Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia egy és ugyanaz (a...

A Biblia egy és ugyanaz (a fordításokban nincs sok különbség), a keresztény vallás "szabályai" benne vannak. Akkor miért van az, hogy mindegyik szekta csak magát tartja igazinak?

Figyelt kérdés

2013. júl. 15. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Úgy tudom, a katolikus és a Jehova Tanú az a kettő, amelyik csak saját magát tartja igaznak. A katolikus valamivel megengedőbb, mert szerintük ettől függetlenül nem csak ők üdvözülhetnek, a JT szigorúbb, ők azt mondják, mindenki más el fog pusztulni, csak ők nem, de velük kapcsolatban nem vagyok annyira képben.
2013. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem egészen egy és ugyanaz. Ezt már Kálvin és Luther is megmondta, hogy csak nagyokra hivatkozzam.

Nem mindegyik szekta tartja csak magát igazinak, tudtommal mind a lutheránusok, mind a kálvinisták elismerik egymás, sőt a katolicizmus létjogosultságát is. A pápától sem hallottam, hogy ne ismerné el akár a muszlim vallást is.

Az más kérdés, hogy vannak szekták, amelyek önmagukat tartják az egyedül igazinak és üdvözítőnek. Ha kicsit alaposabban megvizsgáljuk e szekták legfelső vezetését, rögtön megértjük, miért gondolkodnak így.

2013. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

A katolikus, református, evangélikus, baptista Biblia lényegesen nem tér el egymástól. Többnyire a Károli- biblia fordításai. Sőt! A zsidó biblia Ó-szövetségi része is nagyon hasonló.

A Hitgyülisek és a Jehovák Bibliája tér el nagyon a többitől. Ők azok, akik csak a sajátjukat ismerik el.

2013. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Egyetértek az előttem szólókkal. Az ember nem egy felekezethez tartozás által válik igazzá, hanem hit által. Ezért téved minden olyan felekezet, aki az egyedül üdvözítőnek titulálja magát. A Szentírásból semmi ilyen következtetést nem lehet levonni...


Üdv. Péter

2013. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 nagylzs ***** válasza:
A nagy eltérés nem a biblia fordításában van, hanem a szövegek értelmezésében. Van olyan történet a bibliában amit az egyik vallás szimbolikus jelentésűnek vesz, a másik szó szerint. Ahány féle értelmezés, annyiféle vallás és szekta alakul ki.
2013. júl. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztos a sátán miatt, ja nem... a sátán nem létezik.
2013. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló valamit nagyon rosszul tud.

A katolikus vallás igenis sok dologban eltér a reformátustól, evangélikustól és a baptistától. A felsoroltak (református, evangélikus, baptista) sokkal közelebb vannak teológiailag a Hgy-hez, mint a katolikushoz.

A Bibliákról: van külön katolikus és protestáns bibliafordítás. A leglátványosabb különbség köztük az, hogy a katolikusok több könyvet emeltek be az Ószövetségbe. Az első, és leghíresebb protestáns bibliafordítás a Károli-féle, a baptisták és a Hit Gyülekezete (meg még sok egyéb közösség, de róluk most nem volt szó) a mai napig ezt használja, a reformátusok és az evangélikusok és mások szívesebben használják a Magyar Bibliatársulat által kiadott valamivel modernebb nyelvezetű változatot, de ez a kettő lényegében ugyanaz, csak a modernet könnyebb olvasni. Így olyat állítani, hogy a Hgy csak a saját bibliáját fogadja el, már csak azért is értelmetlen, mert nekik ilyen nincs.

Azon kívül a Hit Gyülekezete soha az életben nem állított olyat, hogy csak a közösség tagjai üdvözülhetnek! Mi azt mondjuk, hogy a Jézus Krisztusba vetett hit által lehet elnyerni az örök életet. Hogy ezt ki milyen közösséghez tartozva éli meg, az mindegy. Persze vannak teológiai kérdések, amikben különbözünk a többi egyháztól, de ezek nem feltétlenül üdvösségi kérdések.

Sőt, mondok még valamit, ami lehet, hogy sokaknak új lesz: a Hgy a pünkösdi-karizmatikus mozgalom leghíresebb magyarországi képviselője, de rajta kívül még számtalan kisebb, ugyanilyen stílusú gyülekezet működik az országban. Csak nem állnak támadások kereszttüzében, mert egyáltalán nem híresek.

A Jehova Tanúi egy egész más téma, abba most nem mennék bele, főleg, hogy igazán nem is értek hozzá.

2013. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a katolikus egyháztól ezt még nem hallottam, tanúktól és adventistáktól viszont igen. Ők azok, akik nem hisznek a lélek halhatatlanságában, a többi egyház viszont hirdeti a mennyet és a poklot.

Engem már nem zavarnak ezek az állítások, ezzel majd ők elszámolnak, ha el kell.

Én leülök és olvasom az igét. Szeretem. Ahogy Istenemet teljes szívemből.

2013. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vuk-91 ***** válasza:

@ # 7/8

Anyám egyike a (tév)hitgyüliseknek és nap mint nap legalább egyszer belemegy az istentémába. Minden vallással szemben ítéleteket mondogat, és sokszor azt is megjegyzi hogy csak a hitgyülisek (meg a zsidók- milyen ironikus hogy pont ŐK követelték Jézus keresztre feszítését a romaiakkal szövetkezve) kapnak áldást... bár sokszor előferdül hogy némelyik tag nem él "Istennek tetsző életet"

De a lényeg az: A Hit Gyülekezetét úgy lehet megismerni igazán ha körülvesznek, és az hogy soha nem monsták volna hogy csak a Hgy-sek üdvözülhetnek, eléggé meggondolatlan.


A hitgyülekezetét pont az a szigor teszi szektává amit gyakorolnak. Anyám rá a bizonyíték.

2013. aug. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha Anyukád így gondolja, az elég szomorú, én is Hgy-s vagyok, és pontosan tudom, hogy nem a felekezet üdvözít, és nem csak a Hit Gyüli tagjai kerülnek a mennybe. Sőt, ezt nagyjából minden Vidám Vasárnapon elmondja a Németh Sándor, szerintem az ő véleménye jobban tükrözi a gyülekezet hivatalos álláspontját, mint az anyukádé.
2013. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!