Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Az, aki megtartj...

Jehova Tanúi! Az, aki megtartja a karácsonyt, aki katolikus, az szerintetek mindenképp örökre megsemmisül Armageddonkor? A mennybe nem mehet be, de itt, a földön lehet örök élete, vagy sem?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Szent Péter az orrod előtt csapja be az ajtót. Nincs karácsony!! vagy nincs bocsánat!! TE LETÉRTÉL AZ ÚTRÓL!!!!
2013. aug. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Szerintük ők üdvözülnek egyedül és ők nem tartanak karácsonyt, se születésnapot, se semmit. Következtess.
2013. aug. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintük minden katolikus (református, hit gyülis, buddhista stb.) el fog pusztulni, és csak a Jehova Tanúk maradnak, kisebb részük a mennyben, nagyobb részük a földön. Ez nem a karácsony miatt van, hanem mert ne, tagjai a Szervezetnek. Ettől függetlenül persze vannak Jehova Tanúk, akik megtartják a karácsonyt, és még nem derült ki, ezért egyelőre járhatnak oda, de ők is el fognak pusztulni, mert Isten pont az ilyen hülyeségekkel törődik szerintük.

Hívő keresztény vagyok egyébként, de én úgy tudom, az Úr a szíveket vizsgálja.

2013. aug. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Névtelenül nevű ***** válasza:

Kis kiegészítés, hogy szerintük akik még nem hallottak róluk, azok is sanszosak. Tehát ha egy katolikus még nem hallott róluk, akkor az még sanszos katolikus. De ha hallott, és tudatosan elutasította a tanításaikat, akkor buktadella. Hacsak nem veszi mégis fel a Jété vallást.

Na tömören ennyi a kibúvó. Kicsit másként fogalmazzák meg, de a lényeg ez.

2013. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező


Jehova Tanúi, nem ítélő bírák.

ezért senkit nem ítélhetünk halálra.

ez egyedül a teremtőnek a hatásköre.


Nekünk a tanúknak egy feladatot adott Jézus:


(Máté 28:18-20) . . .. 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Az embereket meg kell tanítani arra, hogy megtartsák azt amit Jézus parancsolt

A többi nem a mi feladatunk.


Katy Weaver

2013. aug. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, katolikus vagyok egyébként. Visszagondolva ez olyan kérdés lehetett Jehova Tanúi számára, minthogy nem üdvözül-e, aki nem megy el gyónni (egy katolikus számára).

Nem úgy a legjobb, de Isten hozza az ítéletet.

2013. aug. 9. 10:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Senki nem semmisül meg Armageddonkor...Brúsz Vilisz megment mindenkit.
2013. aug. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mulder614 ***** válasza:

Ha CSAK azért lennénk megítélve hogy Karácsonyozunk-e vagy sem akkor jó dolgom lenne! Felesleges ilyennel foglalkozni! Inkább ezt a bibliaverseket ajánlanám ajánlanám a Rómebeliekhez irt levélből


"Hol van hát a dicsekvés? Ki van rekesztve. Milyen törvény által? A cselekedeteké által? Semmiképpen sem, hanem a hit törvénye által.  Mert úgy vélekedünk, hogy hit által nyilvánítják igazságossá az embert, törvény szerinti cselekedetektől függetlenül. Vagy csak a zsidók Istene ő? Nem a nemzetekből valóké is? De igen, a nemzetekből valóké is,  ha valóban e g y az Isten, aki igazságossá fog nyilvánítani körülmetélteket a hit eredményeként, és körülmetéletleneket a hitük által.  Akkor tehát eltöröljük a törvényt a hitünk által? Sose legyen úgy! Ellenkezőleg, megerősítjük a törvényt."


A hit a lényeg nem az hogy ki mit ünnepel és mit nem!

2013. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a jelenések könyvébe olvasható hét egyháznak írt üzenet valójában hét különböző megítélésű nézettel rendelkező Istenben és Jézusban hívő egyházat jelent, akik összességében megállják a helyüket Isten előtt, hacsak részben is.
2013. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!