Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Hogyan értelmezi...

Jehova Tanúi! Hogyan értelmezitek ezeket a sorokat Ézsaiástól?

Figyelt kérdés

Ézsaiás 9:6

"Mert gyermek született nekünk, fiú adatott nekünk, és a fejedelmi uralom az ő vállán lesz. Így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Béke Fejedelme."

(újvilág fordítás)


2013. szept. 8. 18:46
1 2
 11/15 megfelelő ***** válasza:

Még valami érdekeset. Jézusnak lenne-e joga ugyan azt állítani, amit JHVH állít, ha nem azonosulna vele teljesen, illetve nem lenne egyenlő vele?


ézs.44.6

Ezt mondja az Úr,(JHVH) Izráel királya és megváltója, a Seregek Ura: Én vagyok az első és az utolsó, rajtam kívül nincs isten.

jel.1.17.-18

Amikor megláttam, lába elé estem, mint egy halott, ő rám tette jobbját, és így szólt: "Ne félj, én vagyok az első és az utolsó,és az élő: halott voltam, de íme, élek örökkön-örökké, és nálam vannak a halál és a pokol kulcsai.


Jézus mindenhol ugyan azt mondja magáról, amit JHVH. Tehát Isten.

2013. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A Példabeszédek 8:22-31 A Teremtőről beszél és az első teremtményéről, aki mestermunkás volt mellette, Fiáról. Ez a szövegrész arról árulkodik, hogy az egyikük idősebb és hatalmasabb, mivel LÉTREHOZTA A MÁSIK SZEMÉLYT.

AKKOR HOGYAN LEHETNEK EGYEK?

2013. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 megfelelő ***** válasza:

Sehol nem írtam, hogy egyek, hanem egyenlőek.


Olyan értelemben egyek legfeljebb, hogy Jézusnak nincs külön önálló személyisége, hanem teljesen aláveti magát Istennek.


jn.14.9 Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát


JHVH Jézusban jön el és cselekszik mindenhol, az idők végén is. Olyan, mintha teljesen egyek lennének, nincs különálló akarata. Ezért is vonatkozik minden rá is, mint JHVH-ra.

2013. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem értem az utolsó választ, bocsánat én ennél egyszerűbb gondolkodású ember vagyok.
2013. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 munyamunya ***** válasza:

Néhány érdekes gondolat erről az igerészről:


[link]

2013. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!