Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zarándokútra érdemes elmennem,...

Zarándokútra érdemes elmennem, ha nem vagyok katolikus/keresztény? Milyen utat ajánlanál?

Figyelt kérdés
Kik szoktak zarándokutakra járni? Leginkább csak katolikusok? Azért kérdezem, mert elkezdett érdekelni a dolog, de nem vagyok vallásos, hanem keresem az utam, szeretném megtudni, hogy "van-e valami" a vallásban. Vannak ilyen céllal szervezett utak is? Egyáltalán, miért szoktak az emberek zarándokútra menni?

2013. aug. 6. 18:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos én még nem voltam, de főleg katolikusok mennek. Ha kereső vagy, és érdekel a keresztény vallás, javaslom, vegyél részt egy Alfa-kurzuson.

alphakurzus.hu

2013. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
5%

A zarándoklás nem bibliai tanítás, és Jézus sem mondta hogy ezt tenni kell, Ő se zarándokolt, és a Tanítványai se


Egy keresztény Jézus parancsa szerint, nem zarándoklatot gyakorol.


Katy Weaver

2013. aug. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Lehet, hogy rosszul fogalmaztam -nem a kereszténység érdekel, ill. nem elsősorban az. Abban nem vagyok biztos, hogy létezik-e Isten, de ha létezik, lehetőséget szeretnék adni, hogy megszólítson -vagy valami ilyesmi :)

Szóval ilyen "témájú" utat keresek.

2013. aug. 6. 18:16
 4/20 A kérdező kommentje:

#2: Bocs, de a Biblia viszont egyáltalán nem érdekel.


Kérem, hogy bibliai érvekkel a továbbiakban kíméljetek!

2013. aug. 6. 18:20
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát a zarándokutak alapvetően vallásos, hívő embereknek vannak, bár zarándokolnak keresők is. Én azért ajánlottam az Alfát, mert ők szoktak szervezni. (de azoknak, akik elvégezték a kurzust). Véleményem szerint, Isten majd megszólít, ha akar,az sem véletlen, hogy feltetted ezt a kérdést.
2013. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Értem Kedves kérdező.

2-es vagyok.

De Isten a biblián keresztül és a szolgáin keresztül szól az emberekhez.

Egyféle képen hív mindenkit, nem ezer féle módon.


Természetesen tiszteletben tartom a döntésedet. Tisztelettel Katy Weaver

2013. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

Érdekes, hogy keresőként nem vagy kíváncsi a Bibliára, Jézus tanításaira.

Lehet egyébként gondolatban is utazni, elgondolkodtató könyveket olvasni. Ha érdekel, írhatok egy listát.

Az Alfa kurzust nem ajánlom, karizmatikus jellegű irányzat ("töltekezz be a Szentlélekkel").

2013. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi időd és pénzed van, pl. El Camino, azaz

Szent Jakab-út [link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__3650163-mennyi..

Magyar Zarándokút [link]

vagy menj el a Szentföldre: szoktak csoportos zarándoklatokat szervezni.

"Egyáltalán, miért szoktak az emberek zarándokútra menni?"

-Feltöltődni és mert keresnek valamit/Valakit...

A zarándok elbeszélései

[link]

2013. aug. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"Isten majd megszólít, ha akar,az sem véletlen, hogy feltetted ezt a kérdést." -akkor ezek szerint nem akar, vagy nem létezik. Már 15 éve várok erre, s teszek fel kérdéseket..

2013. aug. 7. 12:33
 10/20 A kérdező kommentje:

#7: a Bibliát elég jól ismerem. Azokra nem vagyok kíváncsi, akik bibliai idézeteket lobogtatva rám akarnának erőltetni egy világképet.

Gondolatban már éppen eleget utaztam, könyvet is sokat olvastam. Most éppen hogy valami 'valósat' szeretnék kipróbálni.

2013. aug. 7. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!