Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok, ezósok, mindenki!...

Vallásosok, ezósok, mindenki! Mit gondoltok az alábbi bibliai idézetekről?

Figyelt kérdés

22 Ezután így szólt a tanítványokhoz: „Jönnek majd napok, amikor látni kívántok egyet az Emberfiának napjai közül, de nem láttok.+ 23 És azt mondják majd nektek: »Íme, ott!«, vagy: »Íme, itt!«+ Ne menjetek ki, és ne is fussatok utánuk.+ 24 Mert ahogy a villámlás+ a felvillanásával az ég alatt levő egyik vidéktől az ég alatt levő másik vidékig fénylik, ugyanúgy lesz az Emberfia+ is.


Erről a nagy világvége jóslatok, világvége várás ugrik be.Szinte már szórakoznak vele az emberek, hol itt lesz, hol ott lesz.Sok bolond meg elhiszi.Sőt, néha tragédiába fordul adolog.



34 Mondom nektek, hogy azon az éjszakán két férfi lesz eg y ágyban; az egyiket elviszik, de a másikat otthagyják.+ 35 Két asszony fog ugyanannál a malomnál őrölni; az egyiket elviszik, de a másikat otthagyják.”+ 36 —— 37 Erre ezt kérdezték tőle: „Hol, Uram?” Ő így szólt hozzájuk: „Ahol a test, oda gyűlnek a sasok is.”+


Ez nagyon érdekes, bár nem igazán értem.Nekem elsőre valami testen kívüli dolog ugrott be, de annak nem tudom, mi értelme lehetne így...


Szívesen olvasnám az elképzeléseteket ezekről az idézetekről.

Ez akkor merült fel bennem, mikor olvastam valahol hogy a Biblia többször is utal reinkarnációra. Na, erre pont azzal kapcsolatban nem tudok most hirtelen idézette találni, pedig olvastam olyat is.Ha ti esetleg tudtok, örülnék ha bemásolnátok.


Tudom, hogy a téma megoszthatja a véleményeket, ezért előre bocsájtom, nem szeretném, ha összevesznétek rajta, békés eszmecserét, ha lehet.Én is csak elmélkedem...


2013. júl. 26. 17:54
 1/10 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:



6. "mielõtt elszakad az ezüstkötél, megreped az arany gyertyatartó, megpattan a forrásnál a korsó, s összetörik a kúton a kerék;"


Itt az ezüstkötél nagyon érdekes.Engem az "ezoterikusok" ezüstkötelére emlékeztet, ami állítólag a lelket köti össze a fizikai testtel.Tehát aBiblia szerint is létezik?Az arany gyertyatartó szerintem atudatra, a korsó és kerék pedig a szívre utal.Megszakad tehát a lélek és afizikai test kapcsolata, az ember "meghal".

Na de leginkább itt most az az ezüstkötél érdekes nekem.

2013. júl. 26. 17:56
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Szívesen beszélgetnék veled erről, de mivel megsértettél azzal a mondattal, hogy "a sok bolond meg elhiszi", ezért én is lebolondozlak téged és sértetten tovább vonulok. Pedig a téma jó és lehet, hogy tudtam volna neked újat mondani.

Szép napot.

2013. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, de tudod, akinek nem inge, ne vegye magára.Akkor te hiszel a világvégében.Vannak, akik annyira hisznek, hogy bunkert is berendeznek, sőt volt olyan is, aki valamikor télen a családját irtotta ki valahol emiatt a hisztéria miatt.De a Decemberi világvége mégis csak elmaradt.Ezután úgy érzem, enyhe kifejezés, ha bolondságnak tartom a dolgot.

Nem sértésből,logikus megfontolásból.

2013. júl. 26. 18:49
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Logikus? Talán olvastad a Bibliát elejétől a végéig, hogy ilyen következetes véleményed van?
2013. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem a hívőket bolondozza le, hanem azokat, akik a világvégét várják, és azt hiszik, hogy itt van. Jézus többször is mondta, hogy nem tudható előre, hogy mikor fog visszatérni látható alakban.

Az elragadtatásokat párhuzamba lehetne hozni azzal, hogy ufók elvisznek embereket, bár az ufók nem azért viszik el őket, hogy utána ne hozzák vissza. Nem hiszek azonban abban, hogy ezeket az embereket tényleg elviszik.

Az elragadtatások testben való elragadtatások, és az igaz hívek lesznek elragadtatva.

A reinkarnációra utalás nagy becsapás, mert az efféle elképzelések csípőből cáfolhatók. Csak kiragadott részletekkel tudnak érvelni.

2013. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Észrevetted az idézetben az "ahogy" és "ugyanúgy" szavakat?


Ha csak fizikai, anyagi síkon tudsz érzékelni, vagyis a létezést, csak mint anyagi létet értelmezed, akkor ezek a szavak mögötti értelem nehezen jut felszínre. Ha felfedezed a belső világodat, illetve a belső világodat és a külső világot egymástól nem választod el, akkor Jézus szavai megelevenednek.

2013. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Az idézetek, amelyeket bemásoltál nem a világvégéről szól. Rossz témába helyezted ezeket a verseket.

Légy óvatos, amikor olyan témához nyúlsz, amelyhez nem értesz, mert ez nem vet jó fényt rád. Megy ez könnyen, ha kicsit alázatosabb leszel az Isten előtt. Az hogy nem tudunk valamit, az egyáltalán nem baj. A baj akkor van, ha az ember még büszke is rá. Mert a Biblia azt írja a Példabeszédekben, hogy "összeomlás előtt büszkeség jár".


Ha jól vettem ki a szavaidból, téged a világvége téma érdekel, mármint az, ki hisz, vagy nem benne, és ennek a hitnek milyenek a következményei ma. Sok mindenben igazad van ezen a téren. Mivel jóformán semmit nem tudnak az emberek a világvégével kapcsolatban, ezért csak félnek, és mindenféle őrültségeket tesznek, akinek pénze van, úgy, akinek nincsen másként.


De kérdés a világ vége. Lesz, vagy nem, és mikor?


Lesz, a Biblia szerint. A Máté 24-ik fejezete is foglalkozik a témával. Jézus itt elmondja a zsidó rendszer végét és a világ végét is. Nincsen dátum egyikre sem. De ha a zsidó rendszer vége bekövetkezett i.sz. 70-ben, hidd el, ez is el fog jönni. Annak idején, azok a zsidók, akik odafigyeltek Jézus szavaira, megmenekültek, életben maradtak, akik nem, több millióan, mind meghaltak.


Gondolom mindannyian meghallgatnánk a választ erre a kérdésre, amit a tanítványai feltettek: „Mondd meg nekünk, mikor lesznek ezek, és mi lesz a jele a jelenlétednek és a világrendszer befejezésének?” Máté 24:3 Végig kell olvasni a fejezetet. Ennyi. Aki megteszi amit Krisztus itt elmond, túl fogja érni a jelenlegi világvégét. Aki nem, úgy jár sajnos, mint az első századi zsidók.


"Sok bolond meg elhiszi.Sőt, néha tragédiába fordul adolog."- Majd akkor kiderül, hogy igazad van-e.


De akik most őrültségeket csinálnak a világvége miatt, nem veszik figyelembe egyáltalán Jézus szavait(mindig ebből van, volt a baj):Azt a napot és azt az órát senki nem tudja, sem az egek angyalai, sem a Fiú, csak az Atya. 37 Mert amilyenek a Noé napjai voltak, olyan lesz az Emberfiának jelenléte is. 38 Mert amilyenek azokban a napokban voltak az emberek az özönvíz előtt: ettek és ittak, a férfiak nősültek, a nőket férjhez adták, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, 39 és semmit nem vettek észre, mígnem eljött az özönvíz, és elsöpörte mindnyájukat, olyan lesz az Emberfiának jelenléte is. 40 Akkor két férfi lesz a szántóföldön: az egyiket elviszik, a másikat otthagyják; 41 két asszony őröl majd a kézimalomnál: az egyiket elviszik, a másikat otthagyják. 42 Kitartóan virrasszatok hát, mert nem tudjátok, melyik nap jön el az Uratok." Máté 24:36-42


Leginkább Jehova Tanúi beszélnek a világ végéről. De adj nekik lehetőséget egyszer és figyeld meg, van e bennük félelem ez miatt? Ők nem építenek bunkereket, nem lesznek öngyilkosok, mert szemmel kísérik a világ eseményeit, amelyből pontosan tudják, milyen időben élünk a bibliai kronológia szerint. Követik mindenben Krisztusuk tanácsait, azt is, amelyiket Lukács írt le, "„Vigyázzatok, félre ne vezessenek titeket; mert sokan jönnek majd az én nevemben, és ezt mondják: »Én vagyok az«, és: »Elközeledett a megfelelő idő.« Ne menjetek utánuk." Lukács 21:8


A napjaink eseményeit figyelve, így érzünk:"Mikor pedig ezek kezdenek megtörténni, egyenesedjetek föl, és emeljétek föl fejeteket, mert közeledik a megszabadításotok.” Lukács 21:28

A Bibliának ez a két fejezete amelyekből idéztem, részletesen leírja azokat az eseményeket, amelyek a világvége közeledtét fogja jellemezni.


Másik témád. Ne hozd a Bibliát összefüggésbe ilyen értelemben az ezotériával, mert Isten gyűlöli a művelőit és mindet el fogja pusztítani, aki nem hagy föl vele idejében.

Ha tényleg érdekel a téma, jelezd és leírom mi a "vénségnek mesterséges leírása" ahogyan a Károli féle Biblia jellemzi a Prédikátor 12-ik fejezetét.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem a világvége érdekel!Odaírtam az idézetek alá az elméletem.
2013. júl. 27. 10:42
 9/10 anonim ***** válasza:

34 Mondom nektek, hogy azon az

éjszakán két férfi lesz eg y ágyban;

az egyiket elviszik, de a másikat

otthagyják.+ 35 Két asszony fog

ugyanannál a malomnál őrölni; az

egyiket elviszik, de a másikat

otthagyják.”+ 36 —— 37 Erre ezt

kérdezték tőle: „Hol, Uram?” Ő így

szólt hozzájuk: „Ahol a test, oda

gyűlnek a sasok is.”+


Ez az elragadtatásról szól, hogy ennyire hirtelen fog megtörténni és nem mindenkinek jár.

2013. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

...a világvége akkor következik be:


...ha a testi halál elérte az embert, és még nem tudta befogadni a feltámadás kegyelmét...akkor a lélek (vagy szellem) amely testet öltött abban a fizikai formában, elhagyja a fizikai testet, és föltámad, ki az életre, ki pedig a kárhozatra (mert nem teljesült be a testöltés értelme, célja, amire rendeltetettt az a fizikai ember)


..a kárhozat tulajdonképpen a lélek, tudat feloszlása, majd újrarendeződése, minőség szerint (mint ahogyan a bort is úgy tartják, hogy forrás után a seprő az aljára tud gyűlni, ahonnan lefejtik a tiszta nedűt,és a seprű más célra használandó-lepárolják, és marad belőle valami, amit trágyázásra tudnak használni, amely trágyán ismét élet keletkezik, segíti azt..-)


...így történik a lélekkel is, mert "amint lenn, úgy fenn"...ez a TÖRVÉNY, vagyis KRISZTUS...amen


...ha valamely ember HITBŐL sikeresen befogadja a Föltámadás, Megváltás kegyelmét, akkor Krsiztus által újjászületik a tudat, és KRISZTUSBAN örök életet nyer az újjászületett emberi tudat, amely akkor már KRISZTUS TUDATOSSÁG,és EGY az ÚRRAL, az EGY LÉTEZŐ (Isten) Szent szellemével...


..szóval az embernek, emberi gondolkodásnak mindenképpen eljön a világvége, vagy így, vagy úgy, de a lelke örök, mert a Lélek az éltetőnk, és a lélek vándorol, mint az óceánok vize, keveredik, tisztul, szennyeződik...olyan mint a szél, amely ott fú ahol akar...:)

2013. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!