélkül miért nem megy? Ha már úgyis elveted a Bibliát, és ugyebár a buddhizmus felé kacsingatsz, amely vallásnak nincsenek istenei, akkor miért kéne hinni Istenben, főleg, hogy semmi értelme nincs? Ha meg hinni akarsz Istenben, miért vegyíted a "vallásod" a buddhizmussal? A kereszténység is szeretni és nem ártani elvek szerint működik/ne.
2013. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Istenben hiszek, ez már így marad :) Az, hogy a kereszténység ilyen lenne, nem hiszem, mert ők csak magukat tartják igaznak. A buddhizmusban a tolerancia az, ami nincs meg a kereszténységben.
2013. júl. 14. 16:53
 7/19 anonim ***** válasza:

"A kereszténységgel semmi, a keresztényekkel már annál inkább ;) Ha nem hiszem el betűről betűre, ami a Bibliában van, nem lehetek keresztény?"

Az vagy, aminek gondolod/hiszed/vallod magad, a többieknek meg semmi közük hozzá.


"Az itt tobzódó keresztények igenis ártanak azoknak, akik nem pontosan azt hiszik, amit ők."

Nekem például nem ártanak, mert nem az ő szavukat veszem mértékadónak a saját életemre vonatkozóan, hanem a sajátomat, és ez utóbbit nem tekintem rájuk is érvényesnek: meghagyom őket a saját hitükben, és elfogadom, hogy ők ezt tekintik helyesnek.

2013. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7.-es igazad van, de általában a keresztényektől azt kapom, hogy nem vagyok keresztény. Hogy téged nem bánt, az egy nagyon szerencsés emberi tulajdonságod, de ha engem pl. bántana, akkor nekem árt, nem?
2013. júl. 14. 16:57
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha hiszel Istenben, akkor semmi szükséged a buddhizmusra, egyszerűen csak "csinálsz" egy új keresztény irányzatot, ahogy a jehovisták, meg az adventisták tették. És ebben az irányzatban nagyobb hangsúly lenne mondjuk a tolerancián, + kevesebb Biblia stb.. És nem kell ehhez mozgalmat indítanod, lehetsz te magad az egyetlen híve. Tudtommal Jézus is ezeket az elveket hirdette, akkor miért kéne vegyítened buddhista tanokkal? Talán hiszel a reinkarnációban, vagy abban, hogy a szenvedéstől úgy lehet megszabadulni, hogy lemondasz a vágyaidról és csak arra összpontosítasz, hogy tökéletes egyensúlyban legyél önmagaddal (és nem Istennel)?
2013. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, van egy jó hírem, lehetsz egyszerre buddhista meg keresztény. A buddhisták nem tiltják, hogy más vallást is kövess miközben buddhista vagy, a keresztény meg elvileg csak Krisztus követőt jelent. Tolhatod egyszerre a kettőt, ha azt szeretnéd.
2013. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!