Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Belenéztem elöbb a hit gyüleke...

Belenéztem elöbb a hit gyülekezet közvetítésébe. Fél órán keresztül énekeltek, de nem egyszerűen: ugrálva, táncolva, tombolva. Miért csinálják ezt a hit gyülisek?

Figyelt kérdés
Ez normális?Olyan mintha meg lennének őrülve?És mennyi ember van ott,látszatra normálisak!Ez eszméletlen!!
2008. jún. 29. 12:31
1 2
 11/19 anonim válasza:
42%

Az eredeti kérdésre a válasz egy kicsit másképp:

Már az ősi kultúrákban is volt valamilyen vallás, mely máig változatlanul azaz általában egy, vagy több dologba vetett hitben nyilvánult meg. Óriási tömegeket lehet megmozgatni a hit erejével. S a legtöbb esetben hatalmi érdekek hasznos segédeszköze.


A Hit Gyülekezetének Vidám Vasárnapján jómagam is részt vettem párszor. A kíváncsi természetem vitt oda. A jelenséget, amit ott tapasztaltam azt más néven tömegpszichózis-nak nevezik szaknyelven. Ennek kellékei a tánc, a zene, az önfeledtség érzete. Hit egy Isten létezésében ki gondunkat viseli stb. A lelkileg elcsigázott emberek természetesen megváltásnak élik meg, ha csatlakoznak ehhez a társasághoz.

2009. aug. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
73%
Tudod benne van a Bibliában hogy miután Jézus meghal elküldi a Szent Lelket amit azután tapasztalsz meg ha befogadod Jézust a szívedbe amit ha nem tettél még meg akkor sajnállak mert ha ezt megteszed teljesen megváltozik az életed nem leszel ugyan az az ember és ha jó szíved megfogod tenni és most lehet hogy arra gondolsz hogy neked jó a szíved de te ezt soha sem fogod meg tenni de gondolj bele ha tényleg jó a szíved akkor nem tudnád elviselni hogy egyszer majd meg kell halnia a szüleidnek, barátaidnak és még akiket szeretsz és ebben csak Isten tud neked segíteni mert csak ő tud örök életet adni.Lehet hogy eddig ezek a dolgok nem jutottak az eszedbe ,senki se szeret ilyen dolgokra gondolni és inkább be kapcsolja az ember a tv-t vagy valami mást tesz hogy elfelejtse.Az ördög mindent elfog tenni hogy ne fogadd el azt amit most írtam és hogy befogadd Jézust az szívedbe,gondolkozz el ezen és ha döntöttél beszélj Jézussal mert ő szeret téged.
2009. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
83%

"Ha valaki a Hit gy- ből meg tudná nekem magyarázni: Mit jelent az hogy: Istennel személyes kapcsolatunk van és amit Isten parancsolt azt a saját életünkre is vonatkoztatjuk."

Legyetek szivesek feleljetek, úgy hogy meg is értsem."


Ehhez a válaszhoz nem kell hitesnek lenni, elég, ha valaki újjászületett keresztény. :)


Viszont nincs olyan válasz, amit a hétköznapi emberi tapasztalataid alapján tartalommal bírna számodra. De olyan van, ami megnyitja a lehetőséget, hogy te magad is személyesen megtapasztald Isten szeretetét és közelségét. :)


Isten üzenete az a Bibliában, hogy minden egyes ember egy olyan állapotban születik meg, hogy a fogamzásától benne van a bűn és halál. Minden ember egy olyan természetet örököl a szüleitől, amiben benne van a romlottság. Amit a természetfölötti gonosz professzionálisan ki is használ, nincs olyan ember, aki ne dőlne be neki valamilyen módon.


Ez megint egy olyan szó, aminek a valós tartalmát nem lehet hétköznapi emberi tapasztalatok alapján felfogni, de Isten viszont SZENT!!! Ő a bűnnel a legkisebb közösséget sem vállalja, ezért a bűnös ember örökre ki van zárva Isten jelenlétéből. De az a csodálatos Istenben, hogy Ő ennek ellenére mégis képes szeretni a bűnös embert is! Ezért gondoskodott egy megoldásról, ami lehetővé teszi, hogy az ember el tudjon szakadni a saját bűnös természetétől és meg tudjon szabadulni a saját bűneinek a következményeitől is. Hogy mekkora ez a szeretet, azt ott lehet elkezdeni felfogni, hogy a tulajdon fiát képes volt elküldeni, hogy emberré legyen. Képes volt a saját gyermekét odaadni, hogy megköpködjék, szétgyötörjék, kínozzák, lemeztelenítsék a testét és megöljék. Emberi ésszel ez egy értelmetlen dolognak tűnhet. Miért teszi ki Isten a saját gyermekét ekkora kínnak és megaláztatásnak? Hogy tud ez segíteni a bűnös embereken? Úgy, hogy Isten nem hagyhat egyetlen bűnt sem büntetés nélkül, különben megszűnne igazságosnak lenni. Az általunk elkövetett bűnökért valakinek meg kell kapni a büntetést, de Istenben akkora szeretet van felénk emberek felé, hogy inkább nézte végig, ahogy a saját gyermekén teljesedik be a MI bűneink miatt az ítélet, minthogy azt mirajtunk kelljen végrehajtania. Ez a megváltás, Jézus cserélt velünk.


De a megváltást Isten senkire nem kényszeríti rá, mindenkinek a személyes döntése és felelőssége, hogy elfogadja-e. Sok ember bízik a saját képességeiben, a saját jóságában vagy a vallásában, és azt hiszi, hogy ez elég lesz neki, amikor Isten elé kerül. De ez önbecsapás. Ha lett volna más lehetőség megmenteni az embert a bűntől és a következményeitől, Isten azt választotta volna. De nem volt, nincs és soha nem is lesz más, mint az hogy egy ártatlan ember vállalja át a bűnt és a büntetést.


Lehet, hogy neked, vagy másnak, aki ezt elolvassa eddig ez még nem hat az újdonság erejével. Keresztény kultúrkörben élünk, a megváltást egyfajta teológiaként bárki ismerheti. De valóságos sorsfordulót csak az eredményez, ha mindez személyessé válik! Amikor leesik valakinek a tantusz, hogy a bűneiért Jézus már szenvedett, neki nem kell odaállni Isten ítélete elé még egyszer ugyanazok a bűnökért, amikért Jézus már megtette, akkor tud az ember teljes szívéből odafordulni Istenhez és megtérni. Ha valaki Jézus halálába és feltámadásába vetett hittel kéri Istentől a bűnbocsánatot, az örök életet, arra Ő fog valóságosan válaszolni.


És ez a válasz sokkal több, mint a múlt bűneinek az eltörlése. Isten megoldása az ember számára az újjászületés. Az Atya nemcsak valamiféle adoptálás útján a nevére veszi az embert, aki Jézusba vetett hittel jön hozzá, hanem valóságosan újjá szüli, a saját természetével ajándékozza meg őt. Azért szólíthatja az ember az Atyjának az Istent, mert valóságosan tőle született. A megtérés pillanatától, az ember életébe belép a természetfölötti Isten, és az újjászületés által létrehozza benne azokat a természetfölötti képességeket, amelyek által az ember képessé válik felfogni Isten valóságát, a természetfölöttit, és tud intim személyes kapcsolatban élni Vele.


Ezért mondtam az elején, hogy a természetes tapasztalataid, képességeid, fogalmaid alkalmatlanok arra, hogy felfogd ennek az egyszerű mondatnak a tartalmát, hogy „Személyes kapcsolatban élni Istennel.”. Ha hiszel Jézus halálában és feltámadásában, és ezzel a hittel mész Istenhez és térsz meg, úgy ahogy Jézus mondta, akkor Isten belép az életedbe, felszámolja a közted és közte lévő számodra áthatolhatatlan falat, és létrehozza benned azokat a képességeket, amelyek által át tudod élni a Vele való személyes közösséget. És Ő pontosan erre vágyik. Az embert eleve erre teremtette.

2010. jan. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%
Mert kimosták az agyukat!!a bátyámmal vagy mivel is ezt tették.engem összevert isten nevében,az apjára-akitől mindent megkapott-kést rántott,az anyánkra aki a legkedvesebb nő a világon,azt mondta: a k..va anyád.a nevét megváltoztatta,családot kifosztotta,most is terrorizálja..ennek ellenére a szüleim még mindig beengedik a házunkba..szóval agyhalottak,agymosottak,ezért rángatóznak a barmok..a hitgyüli maga a sátán,ha már itt tartunk...
2010. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Kedves előttem szóló!


Ha mindez igaz, nagyon komoly problémái vannak a bátyádnak. Mindez a Hit Gyülekezetével NEM AZONOS! Ott ilyet nem tanitanak. Hiszen az első parancsolatok között van,, hogy tiszteld apádat, és anyádat, hogy jó életed legyen a földön.....Ha a rokonod tényleg odajár, amit müvel az megengedhetetlen. Én 18 éve járok, és elhiheted nekem, hogy az életem 180 fokot változott jó irányba. NEgyébként pedig nem szabad általánositani. Bár véleményem szerint mindaz amit leirtál csak kitaláció.....

2010. aug. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
34%
Én örülnék a legjobban,ha kitaláció lenne...ide kéne jönnie mindannak aki nem hiszi el...ez egy borzalom!!!Én nyugodt békés ember vagyok,de a múltkor is rendőrt kellett hívni,mikor majdnem betörte az anyám orrát!Mégegyszer mondom:isten neviben!!!A szüleim sem normálisak h megtűrik!10 éve nem csinál semmit,pedig diplomás tanult ember...és számomra-senki meg ne haragudjon-de:isten, biblia,jézus,a legundorítóbban hangzó fogalmak.ja,egyébként lakott gyülisekkel,őket is megbecsmérelte,mindenhonnan kidobták már....felháborító,amit egypár ócska régi kétes írás tenni tud az emberekkel!!!!!!!!!
2011. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
33%

A keresztény fanatikus rosszabb, mint egy elmebeteg a rács mögött. Lelki torzszülött mind, gyűlöli a világot és mindenkit, aki elért valamit, élvezi az életet és nem olyan, mint ő.


Számára az élvezet az, amikor valakivel baj történik, mert ilyenkor elmondhatja: lám, így jár az, aki nem úgy él, mint én.


Beteg álszent férgek, a társadalom igazi parazita söpredékei, akik mindent és mindekit uniformizálnának saját sikertelen impotenciájuk képére.


Ezeket a legjobb nagy ívben elkerülni, mert már a puszta jelenlétük is depressziót és negatív érzések áradatát váltja ki minden kifinomult érzékű, jó ízlésű emberben.

2011. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Gaus válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy a szabad vallásgyakorlás joga a HGY tagjait is megilleti. A vélemény nyilvánításhoz illene ismerni a HGY-t személyesen, és mielőtt valaki a saját hitével dicsekszik meg kéne ismerni a BIBLIÁt is! Amennyiben a HGY músorát botrányosnak találja valaki, az használja a TV csatornaváltó gombját. Tisztelettel: egy nem HGY-s Ui: A gyűlölködés láthatjuk hova vezet!
2011. okt. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

18-asnak: számból vetted ki a szót. Bár én HGYés voltam.

Amiket itt olvastam hozzászólásokat,...a gyűlölködőknek írnám, h a gyűlölet egészséges emberi jellemre vall??? :D


A kérdezőnek: amikor szerelmes vagy, te hogy viselkedsz?

Nem úgy, mintha kissé meg lennél bolondulva? Nem csattansz ki olyankor az örömtől? Nem táncolsz örömödbe csak épp valszeg egy diszkóba..., vagy épp a pároddal, akibe szerelmes vagy?

Ha vki valóban megismeri Istent, azért tesznek így sokan, mert azaz ismeret ahhoz hasonlítható, mintha szerelmesek lennénk vkibe, csak sokkal erősebb, sokkal valósabb, sokkal igazabb és sokkal örömtelibb.

Miért lenne bűn, vagy baj, vagy akár normálatlan, h emberek tömegei, énekelve...ugrálva...tombolva imádják Istent, az Urat?

Te is tombolsz a diszkóba egy-egy semmit mondó számra, nem..., ha te nem, akkor sokan másik, igen,... nem? Az mennyivel jobb, mint Isten felé így tenni???

De válaszolok röviden, és tömören...igen, normális!!! És nem, nem örültek...a világ van megörülve, de az kegyetlenül!!! A sok gyűlölettől, álszent szeretettől, képmutatástól, kapzsiságtól stb.

2014. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!