Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint mi a...

A keresztények szerint mi a feltétele annak, hogy valaki "üdvözöljön"?

Figyelt kérdés

1. Mi a helyes magatartás és milyen szabályokat kell figyelembe venni? Pontosan mit szabad és mit nem?

2. Kinek bocsát meg az Úr, mi a menete és feltétele ennek?

3. Mi az amit nem bocsát meg az Úr?


Légyszí, írjátok le, hogy melyik egyházhoz/gyülekezethez tartozok...


Arra lennék kíváncsi, hogy miben teljesen más a véleményétek.

Ha lehet azért ne ilyen általánosan válaszokat írjatok, hogy a Biblia szerint kell élni. (mert azt is máshogyan értelmezitek)


Természetesen rövid válasz ettől még jöhet. Vagy több ezer oldalt kell ismerni az "örök boldogsághoz"?



2013. júl. 28. 19:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Tehát ha nem ismerem a szövetséget, akkor végem van?

(Szóval nem mondtam ilyet. Van még benned lehelet, még van lehetőséged.)


Honnan ismerhetem meg Istent?

(Az Igéjéből)


Hogyan köthetek vele szövetséget vagy hogyan lehet a szövetségének része?


(Szerintem ismerd meg előbb a szövetségeit, tájékozódj:lsd:Biblia, és kérd Istent hogy vezessen hozzád olyam embert aki már szövetségben áll, aki tud vezetni, hogy eljuss a szövetségkötésig)

2013. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"és kérd Istent hogy vezessen hozzád olyam embert aki már szövetségben áll, aki tud vezetni, hogy eljuss a szövetségkötésig"


Köszönöm, ez egy nagyon hasznos tanács volt.

2013. júl. 28. 20:47
 13/24 anonim ***** válasza:
*olyan embert(tanítványt) aki túl van(végig járta már a szövetségkötés útját, és a visszacsatolása is meg volt).Az odafelvalóktól lévő visszacsatoláson átesett embert nevezik tanitványnak.Nem azokat akiket a megtéretlen emberek gondolnak.
2013. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Tanítványt, aki Isten tanítványnak tart:


János15:14.

Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, a miket én parancsolok néktek.

15.

Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek.

16.

Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

17.

Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek.

18.

Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.

19.

Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.

20.

Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

21.

De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.

22.

Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.

23.

A ki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

24.

Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

25.

De azért lőn így, hogy beteljesedjék a mondás, a mely megiratott az ő törvényökben: Ok nélkül gyűlöltek engem.

26.

Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

27.

De ti is bizonyságot tesztek; mert kezdettől fogva én velem vagytok.

2013. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az üdvösség feltétele a JÉZUS KRISZTUSNAK VALÓ ENGEDELMESSÉG! Jézus szavai által leszünk megítélve és nem aszerint, hogy milyen Biblia verseket idézgetünk. Jézus azt mondta, hogy ha a mi igazságunk nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, SEMMIKÉPPEN sem megyünk be Isten országába. Ha a mi igazságunk nem több, mint néhány vers a Bibliából, nem fogunk üdvözülni. Engedelmeskednünk kell Jézus szavainak, mert ezek a szavak fognak minket megítélni. Jézus szavait Máté, Márk, Lukács és János evangéliumában megtalálod.


Isten áldjon!

2013. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

1. Mi a helyes magatartás és milyen

szabályokat kell figyelembe venni?

Pontosan mit szabad és mit nem?


Pál egy szenvedélyes ember volt, természetéből adódóan. Péter csendesebb, nyugodtabb. Nem hiszem, hogy meg van szabva, hogy mit szabad és mit nem, mert akkor az már megint törvényeskedés lenne. Mindent szabad, ami benne marad a két parancsolatban: Szeresd Istened és szeresd felebarátodat, mint önmagadat. Ha ez így van, akkor a Szent Szellem is segíteni fog dönteni és a kísértéseket le fogod tudni győzni Jézus segítségével.


2. Kinek bocsát meg az Úr, mi a

menete és feltétele ennek?

Isten hosszútűrő, ahogy egy anya, vagy egy apa a gyerekével szemben. Szívből kell bocsánatot kérni, máskülönben nem ér semmit az egész. Nem vagyunk szentek, nem vagyunk tökéletesek, bárhogy akarja az ember. Én is tudom például, hogy a két mocskolódó levelet, ami ott figyel a privát üzenetek között figyelmen kívül kéne hagyni, de nem fogom, mert gyűlölöm mikor Istent bántják. De már most bánom azokat a szavakat, amiket le fogok írni.


3. Mi az amit nem bocsát meg az

Úr?

Ha nem bánod meg azt, amit elkövetsz. A Szent Szellem segíteni akar mindig, de aki tudatosan figyelmen kívül hagyja a kérlelő hangot a fejében, a lelkiismeretét, akkor annak annyi. Rothadt a szíve.

2013. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, először is meg szeretném kérdezni, hogy mit értesz pontosan az "üdvözüljön" kifejezés alatt?

Mert az üdvözülés megmentést, megszabadítást jelent.

Fia révén Isten gondoskodik arról, hogy minden igaz keresztény kiszabaduljon a jelenlegi gonosz világrendszerből, valamint a bűn és a halál kötelékéből. Isten hűséges szolgáinak az utolsó napokban élő nagy sokasága számára a megmentés a nagy nyomorúság alatti oltalmat is magában foglalja.


1. János 17:3 szerint pontos ismeretet kell szereznünk Istenről és a fiáról, ez a helyes magatartás és azokat a szabályokat kell figyelembe venni amelyekre Jézus tanította a követőit.

"Pontosan mit szabad és mit nem?" - nem csak törvényekben kell gondolkodnunk hanem alapelvekben, vagyis el kell sajátítanunk a bibliából Jézus gondolkodási módját.


2. Zsidók 10:26-"Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért" Tehát ha már tudjuk, hogy mi a helyes Isten előtt, ám mégis azt tesszük amit nem helyesel akkor hogyan várhatnánk el, hogy megbocsátson számunkra, erre utal az idézett vers is.


3. Egyrészt az amit az előbb leírtam, másrészt az írja a Máté 12:31: "Ezért mondom nektek: mindenfajta bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek, de a szellem elleni káromlás nem bocsáttatik meg"



A kommentjeidben érdekes további kérdéseket vetettél fel.

pl. az 5-ik kommentedben:


"Mit jelent elfogadni Jézus áldozatát?

Milyen esetekben kell kérni az Úrnak a bocsánatát?

Mi történik ha elfogadom Jézus áldozatát, de káromlom a Szentlelket, majd bocsánatot kérek Istentől?"

Úgy, hogy hasznodra fordítod mindazt amit magában foglal ez az áldozat. pl.


Bűnös voltunk ellenére felbecsülhetetlen áldásokat élvezhetünk a váltság által.


A bűnök megbocsátása. Az öröklött tökéletlenség miatt valósággal küzdenünk kell azért, hogy helyesen cselekedjünk. Mindnyájan vétkezünk szavainkkal vagy tetteinkkel. De Jézus váltságáldozata által elnyerhetjük ’bűneink megbocsátását’ (Kolosszé 1:13, 14). Ehhez azonban őszintén meg kell bánnunk bűneinket, és alázatosan esedeznünk kell Isten a bocsánatáért, a Fia váltságáldozatába vetett hitünk alapján (1János 1:8, 9).


Tiszta lelkiismeret Isten előtt. A lelkiismeret-furdalás könnyen reménytelenséghez vezethet, és az értéktelenség érzését keltheti bennünk. Ám Jehova a váltságnak köszönhető megbocsátás által kedvesen lehetővé teszi, hogy a tökéletlenségünk ellenére tiszta lelkiismerettel imádjuk őt (Héberek 9:13, 14). A tiszta lelkiismeret megőrzése belső békét ad, erősíti az önbecsülésünket, és hozzájárul a boldogságunkhoz.


A paradicsomi földön való örök élet reménysége. „A bűn zsoldja a halál” — szögezi le a Róma 6:23. Aztán hozzáteszi: „az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által.”


Ha szeretnénk elnyerni ezeket az áldásokat, ki kell fejeznünk hálánkat a váltság ajándékáért.

2013. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Feltétel? - Isten kiválasztása. Ha Isten kiválasztott, akkor hív, és előbb-utóbb keresni kezded őt. Ha pedig keresed, akkor meg is találod. Ha megtaláltad istent, akkor követed. Ha követed, napról napra többet tudsz meg róla, és arról, hogy mit vár el tőled, és hogyan kövesd. Ez a megtérés utáni megszentelődési folyamat, amely a megtérésedtől a halálodig tart. Gyönyörű dolog, az úton ugyanis áldások vannak elhelyezve, amelyet haladás közben begyűjtesz. A megbocsátást majd megérted mélyebben, egyelőre azt kell tudnod, hogy ha megtapasztaltad Isten elhívását, és követed őt, akkor az azt jelenti, hogy meghalt helyetted, a bűneidért ő viselte el a büntetést. Ezt illik megköszönni neki imában. A biblia azért szükséges, mert Isten abban jelentette ki önmagát, tehát ha tudni akarod, hogy Isten mit vár el tőled a különböző élethelyzetekben, akkor nincs mese, meg kell őt ismerned, azaz tanulnod kell. Na, hirtelen ennyi.
2013. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 barátkozó ***** válasza:

Kedves kérdező!

A kérdés feltétele felelősséget feltételez.

A válasz adás szintén . Az előttem szólók sok hasznos

tanácsot írtak le amit ha megcselekszik az életében már itt

a földön kiegyensúlyozott , harmonikus boldog életet tud

élni. Néhány tanácsot szeretnék én is megismételni.

az üdvösség feltétele: Jézus Krisztusba vetett hit ,

bizalom.Mindenkinek megbocsát Isten aki kéri Őt.

Nem bocsátja meg azt a bűnt amit nem bánunk meg tehát nem is kérjük. Nem vallás fog üdvözíteni hanem

Jézus Krisztus.Ezért ha kezébe vesz egy új szövetséget és figyelmesen elolvassa minden kérdésére

helyes választ fog kapni. Jobb együtt olvasni a bibliát imádságos szívvel olyan élő hitű keresztyénnel aki

már ezen az úton jár. Biztosan az ön környezetében is van ilyen . Sok áldást a tanulmányozáshoz.

2013. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Tízparancsolat megtartása és ami a Hegyi beszédben foglalatatik.
2013. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!