Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hiszek Istenben, nem...

Nem hiszek Istenben, nem akarok katolikus lenni, és ti?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem a II. Világháborúban a vatikán semmmit nem tett a zsidók irtásáért.

Nem hiszek Istenben mert ha van miért nem segített, miért nem láttam? Miért férfiként ábrázolják? nem lehet nő vagy épp gyerek?


2011. aug. 22. 13:49
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
69%
Más a hit és más a vallás. Ne Istent hibáztasd azért mert az egyház nem tett semmit. Isten az Isten. Nem férfi, nem nő és nem gyerek. Te csak azt hiszed el amit látsz? Rengeteg dolog van a tudományban is, amit nem látunk fizikailag, mégis létezik. Mivel Isten örök, nem egy fizikai testben élő lényt kell elképzelni. Isten gyakran tesz megnyilvánulást, csak az emberek vakok és nem veszik észre a jeleit, mert csodákat várnak, szemmel látható csodákat. A háborút az ember okozza és a következményeit ezáltal viselnie is kell. Persze, milyen egyszerű is volna, hogy mi emberek hibákat hibára halmozunk és Isten majd rendbe teszi őket. Ha volna egy gyereked, aki folyton hibákat követne el, súlyos hibákat: Drogozás, emberölés, nem szeretne téged és nem hinne benned, a segítségedben, tudnál segíteni?
2011. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
64%
Én hiszek Istenben. Szerintem senki nem kötelez rá, hogy katolikus legyél, vagy bármilyen más vallású. Ilyen hozzáállással, mint a tiéd, akkor én is feltehetném a kérdést, miért nem segített Isten, amikor a magyar embereket fosztották ki és gyilkolták, amikor elvették a hazájuk kétharmadát, stb. Magáról a hitről kéne kicsit többet olvasnod.
2011. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
74%

Isten szabad akaratot adott az embereknek, így kerülhetett sor a holokausztra.

Egyébként mit tehetett volna a Vatikán? Küldött volna oda papokat, aztán őket is ugyanúgy mészárolták volna le? Vagy indítottak volna keresztes hadjáratot nem keresztényekért? Amúgy annyit hozzátennék, hogy a Vatikán sok menekült zsidónak nyújtott menedéket.

De egyébként meg már akkor is voltak protestáns egyházak. Azokról miért nem kérdezed, hogy miért nem tettek semmit?


19/L

2011. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:

Egyébként nem tudom, hogy honnan veszed, hogy egyáltalán ábrázoljűk valahogy...Nem tudok olyan képet, amin Istent festették volna le.

Hogy férfinek hisszük, az a Biblia miatt van, ugyanis ő az Atya, Jézus atyja...az meg hát nő és gyerek is ritkán lehet.


19/L

2011. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 ava87 ***** válasza:

Hiszek Istenben, de én sem akarok katolikus lenni :) Mondjuk nem is vagyok :)

Annak pedig, hogy mit miért tesz vagy nem tesz az emberekkel, oka van. De ezt persze csak Ő tudja.

2011. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 Sághegyi Csaba ***** válasza:
80%

Az egyházat most inkább mellőzném.

Istenről filóznék kicsit. Az elektromos áramot egyetlen ember sem látta még soha Pontosabban az elektronokat szemtől szemben. A hatását pedig ebben a pillanatban is látod, ezért tudod, hogy van.

Ugyanígy van Istennel is. Őt magát nem vagyunk képesek látni. Mégis a munkáját láthatjuk.

150 éve elindult egy agymosás, ami egy szigetcsoporton megfigyelt változatosságból kreált egy mesét. Azóta ezt sokat változtatták, és annak ellenére igazságnak mondják ezt a feltételezést, hogy sok dolgot nem tud megmagyarázni, mert azok ellene mondanak. Nem tudja megmagyarázni az élet megjelenését, mivel az matematikailag annyira kicsi, hogy jócskán a lehetetlen kategóriába van sorolva. Nem tudja megmagyarázni egyes egyszerűsíthetetlen mechanizmusok kialakulását, mivel azok csakis készre tervezetten, és készre megalkotva működőképesek. Nem tudja megmagyarázni, hogy hogy futnak keresztül megkövült fák sok geológiai rétegen. És még sokáig sorolhatnám... Mindezek ellenére hisznek ebben, pedig jelenleg ez mese.

Ugyanakkor van egy kijelentésünk, amit számos akkori, és mai csoda, beteljesedett történelmi esemény, olyan orvosi, és tudományos infók tartalmazása, amelyeket nem olyan régen fedeztek fel, egy kulcsfontosságú feltámadás, és sok sok millió megváltozott élet támaszt alá. Az elfogulatlan gondolkodás a Bibliára szavaz...

2011. aug. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszek Istenben. Nem örülök neki hogy az egyházak megosztottak. Szívesebben lennék egyszerűen csak keresztény, de így a jelenlegi helyzetben katolikus vagyok.


"Mármint úgy értem a II. Világháborúban a vatikán semmmit nem tett a zsidók irtásáért. "


Gondolom ezt fordítva akartad írni. :) Egyébként az egyház szerintem se szólalt fel elég erélyesen akkoriban. De hát sok más hibát is elkövettek már. Az egyház emberekből áll, nem várható el hogy tökéletes legyen.


"Nem hiszek Istenben mert ha van miért nem segített, miért nem láttam?"


És mennyi ideig kerested? Imádkoztál hozzá? Isten alázatos, ha az ember nem kíváncsi rá akkor nem fog megjelenni. Nem erőlteti rád magát. De ha őszintén keresed akkor meg lehet találni.


"Miért férfiként ábrázolják?"


Mert Jézus férfi volt és egyes látomások szerint is a Jelenések könyvében férfiként van ábrázolva. De Isten bár a saját képére alkotta az embert, nálunk végtelenül bonyolultabb lény. Tehát hiába próbáljuk ábrázolni így vagy úgy, az soha nem fogja fedni a valóságot. A Ószövetségben is nagyon ritka hogy megjelenik.


"nem lehet nő vagy épp gyerek?"


A kis Jézus is meg szokott jelenni néha hogy így emlékeztesse az embereket, hogy nem bonyolult érvelésekre meg szónoklatokra kíváncsi, hanem gyermeki bizalmat és őszinteséget vár.

2011. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 bix ***** válasza:
28%

aki az elektromos árammal jön:


mérhető bizonyítható, laikusok számára is hozzáférhető. ennyi erővel jöhetnél a levegővel, hiszen senki se látja, mégis létezik. az is mérhető. ahogy az agyműködés is. isten viszont nem. millió dolog amire azt mondták hogy ez isten azóta tudományos alapokon nyugvó magyarázatot kapott. egyszerűen a kornak, az emberek technológiai, értelmi, szellemi szintjének megfelelő válaszokat keresnek az adott dolgokra. most azt mondjuk hogy van szellemünk, mert mindenki egyedi és ez adja az öntudatot. lehet holnap megfejtik az agy működését és kiderül hogy miért van ez...



a katolikus egyháznak meg pont ez a legnagyobb bűne? hogy a 2. vh-ban nem segített a zsidóknak?


1:amerikát végigpusztították isten nevében, gyerekeket asszonyokat gyilkoltak halomra

2: keresztes háborúk? isten akaratából...

3:boszorkányégetések?

4:a sötét középkor?

5:komplett uralkodó házak és a fél világ irányítása beleértve a királyokat is? világi hatalomra, vagyonra törekvés?

6: hány katolikus pap rontott meg gyerekeket?

soroljam még?


a katolikus egyház annyira eltávolodott attól ami a bibliában van hogy az gyomorforgató.


persze ha abból indulunk ki hogy minden ugye az ő akarata, akkor isten maga is egy kéjsóvár debil pszihopata, mert ezeket mind az ő akaratából követték el emberek. ha létezik akkor se lehet más mint egy gyerek aki a déli napsütésben egy nagyítóval a hangyaboly fölött röhög az elhamvadó dolgozók teteme fölött.

2011. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed az emberi hülyeség tipikus példája. Az egyház az az egyház, Isten meg Isten, és nem tehetjük felelőssé az EMBERI hibákért. Ebben a világban nem csak ő, hanem a Sátán is tevékenyen munkálkodik, de, aki nem hisz benne, annak is meg kellene látni, hogy minden rossznak EMBERI oka van. Az ember, és csakis az ember a felelős érte. Szabad akaratot kaptunk, szabadon dönthetünk jó és rossz között. Az, hogy anno a Vatikán nem lépett közbe, egy sajnálatos dolog, de az az Egyház, amit emberek hoztak létre, és emberek működtetnek. A vallásnak gyakorlatilag semmi köze nincs Istenhez.
2011. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

bix:

Ha én megölök 20 embert a te nevedben (de téged nem kérdezlek meg róla), és elmondom mindenkinek hogy ezt bix nevében tettem, sőt bix feliratú pólóban teszem mindezt, akkor téged utálni fognak az emberek. Gondolom érted hogy mit akarok ezzel mondani.

2011. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!