Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúk mennyire...

Kedves Jehova Tanúk mennyire vagytok tisztában az alábbi bibliai részlettel?

Figyelt kérdés

"31 Mikor azért kiment vala, monda Jézus: Most dicsőítteték meg az embernek Fia, az Isten is megdicsőítteték ő benne. 32 Ha megdicsőítteték ő benne az Isten, az Isten is megdicsőíti őt ő magában, és ezennel megdicsőíti őt."

Találtok e ebben a pár sorban valami olyant ami nem tartózik az őrtoronyból bemagolt leckékhez?



2013. aug. 30. 22:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést a figyelmetlenségért: (Ján.13,31-32) ez kimaradt.
2013. aug. 30. 22:34
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanú, de ha legközelebb ilyen kérdést teszel fel, nézd meg az újvilág fordításban hogyan szerepel.


" Miután tehát kiment, Jézus így

szólt: „Most dicsőül meg az

Emberfia, és az Isten is megdicsőül

vele kapcsolatban. És maga az

Isten fogja megdicsőíteni őt,

éspedig azonnal megdicsőíti

őt. "

2013. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Ezt is átírták???? Remélem a pokolban ég aki ezt tette.
2013. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
:(
2013. aug. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
na és azt mivel magyarázzák, hogy az ő átiratukban van ez jól? mert miért ne lehetne jó az a változat, amit a kérdező ír?
2013. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos mindent átírtak átfogalmaztak a saját szájízük szerint. Persze nem a tanúkat hibáztatom emiatt mert ők csak belepottyantak a hazugságba,hanem azokat akik ezt tették és teszik mai napig is. Sajnálom,hogy az a sok ember kelepcébe esik egy olyan hatalomnak vagy inkább szervezetnek amelynek köze nincs a Megváltóhoz.
2013. aug. 31. 00:32
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Így bizony! Sajnos így nem tudják megtapasztalni, milyen az, amikor megtisztulnak, megszabadulnak a bűnöktől, milyen az, amikor bűnbocsánatot nyernek. Pedig az nagyon jó dolog, jó átélni. A megváltás helyére a saját tanaikat teszik, saját elveikkel, tanításaikkal cserélik fel azt a csodát, amit a megváltásban a hívő átélhet, megtévesztik ott az embereket. Igen, ez csoda, ez valóság! Nem az ún. háromságtannal vezették meg az embereket, ahogy ők mondanák erre, mert nem is értelmezik azt, amit írok, csak rámondják, hogy engem megvezettek, pedig itt nem emberek befolyásolásáról van szó, hanem arról, hogy az ember találkozott-e már Istennel vagy nem. Ha pedig valaki igen, az erről tényleg meg van győződve és ezt a meggyőződést senki nem tudja elvenni tőle. Sajnos a Jehova tanúi a meggyőződés és a manipuláció közötti különbséggel nincsenek tisztában. Nagyon összezavarná őket, ha ezzel szembe kéne nézni, mert a meggyőződés fogalmát is csak arra korlátozzák, hogy "Önnek ezt tanították".
2013. aug. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 KZitus ***** válasza:
13%

Szervusz

Amikor elolvastam a kérdésedet, úgy tűnt, őszintén érdekel a válasz téged a kérdésedre.

De amikor elolvastam a kommentedet könnyű volt rájönni a te kérdésed is olyan mint Pilátusé, aki azt kérdezte Jézustól, "Mi az igazság", de valójában egyáltalán nem érdekelte mi az igazság.

Előítélet

Rengeteg ember életét keseríti meg. Sajnállak. Sok keserűség lehet benned az előítéleted miatt. Olvasd a Bibliát- mindegy milyen fordítást-, megtanulod belőle a krisztusi alázatot és a felebaráti szeretetet. Sokkal tartalmasabb lehet az életed. Szívből kívánom neked ezt.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus! Kérlek mutasd me nekem,hogy hol látsz te előítéletet a kommentemben. Amit leírtam az nem előítélet hanem tény. Amúgy meg direkt hangsulyt fektettem arra,hogy kit hibáztatok a sok hazugság miatt és ha észrevetted az nem ti vagytok.

Szerintem inkább te vagy az aki előítélkezik amikor azt feltételezed,hogy én nem olvasom a Bibliát. Hát csalódnod kell mert most is tévedsz....olvasom a Bibliát csak engem nem befolyásol közbe semmiféle más ,,segédíromány,, .

De azért kösz,hogy leírtad a véleményedet. Érdekes módon tudtok ti válaszolni a nehezebb kérdésekre...ezt is tanitják?

Minden jót!

2013. aug. 31. 05:22
 10/16 anonim ***** válasza:

MIndegy mit kérdezel, ha nem azt a választ fogadod el, amit ők mondanak, akkor ez lesz a vád. Nem szereted az ogazságot, olyan vagy mint Kóré, netán Pilátus, de elmennek odáig is, hogy épp a Sátánnak engedelmeskedsz.

Csak akkor vagy alázatos - még akkor is, ha azt mondják, hogy olvass bármilyen fordítást - ha a bármilyen fordításból is azt olvasod ki, amit ők szeretnének veled elhitetni. Lévén náluk van az egyedüli igaz ismeret. Ha a kérdéseddel esetleg gondolkodásra, avagy beszélgetésre szeretted volna őket bátorítani, hívni, csak abban az esetben lesz lehetséges, ha előbb elismered, hogy az új világ fordítás az igaz. Rövid időn belül ugyanott leszel, ahonnan elindultatok: te tévedsz, fogságban vagy, és sokan vannak akik a széles úton járnak, de kevesen, akik az igazság útján. :)

2013. aug. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!