Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúinak mi bajuk a...

A Jehova tanúinak mi bajuk a nemzeti ünnepekkel és a himnusszal?

Figyelt kérdés
És ha így rátértünk akkor mi bajuk a harccal? Pl a katonasággal. A jehova tanúk boxolók sem lehetnek?

2013. szept. 2. 13:56
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Na azt kifelejtettem, hogy azért kérdem mert ha jól tudom nem szabad passzívan sem részt venniük a nemzeti ünnepeken, és nem állhatnak fel a himnuszra, nem katonáskodhatnak, de azt nem tudom boxolók lehetnek-e...
2013. szept. 2. 13:57
 2/30 anonim ***** válasza:
78%

Keresztény vagyok és abban egyet értek velük keresztényként, hogy a fegyver általi ölés (ami persze a katona kötelessége) és a boxolás (pénzért vagy a-nélküli fájdalom szerzés felebarátunknak) elitélendő dolgok. Ezek nem vezetnek a békére. Nekünk keresztényeknek Jézust kell követnünk és neki kell szolgálnunk nem pedig a hazának. És mindenek felett Ő a mi Urunk.


A Himnuszt nem tudom, hogy miért ellenzik én többször is végig hallgattam már (ma is) és nem találtam benne semmilyen rosszat sem.. (legalábbis csak ha az első sorokat vesszük figyelembe) még inkább dícsérendő, hogy nemzeti nagyjaink olyan Himnuszt választottak hazánknak amiben sok keresztény motívum is fellelhető.

2013. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az iskolában a ballagó nyolcadikos jehovisták nem álltak fel a Himnusz alatt. (Többen azt hitték, hogy rosszul vannak.)

Kérdésedre válaszolva, ők azt vallják, hogy az "isteni királyságban" hisznek, nem pedig a földi hatalom képviselőiben. Bármelyik himnusz, vagy a nemzeti ünnepek ennek a földi hatalomnak a megtestesülései. A vallási ünnepekről meg már nem is beszélek.

Képzelheted milyen lehetett ezeknek a jehovista gyerekeknek a téli szünet után iskolába jönni, amikor a többiek a karácsonyról, meg az ajándékokról áradoztak.

Az, hogy az erőszakos tetteket nem pártolják már inkább vállalható. Végül is az Újszövetség pont erről szól. Az más téma, hogy napjaink eldurvult világában igencsak a fejedre szarnak, ha nem véded meg magad. Akár erőszakkal is.

2013. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
A Himnusz Istennel kezdődik, és az tízparancsolat szerint Isten nevét nem szabad hiába kiejteni. Mivel a Himnusz nem ima, vagy templomi szentbeszédközben, ezért nem énekelhetik.
2013. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%
A nemzeti ünnepek meg mind valamilyen erőszakos dologról szólnak (forradalmak, illetve az államalapítás sem volt éppen békés), amiket nekik tilos dicsérni.
2013. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Jó én ezt akkor sem tudom megérteni. Azt mondják Isten mindenható szóval dönt afelett hogy hova születünk, mikor, milyen néphez, milyen családhoz. Éppen emiatt mert nem a véletlen folytán születtem adott körülmények közé, ez nekem kötelességeket jelent. Első helyen persze Isten áll, azután viszont a családom, a népem (egyfajta tágabb értelemben vett "család), és után az összes többi ember. Példának okáért az anyámat megvédem egy idegennel szemben, egy idegen néppel szemben pedig a sajátomat védem. De mindenekelőtt Istent tekintem a legfőbb irányadó mértéknek. Na tehát, mint ahogy anyámat és apámat tisztelem, úgy tisztelnem kell a népemet is. A történelmünket és a kultúránkat, és mindazt ami ezt megtestesíti. A neves események ünnepei például. A Himnusz első szava Istenhez fohászkodás. Ha én kínomban felüvöltök, hogy Istenem segíts az sem bűn, hisz Istent bármikor szólíthatom nem kell ehhez sem templom, sem szent liturgikus ének. Mint ahogy megvédem a hitemet, és a családomat, úgy a nemzetem is védeni kell. Mivel a a fizikai világban a fizikai támadást csak fizikai eszközökkel tudom kivédeni ezért a katonasággal nem értem mi a baj. Durva vagy nem durva ez a világ, a Bibliában is számos harcról olvashatunk. És ide feltudom hozni a boxot is, miért ne lehetne becsülettel harcolni. Amikor nem azért harcolok mert a másikat gyűlölöm, hanem azért mert amit védek azt szeretem? Mi ebben a bűn?

A legvégsőbb esetben akár az emberölés is szükséges lehet.

De miért kell ehhez élvezetet társítani és valami sátáni örömöt? Túl sok akció filmet néztek az emberek, onnan ez a hozzáállás... Nem értem.

2013. szept. 2. 14:54
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

A katonaságot megtagadják, nem ismerik el.

A himnuszt nem hajlandók elénekelni, mivel Istenhez szól ugyan, de nem a Biblia Istenéhez, vagy ahogy ők hívják, Jehovához.

Sok tanú kritizálja azt a sort pl., hogy "Nyújts feléje védő kart, ha közd ellenséggel"

Úgy tartják, hogy Jehovához tartoznak, ezért nem ünnepelnek meg egyetlen nemzeti ünnepet sem.

2013. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

Van néhányatoknál egy kis tévedés A Himnuszra azért nem állnak fel, mert a földi hatalom megtestesülése, a haza imádata, az ünnepek is imádathoz köthetőek, ők pedig nem imádhatnak mást, csak Jézust vagy Jehovát, nem is tudom. Az „Isten nevét hiába szádra ne vedd” dologról annyit használják és használhatják, kimondják és sarkallnak is arra, hogy használja az ember Jehova nevét, de ne káromkodásra.

Isten nem dönt arról hova születünk, milyen néphez, vagy családhoz.

Az önvédelem nem bűn, de a katonasággal már azt is vállalod, hogy alap esetben, nem saját védelmedre, de másoknak árts.

A boxról nem tudok nyilatkozni, de mivel felebarátod pénzszerzés céljából nem vered laposra – és egyébként sem – még szép, hogy ellenzik.

2013. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Mint "szakavatott" válaszolnék.

Bár valaki említette, de az úgy van hogy a Tanúk, mint keresztények és Jézus követői, nem folynak bele a világ nacionalista, politikai és egyéb ügyeibe.


"Isten áld meg a Magyart"...

És a többi ember?

"küzd ellenséggel"

Egy keresztény nem küzd ellenséggel sem, mert Jézus azt parancsolta:

"Szeresd az ellenségedet, és imádkozz azokért akik bántanak titeket"

"gonoszt jóval győzd meg."


A boxról pedig annyit, hogy alapvető dolog, hogy egy keresztény nem akar megakar megtanulni verekedni, azért, hogy másoknak ártson, és ebből azt is mutatja, hogy bízik Istenében, hogy megvédi Őt ha bántás éri.

Isten hűséges szolgái közül sokan kijelentették azt is ha az Isten nem védené meg őket, akkor sem alkudnának meg, ezekben a dolgokban.


Katy Weaver

2013. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

8-as és Katy...

Ha Isten nem tud mindenről dönteni akkor nem mindenható.

A boxról annyit hogy nem feltétlen kell bajnokságokra járni, amúgy kétlem hogy bárki csak a pénzért csinálja, a ti eléggé ... hozzá nem értő véleményetekkel ellentétben.

"Isten áldd meg a magyart" - Igen Katy ez a magyar himnusz, tudod, ismered ugye?

" Ha küzd ellenséggel" Az elszállt világnézeted ellenére, mint írtam a fizikai világban a fizikai támadást, csak fizikai eszközökkel lehet kivédeni. Próbáld meg az ellenkezőjét.

Azt az embert aki arra nem képes hogy megvédeni magát, azt még az Isten sem fogja megvédeni. Mint ahogy az az ember aki fogyni akar, de nem tesz érte azon az Isten sem segít ha 100 imát mond naponta akkor sem. Segíts magadon az Isten is megsegít... A lusta, tohonya csodaváró embereken senki sem segít.

2013. szept. 3. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!