Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor én tényleg nem...

Most akkor én tényleg nem vagyok keresztény, és jogosan lettem "kiközösítve"? Tényleg tévelygő volnék? Rossz/bűnös vagyok Isten szemében az alábbiak miatt, vagy csak az emberek ítélnek annak?

Figyelt kérdés

Van egy Siva szobrom és néhány képem az egyik - hinduk által - szentnek tartott hegyről. Továbbá vannak hindú szent könyveim, pl. Bhagavad Gita, Siva Gita, stb.


Ezeket az írásokat olvastam is, és nem tartom ellentmondásosnak a Bibliával.

Szinte be lehet azonosítani a keresztény szerepeket (Atya, Jézus, Mária, Szentlélek stb) a hindú "istenek" szerepével. Olyan, mintha csak a kulturális köntös volna más. A Mag, az Egy isten, a Vagyok - azonos bennük.


Most akkor én nem vagyok keresztény, mert nem töröm össze a szobrot (NEM imádom, stb., hiszen csak egy szobor, egy emlék az útról), nem tépem szét a képeket (azon a helyen jártunk, így egy csodálatos emlék számomra), és nem égetem el a hindú szent írásokat (igen, olvasom ezeket is, mert nem visznek bele semmi rosszba, és olyan "szabályok" is vannak bennük, amit az élet védelmére, a tisztaságra, stb. vonatkozik).


Bizonyos keresztény emberek kiközösítettek a fent írtak miatt. :(


2013. júl. 21. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Pedig te inkább állsz közelebb a keresztény fogalomhoz, még így ismeretlenül is, mint ők.


Ne aggódj, te nem vagy bűnös. Érdekel a Hindu kultúra, és akkor most mi van? Összedől a világ?


Egy dolgot nem helyesel a Biblia. Ha más Istent szolgálsz.

Ha csak a köntös más, szerintem az sem bálványimádás.

2013. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az Ótestamentumban van ugye az, amikor Mózest elhívja Isten, de Mózes először hárít. Azt mondja Mózes, hogy a nép jelet kér majd tőle, és nevet, akkor mit feleljen Ki küldte őt?


Erre Isten ezt felelte: Mondd nekik, hogy a Vagyok küldött.


Ugyanez megmarad az Újszövetségben is, a Vagyok (E/1), mint Isten neve.


A hindú filozófiában ugyanez van.

A politeista világnézet, amit mi nyugatiak nevezünk így, az a népi változat. De a mélyebb teológiai háttér ott is Egy Istenről beszél, aki mikor hogy jelenik meg.


Ábrahám, Izsák és Jákob Istene is megjelent felhőként, tűzoszlopként, égő csipkebokorként...mégis Monoteista hitnek mondják. :)

2013. júl. 21. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg azért közösítenek ki, mert nem szó szerint értelmezem a Bibliát. Na bumm. Az az ő ítéletük, nem Istené. Ne engedd magad eltávolítani Istentől.
2013. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Ez egy nehéz téma, hogy mit lehet belevinni a hitünkbe, és mit nem.

A saját meglátásomat írom le, és nem biztos, hogy ez a helyes.


Nos, amit te leírtál, az a new age. A világ vallásait összekeverve kiszeded belőle azokat, amiket jónak vagy hitelesnek gondolsz. Amivel nincs is probléma, mert mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar, és ahogy a világot látja, mert annak nincs értelme, hogy erőltetve hinni vmiben.


Viszont ha a hindu dolgokat a Bibliával mixeled össze az már okozhat gondokat.

Persze itt nem arra gondolok, hogy van egy szobrod és néhány képed emlékként egy útról. Amíg ez csak emlék, és egy papír nehezék az asztalodon, addig - szerintem - oké.


A hindu iratokkal viszont van gond.

Tegyük fel, hogy a Biblia az ami a teljes és tökéletes igazságot közli velünk. Akkor nincsen szükségünk másra, amiből ahogy te írtad hasznos szabályokat alkalmazhatunk.

Másrészről pedig: szintén először tegyük fel, hogy a kereszténység az igaz vallás, ami Istenhez visz. Akkor miért van ehhez hasonló másik vallás amit be lehet azonosítani a Bibliai szerepekkel? Azért hogy eltérítsen, hiszen ha majdnem ugyan az, csak a nevek különböznek, akkor mindegy melyikben hiszünk.

Viszont hitem szerint nem mindegy.


Tudom, be lehet helyettesíteni az előzőeket fordítva is, hogy a hindu az igaz vallás. De döntsd el melyik. Ahogy a Biblia mondja "senki sem szolgálhat két úrnak, mert vagy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az egyikhez ragaszkodik, a másikat megveti." (Máté 6,24)


Ragaszkodj az egyikhez, és a másikat pedig felejtsd el. Szándékosan nem mondom, hogy a hindut vesd el, és a kereszténységedet tartsd meg, mert ehhez nekem semmi közöm: a te döntésed. De dönts!


Isten azt mondja: "Tudok cselekedeteidről, hogy nem vagy sem hideg, sem forró. Bárcsak hideg volnál, vagy forró! Így mivel langyos vagy, és nem forró, sem pedig hideg: kiköplek a számból." (Jelenések 3,16-17)


DoG

Daughter of God

2013. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Nincs gond mindaddig, amíg a kereszténységhez ragaszkodsz, és nem kezded el hindu gurunak tekinteni Jézust. Ha ez egy pillanatra eszedbe jut, akkor inkább szabadulj meg tőlük!
2013. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!