Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezetének presbiter...

A Hit gyülekezetének presbiterjei kapnak azért fizetést, mert "presbiterkednek"?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 3. 23:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat ha félreértetted de én nem az embereket utálom csak a cselekedetüket. Azt hogy kritizálják a Hit Gyülekezetét amikor nem sokat tudnak róla.
2014. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen véletlenül dobta ki ez gép a kérdést. Nah tisztázzunk valamit azok akik azt mondják, hogy nem kapnak "fizetést", azok elvakultak és fanatikusak!

Először is szögezzük le nekem nincs bajom vallásokkal, tehát mindennemű becsmérlést, hogy nem vagyok tag meg stb. mellőzetek.

Én úgymond bele születettem ebbe a Hit Gyülekezetbe nem volt választásom soha sem.

Igen is kapnak fizetést, sokszor van olyan, hogy valamelyik pénzes tag felajánl neki pénzt, vagy, hogy fizet neki egy kocsit, öltönyt, nyaralást, vagy csak fehér borítékot ad neki.

Valamint a 10-ed amit havonta 1x kell befizetni azokat felküldik Bp és ott osztják szét, (ezt jelezni szokták egy borítékban amire rá van írva, hogy tized) DE van olyan boríték is amire az van írva, hogy a presbiternek, vagy az gyerekszolinak, vagy az xy családnak. Ezen felül van az amit alkalmakon gyűjtenek be, tehát egy családnál ahol 200-200 keres mind2 fél 40000 Ft beadnak 10ednek plusz ezen felül vegyük csak h hetente kb. 5000 adakoznak be így ez olyan kb 60000Ft/család, de ez változhat természetesen a fizetésektől és, hogy mennyit adakozó szelleműek, valamint, hogy egy héten hány alkalom van, mert ügye vannak hétköznapi alkalmak is, plusz ha Vidám Vasárnapra is feljárnak, vagy háromnapos alkalom van Budapesten ugye akkor mind3 nap adakoznak.


Ezek mind valós információk, mivel a szüleim keményen benne vannak és ez már a családi kapcsolatokra megy rá, első a gyülekezet, utána a munkájuk, utána jövünk mi.

Egy példa erre: egyetemre járok, és nekem utalnak valamennyit a szüleim, amiért hálás is vagyok, de dolgoznom kell mellette, hogy épphogy kijöjjek a hónap végére, mert ők közel 100 ezret beadakoznak havonta.

Másik történet: Nem hívtak fel a születésnapomon, és nem is jöttek felköszönteni, mert 3 napos alkalmon voltak Bp.

Következő történet, az én párom nem hit gyülekezetes, hanem katolikus és mondta, hogy ő szeretné, ha a templomi esküvőnk náluk lenne a kápolnában. Szüleim azt mondták, hogy nem hajlandók bejönni egy katolikus templomba.

Sorolhatnám még ehhez hasonló történeteket egész nap, de nincs sok értelme.


Nem akarom becsmérelni a hit gyülekezetet vagy stb, de az el kell ismerni, hogy ez nem normális amit ők csinálnak, munkahelyemen is van egy Hit gyülekezetes és fanatikusan meg akar téríteni mindenkit, kiutálták, mert nem lehet vele a valláson kívül másról beszélni.



Úgyhogy a tanulság mint mindenről az, hogy bármit szabad, csak mértékkel, meg, hogy szerintem, ahhoz, hogy hiszel Istenbe nem kell kemény tíz ezreseket fizetni, valamint a hited ne menjen a család rovására.

2014. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
Elözö válaszolonak csak annyit, hogy én is beleszülettem és el is hagytam a gyülekezetet majd vissza tértem és azóta csak jobb irányba ment az életem. Szüleidnél viszont tényleg lehet hogy gondok vannak mivel ige szerint is fizetés 30%-a az ami helyes ha elmegy adakozás képen 1. tized 2.adakozás ugyan annyi mint a tized de nem alkalmanként hanem egyben 3. pedig szegényeknek való adakozás. Én probálom ezeket be tartani de mikor kell valamire nekem akkor nem tudom mert étkezni ruházkodni rezsit fizetni stb stb kell. Az hogy nem hivnak fel mert 3 napos van abszurd tényleg bajok vannak. Vissza térve az eredeti kérdésre nem csak "presbiterkednek" ahogy te is le irtad ez kicsivel több ennél a hét minden napján szolgának mások felé rengeteg ember baját hallgatják meg adnak tanácsokat imádkoznak értük aztán éjszakába menően mennek evangélizálni családra nagyon ritkán jut idő én személy szerint tölük nem sajnálok semmit illetve rengeteg ajándékot kapnak másoktól. A tized része is igaz hogy az teszi ki a fizetésüket illetve az adakozás ami nem a tized az pedig a gyülekezet rezsijére és épitése megy.
2014. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A Pásztorok kapnak fizetést, hogy mennyit az nem érdekel, a lényeg, hogy boldogan éljenek.

Én Hit gyülekezetébe járok, és örülök, ha adhatok nekik.

A tizednek egy részét a pásztorok kapják, egy része pedig a gyülekezeti alkalmak fenttartására van.

Az adományokból és a tized maradékából a gyülekezet rengeteg fejlesztést csinál, nem kis összegekben.

Azt sose felejtsük el, hogy egy gyülekezeti alkalom fenttartása, nagyjából annyiba kerül, mint egy átlagos háztartás egész éves fenttartása. És mindezek mellett a gyülekezet több 100 millió forintokat költ ingatlanok vásárlására, fejlesztésére, valamint az Atv-be is megy nem kevés pénz.

2017. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!