Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt valaki értelmes,...

Van itt valaki értelmes, intelligens, kedves, jó indulatú egyén, akivel néha el lehetne beszélgetni pl. A világ dolgairól?

Figyelt kérdés
Vagy csak undorító, erkölcstelen, káromkodó, ok nélkül lehülyéző, Istengyalázó goromba, hazúg ember mindenki?

2013. aug. 23. 19:01
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Úgy látszik itt is nagyot tévedtem. :(
2013. aug. 26. 11:06
 12/27 KZitus ***** válasza:

Elnézésed kérem kedves Kérdező



"sörpocak válasza:"


"A Biblia tanítása sokkal magasabb rendű, mint bármilyen felsőbb világi oktatás, vagy végzettség. "


"Tudod, hogy ez nem igaz? Olvastam már a Bibliánál jobb könyvet :) , és ne úgy értsd, hogy tetszetősebbet, hanem ténylegesen magasabb rendűt... Ezt nem sértésképp írtam, de nem lehet csak így lazán, ilyeneket mondani..."


Tudod kedves sörpocak ebben a témában egyáltalán nem számít mi(te meg én) mit gondolunk erről. Mármint a föntebbi mondatról. Csak az Isten véleménye a lényeges ebben a kérdésben, az a mérvadó. Nem vagy egyedül a véleményeddel egyébként.

Ha a világ minden "érdekes" és "magasabb rendű" könyvét elolvasod és teszed az abban tanácsoltakat, akkor is meghalsz és semmi reménységed nem lehet. A falig, vagyis a halálodig látsz, és nem tovább.

De ha a Biblia tanításaira odafigyelsz és teszed amit Isten elvár tőled, örökké élhetsz még akkor is, ha ma vagy holnap meg kell halnod. (János 5:28,29)

Lehet bármennyi diplomád egy sem adja vissza az életedet a halálod után. De az Istenről szerzett ismeret örök életet jelenthet számodra.

Ezért sokkal magasabb rendű a Biblia oktatása bármilyen emberi intézménynél.(Nekem van diplomám is, és Bibliaismeretem is, tudom mi a különbség) Nem kell mind ezt elhinned. De attól még ez működik, már, úgy több mint 6 ezer éve. Hogy hogyan működik, azt Jézus bemutatta rövid 3 és fél éves szolgálata alatt.

Az ember csak akkor szokott biztosan írni valamiről, amit biztosan tud. Én az általam leírtakat bizonyítani is tudom a Bibliából.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Ezzel még mindig nem "magasabb rendű" csak eredményesebb. Több haszna van, ha igaz. Igazából ezt megint csak bárki mondhatná. Tiszteletben tartom a véleményedet, de sajnos más értelmezést adunk a "magasabb rendűségnek" így nem hiszem, hogy jutnánk valamire, ha vitatkozni kezdenénk.
2013. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező


" Tehát ne küldjünk el senkit a ****-ba, miután szakszerűen elküldtek minket a ****-ba. S bocsássunk meg (ezt megtettem, érdekes valaki nem fogadta el, letiltott a Szeretlek! Megbocsátok szóra). Ennyi?"


A személyes sérelmeket sokszor nehéz földolgozni. Pontosan ezért okoz olykor nagyon nagy fájdalmat. Mert nem értjük miért történnek velünk meg ezek a negatív események.

Amikor valaki rosszat tesz velünk, azt az embert nem úgy kell szeretnünk mint a rokonunkat, testvérünket, vagy barátunkat. A Biblia nem ilyenfajta "szeretetre" tanít.

Például: azt írja a Példabeszédek 25:21,22 " Ha éhes, aki téged gyűlöl, adj enni neki kenyeret, és ha szomjas, adj inni neki vizet, mert izzó szenet gyűjtesz a fejére, és Jehova megjutalmaz téged."

Ha egy olyan emberrel teszünk jót aki bántott, az talán átgondolja mit tett velünk, és változtat a magaviseletén. A lelkiismerete talán arra indítja, hogy elnézést kérjen, vagy megpróbálja jóvá tenni a kárt, amit okozott nekünk. Akár fizikailag, akár érzelmileg.


A Biblia egy másik dologra is felhívja a figyelmünket a Prédikátor 9:11-ben " Mivel nem hajtják végre hamar az ítéletet a gonosz tettért, azért merül bele az emberek fiainak szíve a gonoszság cselekvésébe." Valóban, Isten még nem kérte számon az embertől a gonoszságát, ezért azt hiszi, a végtelenségig folytathatja gonosz tetteit. De ez nincsen így, erről biztosít a következő vers:

"12 Bár a bűnös százszor is elkövet gonoszságot, és sokáig él, ahogy neki tetszik, de azt is tudom, hogy majd jól lesz dolga azoknak, akik félik az igaz Istent, amiért félték őt."


Minden időben kifizetődő Istennek tetsző életet élni, főleg ha belső békére és boldogságra, valamint reményteli életre vágyunk.


Üdvüzlettel: Zita

2013. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
"Minden időben kifizetődő Istennek tetsző életet élni, főleg ha belső békére és boldogságra, valamint reményteli életre vágyunk." S elérkeztünk a következő témához/problémához: a paráznaság. Ez bűn! Ráadásul súlyos (10 parancsolat). Hol a fenébe találják/hol keressem azt a nőt, aki jól néz ki, okos és nem vét a parancsolatok ellen? Csak azt ne mondd hogy a templomban!
2013. aug. 27. 21:52
 16/27 KZitus ***** válasza:

Szervusz

Szép napot kívánok neked.


Nos "S elérkeztünk a következő témához/problémához: a paráznaság. Ez bűn! Ráadásul súlyos (10 parancsolat). Hol a fenébe találják/hol keressem azt a nőt, aki jól néz ki, okos és nem vét a parancsolatok ellen? Csak azt ne mondd hogy a templomban!"


Ahhoz, hogy találj magadnak olyan nőt, aki "nem vét a parancsolatok ellen", előbb neked kell isteni szempontból gondolkodnod és érezned.

Ha figyelembe veszed Krisztus tanácsát, " »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat«", az azt is magában foglalja, hogy tiszteletben tartjuk mások érzéseit, azaz nem játszunk vele. A férfi és nő között akkor mondhatjuk, hogy működik ez a bibliai alapelv, ha őszinték egymással és nincsen a másikról hátsó gondolatuk. (Vajon melyik fiatal közölné azt a másikkal, hogy te csak egy éjszakára, esetleg ha megtetszik pár alkalomra kell? Ezt mélyen elhallgatják) Ami azt jelenti, hogy nem kezdenek romantikus, kalandos kapcsolatba a másik neművel csak azért, hogy saját vágyukat kielégítsék. Csak akkor tisztességes férfinak és nőnek közeledni egymáshoz érzelmileg, ha készek a házasságra. Ha készek vállalni a felelősséget egymásért. Ehhez idő kell.

Az igaz szeretetből fakadó szerelem alapja az, hogy jól ismered a másikat, tudod, hogy milyen jó és rossz tulajdonságai vannak. Így hát nem meglepő, hogy a Biblia azt írja, hogy ez a fajta szeretet nem csak az érzelmekről szól. Például azt mondja, hogy a szeretet „hosszútűrő és kedves . . . Mindent elvisel, mindent elhisz, mindent remél, mindent kitartással tűr. A szeretet soha nem vall kudarcot” (1Korintusz 13:4, 7, 8). Egy szerelmes ember azért ilyen, mert ismeri a másikat, nem pedig azért, mert hiszékeny, vagy mert figyelmen kívül hagy tényeket.


Nos ha ilyen kapcsolatra törekszel, akkor olyan emberek között keresgélj, akik között működik a krisztusi szeretet. Az hatja át, irányítja az életüket. Hidd el, lehet férfi és nő között olyan szoros kapcsolat, ahol nincs hely a paráznaságnak. Sokkal többet jelentenek egymásnak, semmint beszennyeznék a házasság szentégét.

Nem tudom erre gondoltál?


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Majdnem erre. Egy embert megismerni csak úgy lehet igazán; ha össze költözöl vele. Ha szimpatikusok vagytok egymásnak akkor kizárt hogy nem estek egymásnak egy szép este szexuális értelemben. Szép az elmélet; a gyakorlat mást mutat. A másik probléma, hogy senkinél se működik a Krisztusi szeretet. Az emberek borzasztó démoni hatás alatt vannak. Visszatérve a nőkre. Látom a szemem előtt hogy meglátom az angyalt, aki pont olyan mint amilyet kerestem. Beindul a természetes vibrálás, a kémiai anyagok kiválasztása. Lelki és testi vonzódás. Testi vonzódás ha nincs, akkor szerelem sincs. Kinek van ilyen erős akaratereje, hogy ne simogasd; ne kényeztesd! Ezt a mai türelmetlen fiatalok nem bírják ki. Iszonyúan nehéz a 10 parancsolatot betartani. Mindenki lop (filmeket, zenéket az interneten), minden 3. Családban nem tiszteli a gyerek a szülőjét (alkesz, veri az anyját), a paráznaságról már ne is beszéljünk...stb.
2013. szept. 2. 07:30
 18/27 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A kommentedhez. Igen, igazad van, ma sajnos olyan a világ, amilyennek leírtad. De te döntesz, hogy, te is olyan akarsz lenni, belefolysz( és akkor ugyan az a sok keserűség és fájdalom vár rád, mint amilyenben a többség szenved), vagy megtanulod a krisztusi életet, és teljesen másként fogod érezni magad, amikor egy nőre nézel, mint most ahogyan látod őt.

Nagyobb tiszteletet érezhetsz irántuk, nem a testi vágyad kielégítésének a tárgyát - csak.


A férfit és a nőt egyforma méltósággal ajándékozta meg Isten, de más szerepkörrel. Ettől csodálatos a férfi és a nő egysége. Ez miatt válhatnak ketten egy testé. Harmonikus a testi és szellemi felépítésük, ezért egészítik ki tökéletesen egymást.

De ez csak akkor működik jól, ha megtanulja a férfi is, a nő is, a saját szerepkörét. Mivel ezt ma kevesen teszik meg, tönkrement a házasság intézménye és pontosan ez volt Sátán szándéka. Már az első házasságot tönkretette, miért gondolnánk, hogy nem akarja megrontani az összeset. De csak akkor teheti meg, ha hagyjuk. Ha ragaszkodunk azokhoz a tanácsokhoz, amit Isten ad a Szaván keresztül, semmit sem tehet ellenünk. Vagyis tesz, hiszen Sátán fáradhatatlan, semmit nem érhet el.

Pál apostol leveleiben nagyon sok ilyen tanácsot olvashatunk.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Szerintem ésszel bármi baj elkerülhető s megoldható. S ez nagyobb baj, hogy az embereknek nem hite, hanem esze nincsen. Egy kapcsolatot táplálni kell folyamatosan, mint a tűzet. Ezt sokan nem tudják. Mint írtam a mai embert nagyon nehéz Szeretni. Én ugyanígy vagyok a nőkkel. Nem akarom tisztelni őket. Csak azt az egyet, ki enyém lesz és szeretni önzetlenül mindörökké. Nekem az ész a fontos. A külső szépség gyorsan elillan, de ha valaki okos és szép lelkű az örökké Szép marad. Biztos észrevetted, hogy én másképp látom a világot, mint a "csőcselék" (Elnézést, de nincs jobb szó rá). Én az elmúlt 3 évben nagyon sokat filozófáltam. Beteg lévén nincs jobb dolgom és eszméletlenül bölcs lettem (30 évesen a korosztályomhoz és sajnos még felette is képest). Nem vagyok nagyképű. Én nagyon szerény srác vagyok, csak tisztában vagyok az értékeimmel. Én nekem meg van mindenem. Eszem, pénzem, vagyonom, szépségem. Isten kegyes volt hozzám. Viszont elkérte az árát. Egészségem már gyerekkorom óta nincs. Viszont azt szentül tudom hogy aki szeretni fog engem, annak áloméletet biztosítok. :)
2013. szept. 2. 15:12
 20/27 KZitus ***** válasza:

Szervusz


"Mint írtam a mai embert nagyon nehéz Szeretni. Én ugyanígy vagyok a nőkkel. Nem akarom tisztelni őket. Csak azt az egyet, ki enyém lesz és szeretni önzetlenül mindörökké. Nekem az ész a fontos."


Hé te nagyon kemény kötésű legény vagy. Kemény mondatokat fogalmazol meg. Szeretnék tőled egy személyes jellegűt kérdezni. De ha nem akarsz, ne válaszoljál rá(Csak azért kérdezem, hogy jobban megértselek). Van, volt olyan nő(személy) az életedben, akit szerettél?, akihez erősen kötődtél?, például anyukád, nagymamád, húgod, nővéred? Csalódtál már nőben?


Egyébként egyetértek veled, az ész nagyon fontos az életünkben. De ha a bibliai példát veszem, Salamon Istentől kapott plusz bölcsességet, tehát okos, inteligens, és Istenfélő volt. De rosszul használta az eszét, illetve a nők elfordították a szívét, és tönkre ment az élete. Hidd el, nem tudjuk az eszünket jól használni, ha nem fogadjuk meg Isten tanácsait bizonyos dolgokban.

Ha veszel egy készüléket, biztosan elolvasod a használati útmutatót, hogy sokáig használhasd a készüléket. Így van ez a férfi és nő kapcsolatában is. Csak úgy működik jól, ha ésszel áttanulmányozod a használati útmutatót,(a Bibliából)hogyan működik jól a férfi és nő kapcsolata. Isten hozta létre a nőt, férfit, tudja mire van szüksége egyiknek is másiknak is, ha nem adják meg egymásnak, egyszerűen nem működik egy idő múlva. Ezért van a sok válás és a sok tönkrement kapcsolat, mert csak kísérleteznek egymással, s amikor nem sikerül-mert nem is sikerülhet- sok fájdalom közepette széjjelmennek.


Egyébként kedves kérdező, minden nő arra vágyik, amit te kínálsz ott fönn az idézőjelben.


Szép estét kívánok Neked.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!