Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallást váltani hogy lehet?

Vallást váltani hogy lehet?

Figyelt kérdés

Ha római katolikus valaki, hogyan válthat vallást? Legyen szó református, evangélikus vagy görög katolikus vallásról.

Személy szerint én református szeretnék lenni.


2013. szept. 1. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Eldöntöd, hogy többet nem vagy katolikus és kész.

Kit érdekel, ha ők ezt nem fogadják el?

Én sem tartom magam katolikusnak. Senki nem üldözött vagy keresett emiatt.

2013. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kzs ***** válasza:
62%

Igaza van az előbbi válaszadónak.

Egész egyszerűen nem mész többet katolikus templomba.

Magadban szakítasz a katolicizmus minden tanításával.

Senki sem fog kérdezősködni, hogy miért nem voltál misén.

2013. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha teljesen "hivatalosan" akarod ezt végigjárni, akkor először is el kell menned a katolikus paphoz és jelezni kell felé a szándékodat, amit természetesen ő nem fog annyiban hagyni, így néhány talán kínos kérdésre válaszolhatsz.

(Szerintem ez a lépés elhagyható)


Majd elmész a válaszott vallás képviselőjéhez és nála jelentkezel, hogy szeretnéd az ő nézeteiket követni.

Majd jöhet a "megtérés", "keresztelkedés" és a többi szertartás...

2013. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Én húsz éven keresztül, mint római katolikus, a katolicizmussal azonosítottam a kereszténységet és annyira taszított, hogy nem is próbáltam Istenhez közeledni, ő viszont nem hagyott elveszni. Egy éve válaszoltam a hívására, megtértem és egy baptista imaházba vezérelt, ahol be is merítkeztem. Én személy szerint nem mentem be egy katolikus templomba sem engedélyt kérni erre.
2013. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, biztos nem kötelező, csak úgy gondoltam, hogy ha fel akarok hagyni a régi élettel és újat akarok kezdeni, akkor mintegy felégetek magam mögött minden létező hidat!

Ezért utaltam arra, hogy ez is egy módja lehet!


Persze Isten belelát a lélekbe és tudja, hogy az elhagyott vallást eldobtam magamtól, csak arra gondoltam, hogy ezt úgymond látványosan is felvállalom és nem tartok azoktól, akikkel nem értek egyet!

De ahogy mondtam nem hiszem, hogy ezt mindenki megteszi!

2013. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Sokan nem tudják, de igazán hivatalosan vallást váltani nem lehet onnantól kezdve, hogy valakit megkereszteltek. Ez nem olyan, mint egy horgászklub, hogy kilépünk, ha nem tetszik. A keresztséggel az Egyház tagja lesz valaki.

A Kérdező esetében azért nincs nagyon gond, mivel a keresztséget a reformátusok is elfogadják szentségnek.

2013. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hááát nem tudom, de szerintem lehet vallást váltani!

Miért?

Mert Isten nem biztos, hogy tolerálni fogja azt, hogy a szüleim néhány naposan megkereszteltek egy általuk elfogadott (vagy a közösség által jónak vélt) vallási felekezetnél és nekem ettől fogva ennek a vallásnak a nézeteit kell(ene) hogy kövessem?!


Ha én a Biblia tanításai szerint vizsgálódok és rájövök, az a vallás amiben keresztséget kaptam nem az Isteni utat követi, és találok egyet, ami azt hirdeti, amit én is látok a Biblia sorai között, akkor ki tilthatná meg nekem, hogy átkeresztelkedjek?

Főleg, hogy már a Bibliai történetek között is akadnak olyanok, akik "vallást váltottak"!


Továbbá, az utóbbi évtizedekben, rengeteg új és a törvény által elfogadott felekezet, gyülekezet (vagy legyenek akár szekták) alakultak!

Ezeknek folyamatosan növekszik a létszámuk. Ezek az emberek egytől egyig pogányok lettek volna?


Arról nem is beszélve, hogy állitólag vallás szabadság van! Ez akkor most mit jelent?

Ha megkereszteltek egy vallásban, ami nem Istentől van és én megtalálom a helyes utat, akkor ugyan gyakorolhatom, de majd a végítéletkor Isten azt mondja nekem, hogy "tök jó, hogy rám találtál, de sajna nem nyertél, hiszen rossz helyen keresztelkedtél! Irány a pokol..."


Én inkább úgy értelmezném, hogy igen is kedvem szerint váltogathatom a vallásokat, amíg úgy nem érzem, hogy megtaláltam az igazit!


És ez mindenkinek kizárólagos magánügye!

2013. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kzs ***** válasza:

Persze hogy lehet.

Miért ne lehetne?


Figyelj, ha semmilyen formában és mértékben nem követed "X" nevű egyházat, akkor mirefel tartoznál te ahhoz?

Oda tartozol, amit önszántadból, meggyőződéssel követsz, aminek tanítását jónak ítéled.


Ez minden, és felesleges ezt a témát tovább tárgyalni.

2013. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!