Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, hogyan tértetek meg?

Katolikusok, hogyan tértetek meg?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 21:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. :) És alapos okom van rá, hogy azt higgyem, hogy az az ember, aki nekünk a kérdéses lelkigyakorlatot tartotta, ott volt abban a táborban. :))
2013. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Írtam privátot.:)
2013. aug. 1. 23:02
 23/25 anonim ***** válasza:
Én 42 éves voltam, nem neveltek vallásosan de azért eljárogattam templomba. Majd rájöttem, hogy nem érzem ott jól magam és keresni kezdtem Istent és egy vallást, amiben közel kerülhetek hozzá. Így lettem katolikus, azóta egészen másképp látom Istent, az érzéseim is mások és én is érzem a jelenlétét.
2013. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én is egy 15 éves lány vagyok és nekem nyár elején kezdődött az egész.Persze a nyár előtt is hittem hogy van Isten, és tapasztaltam is szeretetét és gondoskodását (pl: hatodikos

koromban amikor az árvízkárosult táborba mentem Pálosszentkútra.Ott kezdtem el érezni hogy van Isten és hittem is benne és imádkozni kezdtem hozzá de már szívből és csodássá tette a nyaralásom a hittanos táborban.Megéreztem hatalmát! De miután hazajöttem a táborból eleinte még imádkoztam de utána már egyre jobban elkezdtem hanyagolni.Aztán végül már nem is imádkoztam.Ezek után hullámvölgyek keletkeztek nálam.Egyszer nagyon fellángoltam hogy szeretem Istent és követni akarom át is adtam az életem de amikor jöttek a próbatételek már az elsőnél bebuktam.És megint kezdtem hanyagolni Istent. Igy ment ez egészen kilencedikes koromig.14 évesen már tudtam hosszabban tartó kapcsolatokat létesíteni Istennel és nem szakadtam el tőle olyan hamar de aztán 3 hónap után mégse sikerült tovább.De ezután olyan időszak jött amikor megértem arra hogy Istent kövessem.Nyár elején sikerült átadnom az életem. Nagyon boldog voltam színte sugárzott belőlem az Istentől kapott boldogság. Aztán jöttek a próbatételek ahogy eddig is az első az volt hogy mintha nem lennék már közel Istenhez mintha egy fal választana el tőle és nem éreztem a közelségét,de ennek ellenére hittem benne erősebben mint máskor olvastam a Bibliát és imádkoztam sokat. És Isten átsegített és nem buktam el a próbáján.Örültem és aznap este álmomban láttam Jézust és magamat ,magamat úgy hogy jöttek sorba a bűnök és igen nekem is benne volt a paráznaság (maszturbálás(ebben nekemis segített Isten hogy ne csináljam többé és már kb. egy fél éve nem csinálom),sex,stb...)de én nemet mondtam rá és éreztem hogy Ő folyton segít és éreztem ahogy árad belőle a szeretet.Miután felkeltem még azután is éreztem. Csodás élmény volt. :)

2013. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
#10 nagyon tetszett amit írtál!
2013. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!