Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim viselet - mi ez?

Muszlim viselet - mi ez?

Figyelt kérdés
Jártam ilyen vallást gyakorló emberek által sűrűn lakott negyedben, és idősebb (60 körüli) nők arcán láttam egy afféle "fém keretet", amely a szájuk előtt egy fém lapot tartott (talán rézből). Mi volt ez? És mi célt szolgál?
2013. júl. 6. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes... Hol jártál? Fém keret? Esetleg a Burkára gondolsz?

[link]

2013. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez volt az - a battula! :)

Köszönöm szépen! (Németországban láttam egyébként)

Annyiban különbözött ettől, mint amit a lány visel, hogy valóban fémből volt (nagyon meglepett) - ugyanúgy a homlokánál is, és onnan indult le az orra előtt 2 fémpálca, ami ezt a réz(?)lapot tartotta a szája előtt.

Érdekes viselet - de nem tudtam még jobban megnézni, nem akarok középkorú asszonyokat bámulni az utcán/metrón. :)

2013. júl. 6. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom manapság már nem szokás ezt hordani, csak pár helyen hordják idősebb nők. Gondolom az elvárt vallási viseletnek ez is egy formája, dehogy teljesen pontosan milyen célt szolgál azt nem tudom sajnos.
2013. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
EZ nem fembol keszul, dubaiban is ilyet hordanak a nok, de ez egy fenyes anyagbol keszul, de feketebol is keszulnek ezek a darabok. NAgyon jo minosegu az anyag, s valoban femnek latszik, de valojaban nem az, szemelyesen megneztem, sot vasaroltam is fekete szinuben.
2013. júl. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Áh találtam valamit. Elvileg ez arra van hogy a sólyomnak az arcvonásait "másolja" le, ami a büszkeséget,kecsességet és erőt jelképezi, és azt fejezi ki hogy felnőtt nő lett az emberből. Ezért hordják, a pubertás kezdetekor vagy házasság után.
2013. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt is olvastam, hogy úgy készül, hogy valami ruhaanyagot festenek kékre vagy lilára, és üveggyolóval dörzsölik amíg ilyen fémes színezetet nem kap.
2013. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De jó hogy feltetted ezt a kérdést... tök érdekes. Egyből rányögné az ember, mert hogy mennyire el vannak nyomva a nők, hogy már börtönrácsot is viselnek a fejükön, erre meg teljesen más a helyzet.
2013. júl. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de javítanom kell: ez nem muszlim viselet. Az iszlám nem ezt mondja, hogy hordjanak a nők kacsacsőrű viseletet, mert ezzel felhívják magukra a figyelmet. Az iszlámban a nőknek a figyelem nem vonzása a cél - ez a viselet ezt kizárja. Ez ottani népcsoportok, népszokás része.
2013. júl. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!