Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt valaki értelmes,...

Van itt valaki értelmes, intelligens, kedves, jó indulatú egyén, akivel néha el lehetne beszélgetni pl. A világ dolgairól?

Figyelt kérdés
Vagy csak undorító, erkölcstelen, káromkodó, ok nélkül lehülyéző, Istengyalázó goromba, hazúg ember mindenki?

2013. aug. 23. 19:01
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt a filmet nagyon ajánlom a figyelmedbe előljáróként. A válasz a Boldog házasság titkára.

Én adományként fogom fel a képességeimet; Isten csodálatos ajándékaként. Hülye leszek rosszul/rosszra használni. Érdekes példát mondtál. Soha sem olvasom el a használati utasítást. Magamtól Szeretek rájönni a dolgokra. Elrontani nem fogom, mert ésszel csinálom.

Keménnyé nevelt az élet. Sajnos már 12 évesen leukémiás lettem. Előtte 3 évesen elvesztettem a bal fülem hallását (mumpsz).

Én valójában az emberekben csalódtam. Bár érdekes, hogy a nők nehezítették meg az életem inkább. Érdekes teóriát fogsz olvasni most. Több ezer éve már a történelem során mindig a nők okozták az emberiség vesztét. Ezt nem én találtam ki. Hanem így van. Lásd például Pandora szelencéjét. Na de ez csupán egy mítosz. A Biblia viszont nem az! Gondolok itt Évára. Francnak evett a tiltott gyümölcsből.1. Majdnem meghaltam egy rosszul diagnosztizált kór miatt a doktor NŐ miatt. Ő helyettesítette a szabin lévő gyerek orvosom.2. A konzulensem, szintén NŐ az utolsó pillanatban mondta a kész szakdolgozatomra hogy szar. Nem mehettem államvizsgázni.


Az egyetlen nő akit jelenleg nem szeretek. Nem! Ez több annál. Imádom. Barátom, társam, tanácsadóm és édesanyám. Neki köszönhetek mindent Isten után. Ő ápolt önzetlenül, egyengette a karrierem. 

2013. szept. 6. 19:54
 22/27 KZitus ***** válasza:

Szervusz



"Én adományként fogom fel a képességeimet; Isten csodálatos ajándékaként"

Írnál a arról, milyen képességekkel rendelkezel, milyen képességeket kaptál Istentől?


"Magamtól Szeretek rájönni a dolgokra. Elrontani nem fogom, mert ésszel csinálom."

Légy óvatos. A túlzott magabiztosság önelégülté, büszkévé tehet. Az jó, ha magadtól szeretné rájönni dolgokra, de tanulj meg elfogadni tanácsot(főleg Istentől), mert sok csalódástól, fájdalomtól kímélheted meg magadat. Nem igen gondolod, hogy jobban tudsz dolgokat Istennél. Figyeld meg, milyen gyakorlatias tanácsokat ad neked a Példabeszédek könyvében, vagy a Prédikátor könyvében. Isten ott arról is ír, hogy szeretné ha jól éreznénk magunkat az életben.

Tényleg sok nehézség szakadt rád már túl korán. Korán kellett felnőtten gondolkodnod, holott valójában gyermek voltál még. Ez rányomhatta bélyegét a gondolkodásodra is. Képzeld el, hogy találkozol egy emberrel, aki bár más okból, de szintén kemény leckét kapott az élettől. Vajon milyen kapcsolat alakulhatna ki közöttetek? Ez azért jutott eszembe, mert nekem sem volt gyermekkorom a sok nehézség és fájdalom miatt amit viselnem kellett. Nem értettem, miért történnek velem ezek a dolgok. Évekig azt éreztem, csak egy probléma van velem: hiba, hogy élek. Bár fölnőttem, már idősödő vagyok(akár anyukád lehetnék) sok mindent megértettem azóta, de a gyermekkorom hatása rányomta bélyegét az egész életemre. Tele voltam MIÉRT?-ekkel, amelyekre hála Istennek mindre választ kaptam.


"Én valójában az emberekben csalódtam. Bár érdekes, hogy a nők nehezítették meg az életem inkább."

A Bibliából megtanultam azt is, hogyan kerüljem el az emberekben való csalódást. Jézus a hegi beszédében tanított erről. Csak meg kell fogadni,és ezt a fajta fájdalmat kizárhatod az életedből.

Amit a nőkről írtál, ahogyan megnehezítették az életedet, nekem a véletlenek sorozatának tűnik. De lehet, hogy tévedek.


"Évára. Francnak evett a tiltott gyümölcsből." Bár Éva evett a tiltott gyümölcsből, nem ő az oka a bűnbeesésnek. Mert a tiltó parancs Ádámnak lett adva. Isten neki mondta el az Édenkert "házirendjét", majd ő elmondta azt Évának.

Mondok erre egy példát.

Megnősülsz, és a házadba viszed a feleségedet. Biztosan elmondod a házban mi, mire való, mire figyeljen oda, mi az amit megtehet, mi az amit nem, ha van valami, ami az életét veszélyeztetné, azt is elmondanád neki. A feleséged mégis olyat tesz, amire előre figyelmeztetted, hogy ne tegye, mert veszélyes. Bajba kerül, mondjuk a kórházba. Nem hiszem, hogy te is ugyan azt megtennéd, amitől a feleséged kórházba került csak azért,hogy együtt lehessetek. Ha így lenne, a feleséged hibázott, de te szándékosan tennéd.

Évát félrevezették, de Ádám tudatosan szegte meg Isten parancsát. Sajnos ennek mi is szenvedő alanyai vagyunk. Érezzük a bűn hatását. Érzelmileg és fizikailag is.


Igazad van, a Biblia is tele van olyan történetekkel, amelyekben nők rontották meg férjüket, uralkodókat, királyokat, de n feledd, mindenkinek szabad akarata van és mindenki csak a saját döntéséért felel. Ott van Salamon példája. Isten azt mondta ne vegyen sok feleséget magának. Ő az ösztöneire és nem a híres bölcsességére, okosságára hallgatott. A vesztére. Pedig Isten semmi jótól nem akarta megfosztani őt. Csak Isten tudja mi, hova vezet. Mi nem rendelkezünk ezzel a képességgel. Mi döntünk valami felől, megtesszük, azután majd vagy jól, vagy rosszul alakul a dolog. De Isten szeretné, ha jól alakulnának a dolgaink, és a tanácsaival szeretne sok csalódástól megkímélni minket, embereket.


Végül mi lett a szakdolgozatoddal? Mit tanultál?


Gyönyörű dolgot írtál az édesanyádról! Irigyellek ezért az érzésért! Nem is képzeled mekkora ajándékot kaptál az élettől. Tudod hány ember vágyik arra az érzésre, tapasztalatra, amellyel te rendelkezel?


Most szép álmokat kívánok neked. Remélem hamarosan én is mehetek aludni.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Képességeim röviden (tények): Figyelmesség, olyan dolgokat szúrok ki, mint pl. hazugság, apró jelek. Nehéz átverni, remekül szűröm a hazúgságot (ez az egyik főoka az emberekben való csalódásomnak), képes vagyok könnyen hasonulni, azaz más ember bőrébe bújni, kreatív vagyok, széles látoköröm van, hatalmas fantáziám van, racionálisan és logikusan gondolkozok, hatékony a problémamegoldó képességem. Asszem ennyi! Ezek az értékek szinte minden emberben hiányzik.

Érdekes az elméleted Évával kapcsolatban. Én akkor is őt teszem felelőssé. Egy szerelmes a párja után megy. Ádám is ezt tette.

Közgazdász vagyok. Pénzügyőr fhdgy voltam a jövedéki osztályon, de jött ez a betegség, így lerokkantosítottak. Engem nem lehet megállítani, csak lelassítani. Ez történt az államvizsgával kapcsolatban. Befejezem. Megyek biciklizni. :)

2013. szept. 7. 18:27
 24/27 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Úgy látom a beszélgetéseinkben egyedül maradtunk.

Remélem szép napod volt.


Írod, "Nehéz átverni, remekül szűröm a hazúgságot (ez az egyik főoka az emberekben való csalódásomnak)". Ha nem tudnak az emberek átverni, vagy becsapni, miért csalódtál az emberekben? Hiszen ha jól értem inkább azt látod, amint másokat csapnak be. Egyébként átverés az egész világ, és valamennyire rajtunk is múlik, mennyire hagyjuk magunkat.


Abból amit leírtál magadról, látom van önbecsülésed és önbizalmad. Ilyen tulajdonságokkal nem igen nehéz jó kapcsolatokat kialakítani akár barátokkal, akár barátnővel! Valóban kevés emberben van meg egyszerre ennyi pozitív tulajdonság. A kérdés csak az, hogy ezek a tulajdonságok milyen emberré formálnak? Vagy milyen emberré engeded, hogy formáljanak? Valamiért úgy érzem, tele vagy keserűséggel(megkeseredettséggel). Miért?


Vajon ha valaki rámutatna egy téves elgondolásodra, képes lennél átértékelni a véleményedet, vagy makacsul ragaszkodnál a saját elképzelésedhez? Mit gondolsz erről?

Mire gondolok?

Írod: "Érdekes az elméleted Évával kapcsolatban. Én akkor is őt teszem felelőssé. Egy szerelmes a párja után megy. Ádám is ezt tette." Nem gondolod, hogy ebben a kérdésben az Isten véleménye a mérvadó? Mi csak hozzá igazíthatjuk a gondolkodásunkat. Azon kívül nagyon "férfias" a gondolkodásod, mert a szerelmes Éva is mehetett volna a párja után megkérdezni, hogy figyelj csak kedves szerelmes férjem hogyan lehet az, hogy egy állat(kígyó) beszél hozzám, holott eddig csak mi beszélgettünk egymással...még folytathatnám?

Nekem úgy tűnik mintha elfogult lennél Ádámmal.


Abból amit leírtál magadról, úgy tűnik sok mindent tehetsz az egészségedért. Gondolom mindent tudsz már róla. Mit mondanak az orvosok? Mi segít(ene) meggyógyulnod? Nekem is "végleges" betegségem van, amiből nem lehet felépülni, csak leépülni, de nem keseredem el, én is minden tőlem telhetőt megteszek.


Én elég sokat biciklizem, szeretem is, nemrég "sielőgépet" vettem, hogy kicsit erősítsem az izmaimat. Mennyit biciklizel naponta? És mivel töltöd meg a napjaidat?


Szép estét kívánok: Zita

2013. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Ejjha! Mennyi kérdés.

Igyekszem őket tömören megválaszolni egyenként.

1. "Nehéz átverni, remekül szűröm a hazúgságot (ez az egyik főoka az emberekben való csalódásomnak)". Ha nem tudnak az emberek átverni, vagy becsapni, miért csalódtál az emberekben?" Nem tudnak, de akartak és akarnak, látom, hogy folyamatosan hazudnak. Épp elég ok a csalódásra.


2. "Abból amit leírtál magadról, látom van önbecsülésed és önbizalmad. Ilyen tulajdonságokkal nem igen nehéz jó kapcsolatokat kialakítani akár barátokkal, akár barátnővel! Valóban kevés emberben van meg egyszerre ennyi pozitív tulajdonság. A kérdés csak az, hogy ezek a tulajdonságok milyen emberré formálnak? Vagy milyen emberré engeded, hogy formáljanak? Valamiért úgy érzem, tele vagy keserűséggel(megkeseredettséggel). Miért?"


Most már van önbecsülésem és önbizalmam. 28 évig nem volt. Ez a betegség/kiképzés formált acélkemény férfivá. Régen utáltam magam. Most, hogy elhagyatva és szinte egyedül kell(ett) végig csinálnom, így ez nagy hálával tölt el a MINDENHATÓ felé és büszkeséggel magam felé. Egyszer neki álltam magam elemezni és kétségbeestem (a betegség allatt), nincs egy rossz tulajdonságom sem, egyetlen hibám. Ergo tökéletes volnék? Csak Isten az. Azonnal összehívtam a családom és megkérdeztem őket: Mondjátok el nekem őszintén, van e bármilyen hibám? 10 perc töprengés után egyet sem tudtak mondani. Aztán szerencsére találtam egyet a tíz parancsolatban. Nincsenek barátaim egy 23 éves gyerekkori barátomat kívéve. Mindenki elhagyott/lelépett/lemondott rólam a 3 éve tartó betegségem miatt. Talán innen érzed a keseredettséged. Igazából boldog ember vagyok, tudom hogy Isten segedelmével talpra állok egy új erős emberként.

Mindent összevetve (VÉGRE!) jól érzem magam a bőrömben.


3. "Vajon ha valaki rámutatna egy téves elgondolásodra, képes lennél átértékelni a véleményedet, vagy makacsul ragaszkodnál a saját elképzelésedhez? Mit gondolsz erről?"


Bár makacsságomnak köszönhetem a diplomám, engem bármiről meg lehet győzni kész érvekkel/bizonyítékokkal/mérvadó alátámasztással. Ezidáig ez senkinek sem sikerült, egyrészt az emberek nem tudnak vitatkozni, és mindig átgondolom alaposan mielőtt kijelentek valamit. Isten már döntött Ádámmal kapcsolatban, mivel ő is evett az almából, de Éva először esett bűnbe. Ádámnak eszébe sem jutott volna enni a tiltott gyümölcsből. Maximálisan megbízott az EGYETLEN emberpárában!!! Úgy is mondhatjuk Éva a felbújtó.


4. Az orvosok hülyék. Nem is csoda. A kór előfordulási aránya 30:1000000. 35000es kisvárosban én vagyok az egyetlen regisztrált beteg. Viccelődni szoktam ezzel: különleges embernek különleges betegség. Én mindent megtettem: híres term.gyógyász, drága ASEA gyógyvíz, rehabilitációs klinika, erős agykontroll. Eredmény: 0, semmi, zéró. Már nem érdekel. Igyekszem jól érezni magam. Ennyi.


5. Napi 2 óra bicikli édesanyámmal. Napjaim démonöléssel (pc játék), Internettel, technikai tanácsadással, alvással, zenehallgatással, filmnézésékkel telnek és imával.


Szép napot kívánok!

2013. szept. 8. 23:24
 26/27 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Bocsi, én már csak ilyen kérdezősködős vagyok. Köszönöm, hogy vetted a fáradságot és sorra válaszoltad őket.

Átverni engem is sokszor átvernek, de nem nagy dolgokban, de úgy veszem, ez az élet velejárója - sajnos. A Biblia ír arról, hogy "válságos nehezen elviselhető időben élünk". Ennek tudata segít abban, hogy ne vegyem túlságosan szívemre a dolgokat. Nagy dolgokra pedig igyekszem nem adni lehetőséget.


"hálával tölt el a MINDENHATÓ felé " Elmondanád mennyire ismered a Mindenhatót? Ha hálás vagy Neki, miért?, mit tudsz róla? Van Bibliád? (El)Olvastad már?


"nincs egy rossz tulajdonságom sem, egyetlen hibám." Ezt tényleg komolyan gondolod? Hisz az Ádámtól örökölt tökéletlenség nem csak a testünk öregedésében és betegségében nyilvánul meg.

Írok neked egy személyeset. A lányom, miközben főiskolára járt, egy időben állandóan arról beszélt, hogy ő semmire sem jó, mindenben csak a rosszat látta magával kapcsolatosan. Én persze próbáltam meggyőzni az ellenkezőjéről, és egyszer csak föltette nekem a kérdést, amit te is a családodnak. Nos hogy gondolod, látva azt, hogy egyáltalán nincsen önértékelése, mertem volna rámutatni egyetlen hibájára is? Ezzel még taszítottam volna rajta egyet oda le a gödörbe, ahol éppen volt már jó ideje.

Attól, hogy vannak hibáink, még nagyon-nagyon értékes emberek lehetünk. Főleg Isten szemében. Az a nem mindegy, ezeket a hibákat, hiányosságokat hogyan kezeljük, hogyan gondolunk rá.


"Mindenki elhagyott/lelépett/lemondott rólam a 3 éve tartó betegségem miatt." Ugye nem gondolod komolyan, hogy ezek igazi barátok voltak. Gondold végig, mi kötött hozzájuk, vagy őket tehozzád. Az igaz barát nem ilyen. Ezektől örülj, hogy megszabadultál.

Azt írja a Példabeszédek 17,17: Minden időben szeret az igaz társ, és testvérül születik a nyomorúság idejére.


"tudom hogy Isten segedelmével talpra állok egy új erős emberként." Szívből kívánom, hogy így legyen.

Gondolkodtál már azon, mit szeretne tőled Isten? Te tőle egészséget. De ő tőled?


"engem bármiről meg lehet győzni kész érvekkel/bizonyítékokkal/mérvadó alátámasztással. Ezidáig ez senkinek sem sikerült" Adtál bár erre lehetőséget valakinek?


Isten nem Ádám bűnbeesése UTÁN döntött Ádám és felesége sorsáról. Mert akkor Isten igazságtalan lenne. Előre (még Éva teremtése előtt) elmondta mi lesz a következménye annak, ha esznek a tiltott gyümölcsből. Ha szót fogadtak volna, ma is élnének, mi pedig nem szenvednénk olyan sokféle képen. Szabadon dönthettek. Ez a szabadságunk nekünk is megvan. Az egész életünk attól függ, hogyan döntünk, kinek az oldalára állunk. Az Istenére, vagy a Sátánéra. Éva kíváncsi volt, nem igen gondolt arra, hogy a szabadság amellyel rendelkezik, korlátozott. A miénk is az. Mindenki alá van rendelve valakinek. Ez derül ki a Bibliából. Csak Isten rendelkezik korlátlan hatalommal.


"Én mindent megtettem: híres term.gyógyász, drága ASEA gyógyvíz, rehabilitációs klinika, erős agykontroll. Eredmény: 0, semmi, zéró." Miért írod ezt? Hiszen jól vagy, jól érzed magadat mint írod, lehet meg fogsz gyógyulni. Gyógyultak már meg hasonló betegségből! Fiatal a szervezeted, biztos van megoldás.


Nem lehetne a mindennapi tevékenységedbe beleilleszteni a Bibliaolvasást? Egy idő múlva másként látnád az életedet. Meglátnád azt, hogy Isten miként tud és akar neked segíteni. Olyan barátra lelhetnél, akiben soha, soha nem csalódnál.


Nem untatlak?

Üdvözöllek és szép napot kívánok neked.

2013. szept. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Szia! Engem sem egetverő dolgokban akarnak átverni. Pl. az egyikük kihívott, hogy ő a jobb. Megmérettem. Én győztem úgy, hogy ő csalt. Ezt utána vettem észre. A Mindenhatóért elsősorban a képességeimért vagyok hálás, ezt már írtam legutóbb és mikor bajban voltam. Ő segített rajtam. Hiszem, azt hogy beletud mászni fejekbe és utasítani őket, hogy ne bántsanak. Továbbá kívétel nélkül minden amire vágytam teljesült neki köszönheően. Úgy hálálom meg... nem is tudom. Megköszönöm egy imával és igyekszem úgy istennek tetszően élni.

Én belső hibákra gondoltam elsősorban, bár nagyon jóképű vagyok (mások véleménye). S komolyan is gondolok mindent amit írok. A lányod más tészta, én akkor annyira örültem magamnak, hogy egy picit átestem a ló túloldára, de nyugi már a nyeregben ülök. Az én önbecsülésemet senki se tudja romba dönteni. Tettekkel tudom bízonyítani.

Van bibliám könyvben is és a teleonomon is. Ismerem annyira amennyire nekem szükséges.

Én kipucoltam a mocskot mindenhonnan már. Nincs egy ártó emberismerősöm sem. Ezt már tudom, hogy nem barátok. De akkor nem tudtam.

"engem bármiről meg lehet győzni kész érvekkel/bizonyítékokkal/mérvadó alátámasztással. Ezidáig ez senkinek sem sikerült" Adtál bár erre lehetőséget valakinek?" Hogyne! Másképp nem mondanám azt hogy senkinek sem sikerült. Okos ember nem vitatkozik velem, tudja hogy alul marad.

Ádámnak nem is volt más választása akkor. Mert mi van ha nem eszik az almából? Egyedül marad a paradicsomban. Hiszen Isten megígérte a büntetést. Gondoljunk csak bele, Ádám nagyon szerette Évát és nem pótolhatta volna az Úr Bözsivel.


Én a hozzáállásomnak köszönhetően vagyok jól. Amúgy korántsem. Néma vagyok, nem tudok enni normálisan, csak ha etetnek. Lelkiekben nagyon erős vagyok, de a fizikai állóképességem nem a régi. Maximum egy km sétára vagyok képes...stb.


"Olyan barátra lelhetnél, akiben soha, soha nem csalódnál" 30 év után az idők múlásával az ember már nem köt mély barátságokat. Lásd van barátom 23 éve, amikor gyerekek voltunk. Nem volt önös érdek sem pénz, ami bemocskolta volna. Ezért van meg még mindig. Mellesleg már rég elveszett a bizalmam a mai emberekben.


"Gondolkodtál már azon, mit szeretne tőled Isten? Te tőle egészséget. De ő tőled?"

Ezen nagyon sokáig gondolkoztam. Egy biztos, szeretné hogy éljek. Öngyilkosságot követtem el a betegég mélypontján. 180 km/h bele a körforgalomba. Csak az én oldalam maradt ép. Vérző homlokkal szálltam ki egymagam. Fél napig voltam a kórházban utána. Ez volt az a pont, mikor tudatosult bennem, hogy Isten van és csodát hajtott végre. A roncsot elnézegetve senki sem hitte hogy abból ember élve kiszállt. Tervei vannak velem, ezt bizton tudom. Könyvet fogok írni róla. Mert az én életem igen izgalmas. Nevelőhatása volt ennek a 3 évnek. Immár mindent másképp látok/mindent másképp szemlélek. Nehéz ezt megfogalmazni. Kb. olyan mint a 28 éves vak először lát.


Roppant szerencsésnek tartom magam és köszönöm a tapasztalot. Ez biztos, hogy gondok nélkül fogok élni halálomig, mert tudom hogy előzzem meg/oldjam meg őket.



A betegséget is én kívántam. Hogyan? Elmesélem. Jónak lenni, megfelelni testvérnek, szülőnek, tanárnak és önmagadnak nagyon fárasztó dolog. 14 éves korom óta folyamatosan mondogattam: mikor leszek már nyugdíjas? Isten megunta és teljesítette. Rokkant nyugdíjas lettem és most pihenek. S +ajándékot is kaptam a szenvedéseimért. A látást!! Isten útjai kifürkészhetetlenek. Vigyázz, mit kívánsz! :)

2013. szept. 9. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!