Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, hogyan tértetek meg?

Katolikusok, hogyan tértetek meg?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 21:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%
98,9%-ukat megkeresztelték csecsemőként, nem tért meg, évente 3x elmegy templomba, gyertyát gyújt, azt hiszi, ezzel elintézte.
2013. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
Születésem óta az vagyok. Nem kellett megtérnem.
2013. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%
Elsőnek igaza van, a szó jelentését sem ismerik.
2013. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az első válaszolónak sajnos valóban igaza van. A kérdésem azokhoz szólna, akik életük valamely szakaszában(akár csecsemőkori keresztség után) megérezték Isten szavát, és akkor kezdtek el (újra) hinni.

2013. júl. 31. 21:47
 5/25 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok, de nem nagyon veszem komolyan. Hiszek Istenben, de kb eddig tart a kereszténységben. Én a tudományban találtam meg Istent és a természetben. Nem csak a vallásban lehet megtalálni ;)
2013. júl. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2013. júl. 31. 22:26
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Engem a családom így nevelt, de szerintem a megtérés nem egy pillanat, hanem egy folyamat: hitünk folyamatos mélyebb megismerése.
2013. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
24%
Rájöttem, hogy nincs igazuk. (a katolikusoknak)
2013. júl. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
26%

A megtérés Isten ajándéka és egy pillanat alatt is megtörténhet. Amiről te beszélsz az törekedés arra, hogy Istennek tetszően éljünk.


Viszont én úgy látom, hogy katolikusoknál nincs megtérés. Ez azért elkeserítő.

2013. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
95%

Fiatalon nagy ateista voltam. (Állítólag ez sokszor a későbbi megtérés jele.)Úgy 35 éves korom táján rájöttem, hogy valami hiányzik. Aztán megfigyeltem, hogy mennyi, nálam sokkal-sokkal okosabb ember hívő. Írók, költők, tudósok, zenészek stb. Felvettem a keresztséget, katolikus lettem. Megnéztem több templomot, istentiszteletet, de végül nagyon szeretett nagyapám vallásánál kötöttem ki. A szentmise gyönyörű, és tagadhatatlan, hogy jobb felnőtten vallást választani, ez személyiség-függő is. Nekem fontos, hogy térdeljek, gyónjak, gyertyát gyújtsak, szentek, akikhez külön lehet imádkozni baj esetén, legyen sok színes kép. (Erre mondja református barátom, hogy a katolikus az írástudatlanok vallása:))

Nem mondom, hogy megtértem. Inkáb azt, hogy intenzíven keresem Istent. Jézust. Máriát. Szóval én keresek, de azt tudom, érzem, hogy van egy felsőbb világ, és én a jót, a fényt akarom szolgálni.

46/N

2013. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!