Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amit a Jehova Tanúi tanítanak...

Amit a Jehova Tanúi tanítanak a Bibliáról, tényleg azt tanítja a Biblia is?

Figyelt kérdés

Vagy vannak ellentmondások a tanításban?

Más vallások szerint is ezt tanítja a Biblia?



2013. szept. 8. 13:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

"És Jézus fölméne a sziklára és a vihar egyszercsak megszűnik vala. És támadá akkor nagy csend és körötte a nép igen számos vala. És szólt Jézus:


Bizony mondom Néktek, hagyjátok el az ti házatokat és menjetek a tengerbe. S gondoljatok közben a mennyei atyára, ki a halakat a tengerbe vetette vala; de amazok meg nem fulladának, mert hisznek az égi atyában, s az atya hisz bennük.


Azért mondom nektek, legyen annyi hitetek, mint a halaknak; s vágjátok ki a fügét és ültessetek a helyére szőlőt, hogy a bor folyjon, mikor az idők eljövendenek.


És kérdezé akkor az egyik tanítvány: Azokrul az időkről beszélsz-e, amik megjósoltatnak vala? Nem azt taníták-e az régi bölcsek, hogy ha az idő eljövend, a fügék megaszalódnak és a madarak leesnének az égrül?


És felele Jézus: Bizony mondom néked, az fügék megaszalódnak és az folyók kiszáradnak. És kerüle azokbul a víz a hegyekbe és jön az pusztító vízözön. És feltünnek majd a bélpoklosok és válik az sivatag homokja keserű kovásszá. Akkor megjelenik az én atyám képe az égben és villámok csapkodnak elő a földből. És az villámok csapásaitul mind az bűnösök megsiketülnek és változnak majd rókává; és az asszonyi állatok sikoltanak majd. S bizony elsötétül majd az is ami fénylett; de azért ti ne féljetek, mert aki bennem hisz, az fényeskedni fog belül is.


És kelének majd akkor ki az kősziklák az helyükből és válnak majd nyerítő lovakká és szájukból tüzes jég tör majd elő és szemük villámot szór mely a fákat háromfelé repeszti; és a három részből három hárpia tör majd elő.


És kérdezi Rafael: És mi lesz az bűnösök sorsa?


És feleli Jézus: Az bűnösök kínjai keservesek leszének; mert az testük egyik fele égni fog, a másik elkékül; és fejük helyén lesznek furunkulusok és lábuk mint az kecskének patája lesz vala.


És kérdezi Kajafás: És mi lesz velünk Urunk, ki melletted kitartunk?


És felelé Jézus: Bizony mondom néktek, nézzetek az ég madaraira, miként azok néznek a föld tetveire, mert aki bennem hisz, az az életnek kenyerében hisz. És azki az én boromat issza, boldog lesz az. Mert lám, az szőlők is elkorhadnak, de az sivatagnak homokja mégsem zöld.


És higgyetek Sámuelnek, kinek neve János vala, mert ő Genesáret királya.


Bizony mondom néktek; előbb kell át a teve a tű fokán, mint a fok a tű tevén. És hamarabb fagynak meg Jerikó falai, mintsem a gleccserek mézzé válnának. Bizony mondom, figyeljétek a medvék szemit; Mózes parancsai vannak abban.


És dobjátok ti el az sarutokat és igyátok az tehénnek vizét; és ha megrázzátok a diófát, adjátok a diókat a kutyáknak; és ha a vizen száraz lábbal keltek át, de kendőtök még mindig vizes, akkor megidvezültök. "


/Biblia 2.: Jézus bosszúja 6 evangélium (Zebulon evangéliuma) 13. könyv, 9. fejezet, 5. bekezdés 86:11'' 6/7§ kilenc és háromnegyedik szögmásodperc/

2013. okt. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 KZitus ***** válasza:
14%

Szervusz


A kérdésedre csak egyféle képpen kaphatsz pontos és korrekt választ: ha személyesen győződsz meg róla.


Erre senkitől sem kaphatsz hihető és pontos választ, legföljebb sok sok véleményt, amely valamilyen írányba majd befolyásol téged.

Tényleg erre voltál kiváncsi?

2014. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 KZitus ***** válasza:
14%

Bocsi kedves kérdező:)


Vidipirinék:

" Mi a szándékod amikor házról-házra jársz?" - a szándékom, célom? Hogy engedelmeskedjek Jézusnak:

Máté 24:14

" És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég." = benne van a szándék, és a

cél:

Máté 28:19, 20

" Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.” - Jézus mindvégig támogat engem ebben a munkában:)

2014. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 megfelelő ***** válasza:
87%
Ha egy tanút kérdezel, akkor azt tanítja a Biblia is, amit ők, ha nem tanút, akkor nem.
2014. júl. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Sajnos nem úgy tanítják .Pál apostol többször leírja hogy Jézust keresztre feszítik.De a Jeh.Tanu mindenképp az oszlopra hivatkozik.



"Mert nem azért küldött engem a Krisztus, hogy kereszteljek, hanem hogy az evangéliumot hirdessem; de nem szólásban való bölcsességgel, hogy a Krisztus keresztje hiábavaló ne legyen. Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje." (1Kor 1:17-18)"


"Krisztus keresztje" kiemelném.


Én magam olvasom a Bibliát és a Szentlélek segít .Ha van olyan rész amit nem értek meg akkor többször elolvasom s a Szentlélek megérteti velem...De már elég sokat tanultam tőle.Ajánlom nektek is...

2014. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

A Jehova tanúi ,nagyon is a Bibliábol tanulnak.

Pontosan az ellenkezőjét mint amit kellene.

Inkább úgy néz ki a dolog,hogy minden más tanítást ami nem tőlük indul ki,meg akarnak cáfolni és erre használják fel a bibliát.Olyan hitvédelem szaga van az egész társaságnak.


A Biblia azt tanítja ,hogy egyedül ,csak Jézus Krisztus vihet a Királyságba.De ők a Jehova nevet is bele keverik ,és így már egy értéktelen hamisítványt kapunk,ami benne is van a Bibliában.Isten meg engedi ,hogy az emberek higyenek a hazugságnak.Gondolom minden tanú pontosan azt hiszi ,hogy ő van az igazság oldalán, hát nem .

Én már nem is beszélegetek velük bibliai dolgokrol,mert csak a betanult védelmi rendszert ismételgetik.

2014. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
0%

Kedves kérdező, hogy mit tanít a Biblia ahhoz el kell olvasni a Bibliát , nem csak szöveget kiragadva a kommentárokhoz hanem enged hogy a Biblia magyarázza önmagát. Egyedül sem fogsz eltévedni benne. A Biblia például azt tanítja minden helyen amikor Jézus második visszajöveteléről beszél akkor egy látható visszajövetelről beszél még az újvilág fordítás szerint is . Mint a villámlás ellátszik napkelettől napnyugatig. Végig olvashatod a Bibliát az elejétől a végégig és egyetlen igét sem fogsz találni ami arról hogy lesz titkos láthatatlan feltámadás és titkos elragadtatás . Kérd meg őket hogy mutassanak egy ilyen szöveget a Bibliából, nem fognak tudni, mert ilyen nincs. De ez a tanítás alaptétel a Jehova tanúinál. " Nem akarom továbbá atyámfiai, hogy tudatlanságban legyetek azok felől, akik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, akiknek nincsen reménységük. Mert ha mi hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképpen az Isten előhozza azokat a kik elaludtak a Jézus által ő vele együtt. Mert ezt mondjuk nektek az Úr szavával, hogy mi akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, éppen nem előzzük meg azokat, akik feltámadtak. Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből, és feltámadnak először azok akik meghaltak volt a Krisztusban. Azután mi akik élünk, akik megmaradtunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe, és eképpen mindenkor az Úrral leszünk. Annakokáért vigasztaljátok egymást e beszédekkel."1Tessalónika 4 rész 13-18ig.

Pál ezt azért írta meg az ottani hívőknek hogy örüljenek a feltámadás reménységének. Azt mondta nekik hogy másoknak is mondják el ezt, akkár más gyülekezetbe tartozó testvéreknek. Ez az én reménységem is. Ha ez az ige nem igy igaz akkor Pál becsapta az akkori hívőket,hamis reménységben tartotta őket, hiszen ők nem is akkor támadnak fel amikor Jézus eljön, vagy mindenki a 144000hez tartozott, amit a tanuk sem hisznek.

2014. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Már az, hogy házról házra járnak bibliátlan, hisz Jézus is és az apostolok is tereken, zsinagógákban tanítottak, majd a kialakult gyülekezetekben. Ne járjatok házról házra, ezt tanítja a Biblia.
2015. júl. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

#18, KZitus:


"KZitus nevű felhasználó válasza:


Elnézést kedves kérdező, most nem a te kérdésedre válaszolok


Föltette a kedves "Vidiripi" :


" Mi a szándékod amikor házról-házra jársz?"


Én inkább indítékból járok. Az egyik az Istenem, Jehova iránti szeretetem, a másik az emberek iránti szeretetem. "



Akkor most megkérlek rá mélységes tisztelettel, hogy hozzám még véletlenül se gyere, ha tényleg szeretsz engem is, mint a többi embert, mint ahogyan írtad. Sőt, az ember iránti szereteted jeleként kérlek ígérd meg nekem, hogy tájékoztatod erről a kérésemről az összes többi Jehova Tanúja társadat is, hogy ők se jöjjenek hozzám, semmilyen indokból kifolyólag. Köszönöm szépen a szíves együttműködésedet, pusztán az emberi szeretet jeleként.

2015. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 KZitus ***** válasza:
0%

29-es


Nem te vagy az egyetlen, aki ezt kéri tőlünk.

Egyet biztosan megígérhetek: én SOHA nem foglak megkeresni, mert nem egy országban élünk.:-)

DE!!!!!

Annyit segíthetek a problémádon, hogy elmondom: az első hozzád becsöngető tanúnak ha elmondod azt amit nekem írtál, sem ő, sem más tanú nem fog többé felkeresni.

Látod ebben is egységesek vagyunk, függetlenül attól, melyik országban élünk.


Jó egészséget, és szép estét kívánok neked:-)

2015. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!