Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értelmezitek ezt a kis...

Hogyan értelmezitek ezt a kis vallásos tanmesét?

Figyelt kérdés

Egy napon egy férfi egy tigrissel találkozott, miközben a vadonban sétált. Rohanni kezdett, a tigris pedig üldözőbe vette.

A férfi egy sziklafal széléhez ért, a tigris a nyomában járt. Nem volt más választása, megkapaszkodott egy kúszónövényben, és elkezdett lemászni.

Félúton járva feltekintett, és látta, hogy a tigris a szikla tetején áll és vicsorog. Lenézett, és látta, hogy egy másik tigris áll a sziklafal aljánál, aki csak rá vár.

A növényen két patkány, egy fehér és egy fekete jelent meg. Mintha nem lett volna elég baja, a két patkány elkezdte rágni a növény szárát.

A férfi tudta, hogy ha a patkányok tovább folytatják, elérkezik egy pont, amikor a növény szára már nem tudja megtartani a súlyát. Elszakad, ő pedig lezuhan. Megpróbálta elkergetni a két patkányt, de azok minduntalan visszajöttek.

Ekkor a férfi észrevett egy szamócát, ami a sziklafalon nőtt, nem messze tőle. Érettnek és zamatosnak tűnt. Egyik kezével megkapaszkodott a növényben, a másikkal pedig leszakította a szamócát.

Egy tigris felül várt rá, egy másik alul, a két patkány pedig tovább rágta a növényt. A férfi megkóstolta a szamócát és nagyon ízletesnek találta.



2013. aug. 28. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit agyilag szedd rendbe magad.Mert valami nagyon nem oké nálad.
2013. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A rövid távú memória veszélyes?
2013. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Talán ez az a helyzet amikor az ember felismeri,h nincs választása, ígyis úgyis bekövetkezik a legrosszabb, így eldöntheti,h utolsó perceiben is harcol ellene,fáradságos munkával,kétségbeesetten, vagy pedig megpróbálja kiélvezni azt a kis időt, ami még jut neki.
2013. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ismert régi zen történet- (nem vallásos tanmese, brr) és nagyon rosszul van leírva. Mint minden zen történetnek ébresztő, megvilágosító és a tudatot JELENBE hozó hatás a célja.

Így szól:

Egy napon, miközben az egyszeri ember át akart vágni a vadonon, szembe találkozott egy tigrissel. Elkezdett futni, de hamarosan egy szakadék pereméhez érkezett. Hogy mentse az életét, elkezdett lefelé mászni egy indán. Ahogy mászott lefelé két éhes kisegér, egy fehér és egy fekete, rágni kezdte az indát. Amint lenézett mélységbe, egy másik tigrist látott amint éppen prédáját lesi. A sziklafal repedésében meglátott azonban egy epret. Leszakította a gyümölcsöt, megette, s így szólt:

- Ó,milyen finom zamatos is ez az eper!

2013. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én vallásos taoista kontextusban találkoztam vele, ebben a formában, de valóban zen eredetű a történet. Ez a változat állítólag jobban felfogható egy "nyugati" gondolkodású számára. Igazából ugye tele van szimbólumokkal, csak nem tudom, mindet felismertem-e, ezért tettem fel a kérdést.
2013. aug. 28. 11:59
 6/7 hollófernyiges ***** válasza:
Ez végül is a most divatos carpe diem filozófia szép tanmesei megfogalmazása.
2013. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rajcziz ***** válasza:

szikla teteje/első tigris - a múlt

szikla alja/második tigris - a jövő

az inda - élet (amihez nagyon ragaszkodunk)

fehér patkány - nappalok

fekete patkány - éjszakák; együtt szimbolizálják az idő múlását

szamóca - a jelen gyönyörei

2013. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!