Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellene minden vallást...

Girgoy kérdése:

Miért kellene minden vallást egyenrangúnak tartanunk, ha a kereszténység nagyságrendekkel nagyobb dolgokat hirdet, mint bármelyik más vallás?

Figyelt kérdés
Nem bigott kérdés, több éve foglalkozom előítéletmentesen számos vallással és tényleg úgy látom, hogy a keresztény örömhír nagyobb, mint bármilyen más cél, amit más vallások kínálnak. A mélystruktúrában mindegyik tanítás megmarad a maga rendszerén belül felállított korlátok között, míg a kereszténység - ha megértjük, hogy valójában miről szól - pont arról szól, hogy minden korlátot átugorhatunk. Ha van igény rá, bővebben is kifejthetem, de kíváncsi vagyok, ki látja hasonlóan vagy másképp. De lehetőleg nem bigott korlátoltak írjanak ide, hanem olyanok, akik tényleg színvonalasan össze tudnak hasonlítani legalább 2 vallást.

2013. aug. 5. 12:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%

Nincs semmi felsőbb rendű a kereszténységbe amiért ki kéne emelni. Az hogy a célja jobbattól még nem lesz igaz. Ha most én kitalálok egy vallást ahol halála után mindenki kivétel nélkül a mennyországba kerül akkor az legyen a világ vallás vagy mi?


És mint minden vallásba ez is csak alaptalan "tények" állítása amire egyetlen bizonyíték,hogy egy könyv azt írja. Isten létezik? Igen mert ez a könyv azt írja? Teljesen logikus átgondolt módon megöleti a fiát, hogy kifejezze szeretetét? Igen mert ugyan az könyv azt írja.

2013. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell . Csak a károsat kell tiltani. De egymást ettől még el kell fogadni és nem bántani. Szellemek nincsenek, a kasztok marhaságok, reinkarnáció ebbe a világba nincs a jelek szerint. Egy Isten bőven elég, aki nem gonosz.
2013. aug. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Egyetlen vallásos ember sem tekinti egyenrangunak a felekezeteket. Mindegyik ugy véli, hogy a sajátja "nagyságrendekkel nagyobb dolgokat hirdet, mint bármelyik más vallás". Föleg a " mélystruktúrában".
2013. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Nem tudom pontosan mire gondolsz, de aki olvassa a kérdésedet, valószínűleg a saját vallását tartja majd a helyesnek, vagy a legjobbnak, pedig a kérdés fontosabb része az, mi a véleménye Istennek arról, amiben hiszünk és mit szól a mi személyes istenimádatunkhoz?

Szerinted?

Mindegy milyen valláshoz tartozunk, vannak az életünkben helyzetek, amikor szinte nem is gondolkodunk "vallásban", csak kérjük, könyörgünk Istennek, hogy segítsen. Képzeld el, mit gondol ilyenkor Isten? Ha te nem hallgatsz rá, vagy nem, vagy nem keresed Őt 10-20-30-70-80 éve (attól függően, hány éves vagy, akkor miért hallgatná meg kéréseinket?

Isten évszázadok óta szól, szól és újra szól hozzánk embereknek, mi ennek ellenére azt tesszük amit akarunk, Tőle függetlenül. Vajon hogyan tekinti ezt Isten?


Mivel rengeteg vallást talált ki az ember magának, amelyeket Isten gyűlöl, miért rangsorolnád őket? Mindegyik egyforma. Idegen mind Istentől.


"A mélystruktúrában mindegyik tanítás megmarad a maga rendszerén belül felállított korlátok között, míg a kereszténység - ha megértjük, hogy valójában miről szól - pont arról szól, hogy minden korlátot átugorhatunk." - írod. Mire gondoltál?


Mert a keresztény Biblia tanítása szerint, csak két út van: egy halálba vezető és egy örök életbe vezető.(Máté 7:13,14 "Menjetek be a szűk kapun; mert széles és tágas az az út, amely a pusztulásba visz, és sokan vannak, akik azon mennek be; 14 ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják.") Egyetértesz velem, hogy ez azt is jelenti, hogy csak egy igaz keresztény vallás van, amelyet Isten helyesel?

A többi mind HALÁLBA VEZET= Jézus tanítása szerint.


Én most csak a keresztény vallásról írtam, de a széles úton járók között mindenféle más vallás is van a nevüktől függetlenül és ezek mind egyenrangúak Isten előtt, és mindegyiket Jézus szavai szerint halálra ítélte. Nm kellene senkinek sem azt követni, illetve a "széles és tágas az az út"-on járni, hogy örökké élhessen hamarosan Krisztus Királyságában.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem verseny. Minek az összehasonlítás? Mindenki elfogult.
2013. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%

„Nincs semmi felsőbb rendű a kereszténységbe amiért ki kéne emelni. Az hogy a célja jobb attól még nem lesz igaz. Ha most én kitalálok egy vallást ahol halála után mindenki kivétel nélkül a mennyországba kerül akkor az legyen a világ vallás vagy mi?”


Jézus a következő okokból hiteles:

- magas erkölcsi szintű tanítás, a szeretet középpontba helyezése. Egyetlen más „nagy tanító” (Buddha, Lao Ce, Mohamed) sem helyezte a szeretetet a középpontba.

- csodákkal is igazolta, hogy Istentől jött (emberek feltámasztása, feltámadás, születésétől vak meggyógyítása, stb.)

- eljövetelével próféciát teljesített be


A keresztény tanítás választ ad arra, hogy ha Isten jó és erkölcsös, akkor miért van annyi igazságtalanság és szenvedés a világban (ti. Sátán fellázadt Isten ellen, s az embert hazugsággal magával rántotta). A kereszténység pozitív jövőképpel bír:

2 Pét 3,13 De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.

2013. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 hollófernyiges ***** válasza:
91%

"ti. Sátán fellázadt Isten ellen, s az embert hazugsággal magával rántotta"


Ha Isten mindentudó és mindenható, akkor ezekről előre tudott és semmit nem tette ellene, vagyis Lucifer minden ténykedése az ő jóváhagyásával történik.

2013. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Khm, kértem, hogy olyanok írjanak, akik "tényleg színvonalasan össze tudnak hasonlítani legalább 2 vallást", talán a legutolsó post felelt meg nagyjából ennek.


Na jó, egy kis teszt, szűkítsük le ezekre a témákra, akinek tényleg színvonalas hozzászólása van egy vagy több témában az tegye meg, aki meg csak megszokásból írogat kliséket, az vagy gondolja át jobban a dolgokat vagy írjon más témába. Egyébként az is hasznos, ha valaki nem pusztán a nyugati kereszténységet ismeri, hanem a keletit is, mert a keleti (ortodox) kereszténységnek több érintkezési felülete van a nagy világvallásokkal, mint a nyugati felekezeteknek, az sokkal univerzálisabb. Tehát a feldobott témák:


1. Feltámadás contra Reinkarnáció

2. Szentháromság contra monoteizmus contra politeizmus

3. Nirvána contra Mennybejutás

4. Avatárok, küldöttek, félistenek contra Krisztus, a megtestesült Isten

5. Karma contra bűnbocsánat és/vagy utolsó ítélet


Na jó, kezdetnek ezek is elegek. Várom ki milyen ÉRTELMESET tud ezekről mondani. Úgy is lehet ezekről értelmes kritikát mondani, hoyg tiszteletben tartjuk, ki mit hirdet. Én ugyanis tényleg úgy látom, hogy maguk a vallások hirdetnek különböző dolgokat. Van bennük közös is (ezek általában az emberre és erkölcsökre vonatkozó dolgok), de vannak eltérőek is (ezek általában az Istenre és az Ő világgal való kapcsolatára vonatkozó dolgok), de a maga nemében szerintem egyik vallás sem mond hülyeséget, legfeljebb nem mindenről van tudomása, így másfajta rendszert alkotott a tapasztalatokból. Tehát azokat a semmitmondó nyilatkozatokat is hagyjuk, hogy minden ugyanarról szól meg úgy tiszteljük egymást, ha semmin nem gondolkodunk, stb. Nem: pont ott kezdődik az igazság valódi feltárása, ha feltételezzük: valós alapja van annak, amit az egyes vallások hirdetnek, és nem csorbítjuk ezeket a tanokat! Ha elfogadjuk ezeket igaz tapasztalatoknak, akkor jutunk el a valódi gondolkodásra és kritikai érzékre, amellyel rendet tudunk tenni a vallások között a végső igazságot kibontva. A végső igazság pedig nagyon nem egy szinkretista katyvasz, ami eleve csorbít minden valláson, csak hoyg valahogy összegyúrja őket. Más szinten bontakozik ki a végső valóság, amit csak az nem lát, aki nem veszi a fáradságot annak felkutatására vagy rossz módszert használ rá. Ha feltesszük, hogy minden vallás valódi tapasztalaton alapszik, akkor ezeket a tapasztalatokat kell összevetni egymással és feltenni a kérdést, hogy miért tanítja ezt az egyik és miért tanítja azt a másik? A kérdés bizony megválaszolható! ;)

2013. aug. 5. 14:32
 9/32 A kérdező kommentje:
Amnikor a 8-ast elkezdtem írni, még 6-os volt az utolsó, rá írtam, hogy ő legalább figyelembevette a kérésemet.
2013. aug. 5. 14:33
 10/32 anonim ***** válasza:
25%
7-es, a keresztény tanítás szerint Sátán hatalma nem egyenlő a Teremtőével, nem egyenrangú ellenfelek. Isten megsemmisíthetné Sátánt, csakhogy Ő nem fizikai, hanem erkölcsi győzelmet akar, megmutatni Sátán szeretet nélküli uralmának következményeit, s embereket, akik hűek hozzá és Jézus szeretet országát választják.
2013. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!