Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amit a Jehova Tanúi tanítanak...

Amit a Jehova Tanúi tanítanak a Bibliáról, tényleg azt tanítja a Biblia is?

Figyelt kérdés

Vagy vannak ellentmondások a tanításban?

Más vallások szerint is ezt tanítja a Biblia?



2013. szept. 8. 13:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
12%

Jehova Tanúi, testvérek!

Ne adjátok a gyöngyeiteket a ... elé, mert megtapossák (szándékos a pont, pont, mert közvetlenül nem akartam senkit sem sértegetni, viszont a Biblia szemrebbenés nélkül kiírja) úgyhogy....

2013. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
96%

Vidiripi


Erről neked kell saját magad meggyőződnöd. Ha egy tanút kérdezel ő azt fogja mondani hogy: - Igen. De ha egy más felekezethez tartozót akkor az azt fogja mondani hogy: - Nem!


Viszont ha neki kezdesz a kutatásnak akkor ne elégedj meg azzal hogy az Őrtorony irodalom valamelyikében elolvasod a választ. Ami alá van támasztva néhány igével.

Amelyik ige csak jelölve van mindet olvasd el természetesen ne csak az ÚVF. használd. Más fordításokat is nézz meg.

S egy adott témában olvass el más szerzőktől származó könyveket is. Viszont mindig a Biblia legyen a mérv adó. Mert az Isten szava.


Ha esetleg konkrét kérdésed van nyugodtan írj! Válaszolok.

2013. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

"Jehova Tanúi, testvérek!

Ne adjátok a gyöngyeiteket a ... elé, mert megtapossák (szándékos a pont, pont, mert közvetlenül nem akartam senkit sem sértegetni, viszont a Biblia szemrebbenés nélkül kiírja) úgyhogy...."


A Biblia az itt található idézet második részében lévő Bibliai mondatot is szemrebbenés nélkül kiírja:

"Nem egyenlő a kígyóval.

Ugyan is Sátán egy angyali személy, De mivel láthatatlan, ezért nem lehetett látni azt, hogy ki az aki beszél.

ám azon a fán épen egy kígyó tartózkodott, így olyan benyomást keltett mintha ha a kígyó beszélt volna."


Katy ezt honnan veszed? A Biblia ezt írja:"A kígyó ravaszabb volt minden állatnál,amit az Úristen teremtett,és monda az asszonynak..." Tehát a kígyó beszélt! és ha nem egyenlő a kígyóval,akkor nem is a Sátánnak köszönhető az ember bukása?"


Tehát miért ... az,aki a Bibliával jön,és pontosan azt idézi,ami benne található,és milyen gyöngyei vannak annak,aki a Biblia szavait megváltoztatja? igazgyöngyei?

2013. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 KZitus ***** válasza:
5%

Elnézést kedves Kérdező


Kedves "Vidiripi "


Én és még sok-sok ezren a Károli féle Bibliát használva lettem Jehova Tanúja.Ezen kívül Revideált, Ökonomikus,Katolikus Bibliám is van. Mindegy milyen fordítású Bibliát használsz. Az, hogy ad-e valakinek Isten szent szellemet az Írása megértésére, az az egyén szívállapotától és indítékától függ. Hidd el, az ilyen vita eldöntéséhez, mint ez a kérdés is, amit itt kiírtak, nem fog adni, a "gyöngyöket" idézet okán sem, amit följebb írtak.

Talán ha elolvasod Jézus Magvetőről szóló példázatában a talajokról a szemléltetést, fölismerheted magadat, a te szívednek milyen talaja van. Mert ebben a szemléltetésben minden ember magára találhat.


Ugye nem érzed úgy, hogy téríteni akartalak? Nem ez volt a szándékom, mint ahogy sohasem ez, amikor házról-házra járok.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Én és még sok-sok ezren a Károli féle Bibliát használva lettem Jehova Tanúja.Ezen kívül Revideált, Ökonomikus,Katolikus Bibliám is van."


Nem vagy vele egyedül. Nekem is van.


"Mindegy milyen fordítású Bibliát használsz."


Kérdező!

Természetesen te fogod eldönteni hogy milyen fordítást használsz. De az a megállapítás hogy mindegy hogy milyen fordítást használsz az nem igaz.

S ebből az okból kifolyólag jobb ha több fordítást is megnézel.

Íme néhány példa.


Máté 24:51 „… és megbünteti őt a legnagyobb szigorral…” (ÚVF)

Máté 24:51 "És ketté vágatja őt, és a képmutatók sorsára juttatja..." (Károli)


(Lukács 1:27-28) egy szűzhöz, aki a Dávid házából való, József nevű férfi jegyese volt; a szüzet pedig Máriának hívták. 28 És az angyal, amikor bement eléje, így szólt: „Légy üdvözölve, te nagy kegyben részesített asszony, Jehova veled van.” (ÚVF)

Lukács 1:27 Egy szűzhöz, a ki a Dávid házából való József nevű férfiúnak volt eljegyezve. A szűznek neve pedig Mária. 28 És bemenvén az angyal ő hozzá, monda néki: Örülj, kegyelembe fogadott! Az Úr veled van, áldott vagy te az asszonyok között. (Károli)


Az ÚVF-ban a 28. verseben azt írja "nagy kegyben részesített asszony".

A Károliban meg azt írja hogy "áldott vagy te az asszonyok között".


Ha nem lenne világos a dolog ,akkor kifejtem hogy mi is az eltérés a két fordítás között.


(Kolosszé 1:16) mert általa teremtetett minden más az egekben és a földön, a láthatók és a láthatatlanok, legyenek azok trónok vagy felsőbbségek vagy kormányzatok vagy hatalmak. Minden más őáltala és őérte teremtetett. (ÚVF)

Kolosszé 1:16 Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek; (Károli)


A Károliban nincs oda írva hogy: "minden más" Hogy ennek mi a jelentősége azt mindenki döntse el magának.

Még sorolhatnám az eltérőfordításokat. De szerintem ennyi elég is lesz.


"Az, hogy ad-e valakinek Isten szent szellemet az Írása megértésére, az az egyén szívállapotától és indítékától függ."


Meg hogy vonzza e az Atya.


"Ugye nem érzed úgy, hogy téríteni akartalak? Nem ez volt a szándékom, mint ahogy sohasem ez, amikor házról-házra járok."


Nem! Nem érzem úgy hogy megakarsz téríteni. Csak kíváncsiságból kérdezem. Mi a szándékod amikor házról-házra jársz?

2013. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

Így igaz.

Bizony mondom néked, mikor az utolsó üstökös és az utolsó idők eljövendenek, 144 igazhitű jehova tanúi kiválasztatik, és mocsokban fürödtetik. És az ő kínjaik igen nagyok lesznek vala.

De ők nem aggódnak majd, mert tudják, hogy Júdeának 999 törzse van, és a törzsek fejei ők levéndnek vala; és bár megpróbáltatnak és a fügék megaszalódnak, ők azért megmaradnak.

S a többi jehovásból 144.666 kiválasztatik és megtisztíttatik vala.


Azért ne bánkódjatok, mert ott lesz az én testem és megismertek majd, amikor a folyók már felfele folynak.


És kövessétek a baglyokat, mert ők visznek el Sion hegyére.


És bizony mondom néktek, előbb találtok majd gyümölcsöt mag nélkül, mint téglát mazsola nélkül.


Azért vegyetek ti példát az sirályról, mert nem mozgatja a szárnyát, mégis repül az.


"A törpe nem más, mint kisnővésű óriás".

(Timótheániós könyve 345:11 '23 ''2 14°)


"És láték akkor kénköves gleccsereket és tűzpirosan tarka tehéntőgyeket; és tudám én, hogy Zakatos fia eljövend vala. Akkor megnyíltak a bugyrok bugyogói mind és jövének elő a krampuszok, kópék és kipák; és láték 666 millió 10 fejű 3 nyakú torkosborzot, melyeknek farkuk mint a majom feje vala és szájukból gázok és gőzök gurgulázának elő, melyektől a mákos tészta megkeseredik; és vala azoknak a fején korona, a pirosaknak három, a kékeknek nokedli, rajta címerrel, melyen oroszlán ül lábánál keresztcsonttal, alatta rabszolgalánc, felette kettéosztott pólya, arannyal szegélyezve, átlósan bal harántcsíkkal, s vala arra írva: Maggiore fretta, minore atto, s a pólyán embergyerek képe vala; s ettek azok a vadak rózsaszínűt és láték én kéket. De ím egy asszony közelend, egyik kezében kard, másikban karika, s az asszony elkezd füvet legelni; de ím jöve egy hatalmas lokomotív és utazának azon bélpoklosok és politikusok; és a vonaton vala egy szárny, hasonlatos az gólyatöcsnek szárnyához.


S esmét kérdem: nem jobb-é az kinek szeme van, de kenyeret nem ehet, mint akinek két harangja van, de nincs kolbásza?


/Kleofás látomásai, 12 könyv, "A bogarak eljövetele" 23:12 187'' 16/7898,32 § /


/"A szomorúság hajnalban felér egy nevetéssel, mikor alkonyodik"./


/Jukobeánus könyve a Jerikói kajafásokhoz 7656:321 ˘˘!/

2013. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Van bizony! És nem kevés..kerüld el minél távolabb mert még a végén te is agymosott leszel.
2013. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 KZitus ***** válasza:
0%

Elnézést kedves kérdező, most nem a te kérdésedre válaszolok


Föltette a kedves "Vidiripi" :


" Mi a szándékod amikor házról-házra jársz?"


Én inkább indítékból járok. Az egyik az Istenem, Jehova iránti szeretetem, a másik az emberek iránti szeretetem.

Jehova nevezte ki Jézust a keresztény gyülekezet fejévé, és én engedelmeskedem ennek a parancsának: "Máté 28:19, 20 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”"( Észrevetted, Jézus támogatja a munkánkat)


Egyébként a munkánkat az utolsó napok jelei közé sorolta Jézus a "Máté 24:14-ben És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég."(Figyeled, nem térítésül, "tanúságul".Ebben a versben benne van a szándékom is. Az, hogy minden ember halljon a Isten királyságáról)


Üdvözüllek: Zita

2013. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


Ha a Tanúkkal tanulmányozod a Bibliát, rendre hallani fogod tőlük, hogy elsősorban a Bibliának higgy, benne keresd meg az életbevágóan fontos kérdésekre a választ. Ha azt látod, hogy valamit nem értesz meg, ne menjetek tovább, addig kutassatok a BIBLIÁBAN a válaszok után, ameddig meggyőző, kielégítő választ nem kapsz. Mert ez a Biblia tanulmányozása. Azt nem lehet úgy olvasni mint egy regényt. Elmélkedj, mit, miért íratott le Isten NEKED a könyvében? Mire akar tanítani? Mit akar veled tudatni? Isten milyen tulajdonságait ismered föl egy-egy történetből.


Ha így tanulmányozod a Bibliát, minden ellentmondást meg fogsz találni.

Mondok egy példát. Egyszer azt mondta Jézus: Nem békét hoztam a földre. Máskor azt mondta: Békét hoztam a földre. Na akkor most ez ellentmondás? Nem, mert egyiket az írástudóknak, a másikat a tanítványainak mondta. Az írástudók soha nem értettek egyet Jézus tanításaival(ma sem), ezért soha nem lehetett béke Jézus és az írástudók között. Viszont a tanítványai között béke volt, és ma is az van.


Ne a sok hamis pénz között keresd az igazit. Inkább vizsgáld meg jól az igazit, és akkor a hamisat rögtön fölismered.


Áldja meg Jehova, ha ez a törekvésed.


Üdvözlettel:Zita

2013. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
23%

Vidiripi


"Az egyik az Istenem, Jehova iránti szeretetem, a másik az emberek iránti szeretetem."


Értelek!


"Máté 28:19, 20 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”"( Észrevetted, Jézus támogatja a munkánkat)"


Jól teszed! De te észrevetted hogy azt írja hogy "tanítsátok meg ket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek."

Ennek hatalmas jelentősége van.

Jézus nem támogatja a munkátokat. Nem a tanítványok mentek Jézushoz hanem Jézus hívta el a tanítványokat hogy szolgáljanak neki. A tanítványok támogatták Jézus munkáját és nem fordítva. A tanítványokat az Atya választotta ki és Jézus hívta el.

Minden az Atya akarata szerint történt ha az egyik ember nem teszi az Atya akaratát akkor mást használ föl de az Ő akarat akkor is teljesül.


"Egyébként a munkánkat az utolsó napok jelei közé sorolta Jézus a "Máté 24:14-ben És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég."(Figyeled, nem térítésül, "tanúságul".Ebben a versben benne van a szándékom is. Az, hogy minden ember halljon a Isten királyságáról)"


S te megfigyelted már hogy mit is ír a Máté 24:14?

Azt írja: "...a királyságnak EZT a jó hírét.." Mi a királyságnak EZ a jó híre?


"Az írástudók soha nem értettek egyet Jézus tanításaival(ma sem), ezért soha nem lehetett béke Jézus és az írástudók között. Viszont a tanítványai között béke volt, és ma is az van."


János 13:34 Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást! 35 Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást."


"Ne a sok hamis pénz között keresd az igazit. Inkább vizsgáld meg jól az igazit, és akkor a hamisat rögtön fölismered."


(Máté 24:3-4) Míg az Olajfák hegyén ült, a tanítványok külön odamentek hozzá, és ezt mondták: „Mondd meg nekünk, mikor lesznek ezek, és mi lesz a jele a jelenlétednek és a világrendszer befejezésének?” 4 Jézus pedig így válaszolt nekik: „Vigyázzatok, hogy senki ne vezessen félre titeket;


"...elsősorban a Bibliának higgy, benne keresd meg az életbevágóan fontos kérdésekre a választ. Ha azt látod, hogy valamit nem értesz meg, ne menjetek tovább, addig kutassatok a BIBLIÁBAN a válaszok után, ameddig meggyőző, kielégítő választ nem kapsz. Mert ez a Biblia tanulmányozása. Azt nem lehet úgy olvasni mint egy regényt. Elmélkedj, mit, miért íratott le Isten NEKED a könyvében? Mire akar tanítani? Mit akar veled tudatni? Isten milyen tulajdonságait ismered föl egy-egy történetből."


Ezt nagyon jól megfogalmaztad Zita! De az elejéből elhagytam egy kis részt. A többit csak támogatni tudom.


"Ha a Tanúkkal tanulmányozod a Bibliát..."


Akkor azt fogod észre venni hogy könyvet tanulmányozol s hallani fogod tőlük azt hogy húzd alá a választ a kérdésekre vagy használj szövegkiemelőt. A Bibliát is használni fogjátok lesz olyan hogy csak egyetlen Biblia verset fogsz felolvasni de olyan is lesz hogy többet. Ez függ attól hogy épp melyik bekezdésnél tartotok.

2013. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!