Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy Ne féljünk? Mert ugye ez...

Hogy Ne féljünk? Mert ugye ez áll a Biliában?

Figyelt kérdés

Ne féljetek !!!

Főleg ha ilyesmi vár vagy várhat ránk.

Egyáltalán lehet hinni ennek az oldalnak és az ilyen írásoknak?

Nagyon sok olvasni való!!!


- [link]


- [link]


- [link]


- [link]


Én is szeretnék nem félni !!



2013. szept. 9. 18:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy hivatásos rettegő lettem,de aggaszt.Még az is,hogy nem mászik ki a fejemből.Elvesztem, :-)
2013. szept. 9. 19:35
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek a honlapoknak vajmi kevés közül van a szeretethez. Márpedig Jézus követését ekképpen lehet felismerni.


1Jn 4,18 A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: a ki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.


Ezek a hírhajhász honlapok félelmet keltenek, semmi egyebet nem. Elvonják minden lényeges dologról a figyelmet. A Jelenések könyvét, aminek a címe apokalipszis, tehát kinyilatkoztatás hét korszak eseményét vázolja fel szimbolikus, jelképes rendszerben, melynek megértéséhez szükséges az ószövetség ismerete. Elegendő annak, aki ezt nem hiszi, csupán elolvasnia a Jelenések könyvét, majd Zakariás próféta könyvét.


Ne félj! Krisztus azt mondta, hogy amiképpen Noé napjaiban házasodnak, semmit észre nem vettek, így az emberek sem vesznek semmit észre az utolsó nap előtt.


Ezt mondta Urunk, Isten fia:

Lk 17,23 És mondják majd néktek: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; de ne menjetek el, és ne kövessétek:


Ha azt mondják, rettegjetek, mert közel a vég, ne kövessed!

2013. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mulder614 ***** válasza:
Ezek a dolgok amiket a blogon olvasol már rég megvannak jövendölve a bibliában. Azt a blogot én is követem rendszeresen.
2013. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első blog negyedik mondata: "Nos ilyenkor nincs se isten, sem ember, ki segíteni tudna .... Elképesztő!"


Aki keresztényként ezt hiszi és vallja, az nem keresztény! Megkérdőjelezi Krisztus hatalmát, Isten kegyelmét!


Szomorú, hogy ezzel megtudják etetni az embereket, mást nem tudnak csak félelmet kelteni. Máskor is voltak háborúk és akkor is féltek az emberek, mert félti az ember a saját életét, és a családját! Akkor is voltak igaz keresztények, akik hitték és vallották Isten kegyelmét és hosszú tűrését!


Korinthusbeliekhez írt I. levél 15. rész " 19. Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk."


Ezek csak elterelik a figyelmedet Krisztusról!


Féljétek inkább az Istent, és néki adjatok dicsőséget: mert eljő az ő ítéletének órája; és imádjátok azt, a ki teremtette a mennyet és a földet, és a tengert és a vizek forrásait...

2013. szept. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Girgoy ***** válasza:

Kedves Kérdező! talán első körben ne olvass ilyen vackokat, mint amiket belonkeltél. Az egész egy felfújt pszichológiailag hergelő honlap. Ugyan már, az életben nem fog Veled hasonló sem történni, ne parázz! Az unatkozó emberek szeretik egymást és önmagukat hergelni ilyenekkel, de aztán az életben semmi hasonló nem történik velünk. :)


Az összeesküvés elmélet (conspiracy theory) pedig egy manapság divatos fiktív műfaj. Azt kell róla tudni, hogy nincs igazi valóság alapja, csak "szórakoztató irodalom" egyik műfaja. Választanak 1-2 valós valóban létező intézményt, aztán thriller műfajban köré szőnek midnenféle fantázia-elemet, titkos összeesküvéseket, földalatti szerveződést, a világot behálózó terveket, stb. Ez egy fiktív (kitalált) műfej, rengeteg bestseller íródott mostanában ilyen műfajban, az idézett honlap is sokat merített belőle. Ez viszont csak fantázia.


Ezzel szemben tudod mit olvastam egy hiteles keresztény könyvben - és teljes mértékben egyet értek vele! Azt, hoyg tulajdonképpen a lelki szemünk elhomályosulása az, ha aggódunk! Ugyanis akinek tiszta a lelki szeme, tisztán lát, az látja a valóságot: hogy Isten kezében teljes biztonságban vagyunk, Ő a hajunk szálát is számon tartja és előbb múlik el körülöttünk a világ, mint mi magunk, ha Istennel vagyunk!


A valóság ez, minden más csak fantázia, tévelygés, hagyd a fenébe!


Olvasd inkább ezt:


Zsoltárok könyve 91. rész


1. Aki a Felségesnek rejtekében lakozik, a Mindenhatónak árnyékában nyugoszik az.

2. Azt mondom az Úrnak: Én oltalmam, váram, Istenem ő benne bízom!

3. Mert ő szabadít meg téged a madarásznak tőréből, a veszedelmes dögvésztől.

4. Tollaival fedez be téged, és szárnyai alatt lészen oltalmad; paizs és pánczél az ő hűsége.

5. Nem félhetsz az éjszakai ijesztéstől, a repülő nyíltól nappal;

6. A dögvésztől, a mely a homályban jár; a döghaláltól, a mely délben pusztít.

7. Elesnek mellőled ezeren, és jobb kezed felől tízezeren; és hozzád nem is közelít.

8. Bizony szemeiddel nézed és meglátod a gonoszoknak megbüntetését!

9. Mert azt mondtad te: Az Úr az én oltalmam; a Felségest választottad a te hajlékoddá:

10. Nem illet téged a veszedelem, és csapás nem közelget a sátorodhoz;

11. Mert az ő angyalainak parancsolt felőled, hogy őrizzenek téged minden útadban.

12. Kézen hordoznak téged, hogy meg ne üssed lábadat a kőbe.

13. Oroszlánon és áspiskígyón jársz, megtaposod az oroszlánkölyköt és a sárkányt.

14. Mivelhogy ragaszkodik hozzám, megszabadítom őt, felmagasztalom őt, mert ismeri az én nevemet!

15. Segítségül hív engem, ezért meghallgatom őt; vele vagyok háborúságában: megmentem és megdicsőítem őt.

16. Hosszú élettel elégítem meg őt, és megmutatom néki az én szabadításomat.


Lk 12, 22. Monda pedig az ő tanítványainak: Annakokáért mondom néktek, ne aggodalmaskodjatok a a ti éltetek felől, mit egyetek; se a ti testetek felől, mibe öltözködjetek.

23. Az élet több, hogynem az eledel, és a test, hogynem az öltözet.

24. Tekintsétek meg a hollókat, hogy nem vetnek, sem nem aratnak; kiknek nincs tárházuk, sem csűrük; és az Isten eltartja őket: mennyivel drágábbak vagytok ti a madaraknál?

25. Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy arasszal?

26. Annakokáért ha a mi legkisebb dolog, azt sem tehetitek, mit aggodalmaskodtok a többi felől?

27. Tekintsétek meg a liliomokat, mimódon növekednek: nem fáradoznak és nem fonnak: de mondom néktek: Salamon minden ő dicsőségében sem öltözött úgy, mint ezek közül egy.

28. Ha pedig a füvet, mely ma a mezőn van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; mennyivel inkább titeket, ti kicsinyhitűek!

29. Ti se kérdezzétek, mit egyetek vagy mit igyatok; és ne kételkedjetek.

30. Mert mind ezeket a világi pogányok kérdezik; a ti Atyátok pedig tudja, hogy néktek szükségetek van ezekre.

31. Csak keressétek az Isten országát, és ezek mind megadatnak néktek.

32. Ne félj te kicsiny nyáj; mert tetszett a ti Atyátoknak, hogy néktek adja az országot.



Aggódni tehát csak a betegek, homályos értelműek, pogányok, hitetlenek aggódnak bármin, a keresztények nem aggódnak és másokat sem aggasztanak, hanem inkább vígasztalnak, mert Maga a Lélek is Vígasztaló.

2013. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem:

Korinthusbeliekhez írt I. levél 15. rész " 19. Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk."

2013. szept. 11. 18:05
 7/8 A kérdező kommentje:

Tehát ne aggódjak ! Jó.

Mondjuk atól még nyugtalanítanak dogok.

Akkor már csak hit kellene. Hogy érhetem el?

Ha lesz hitem és Isten is úgylátja hogy nem csak szeintem van hitem hanem szerinte is akkor lesz visszajelzés,hogy jó úton járok? :-)

2013. szept. 11. 18:11
 8/8 Girgoy ***** válasza:

Az IKor idézet a feltámadásról szól. Krisztusban nincs halál, vagyis az Egyházban sincs halál, ami az Ő teste. Aki benne hisz, ha meghal is él. Tehát itt nem pusztán a jelen életben kell reménykedni, sőt azt mondom: nem pusztán abban, hogy majd e nyomorúságos élet után talán elnéző ítéletben részesülünk és feltámadunk az örök életre, hanem - mivel már most velünk van Isten, már most elkezdhetjük a mennyei életet. Ez még az előszoba, de már a házon belüli előszoba, ha érted, mire gondolok. A körülöttünk lévő világ a házon kívül, az szépen elenyészik, de minket ez már nagyon nem izgat, mert a házon belül vagyunk.


És mint írtam, ezt emésztgesd:


A lelki szem akkor lát helyesen, ha azt látja, hogy Isten kezében teljes biztonságban van. Aki még aggódik, az nem látja reálisan a dolgokat, nem látja, hoyg Isten mennyire szeret, mennyire mindenható és mennyire gondot visel az Ő gyermekeire, a legapróbb mozdulataira is mindegyikünknek egyenként:


Lk 17, 6. Nemde öt verebet meg lehet venni két filléren? és egy sincs azok közül Istennél elfelejtve.

7. De néktek a fejetek hajszálai is mind számon vannak. Ne féljetek azért, sok verébnél drágábbak vagytok.


És mi a hit? Emlékjszel melyik hitről mondta Krisztus, hogy a legnagyobb, amivel találkozott: a római százados hitéről. És milyen volt ez a hit? Egy logikus levezetés, reális belátás, semmi erőltetett önszuiggesztió vagy hasonlók... Az a százados levezette: ha ő szól a szolgájának, az a szolga megteszi, amit kér, neki személyesen nem is kell ott lennie. Tehát felismerte, hogy Jézus Úr, és hogyha Ő az Úr szól a szolgájának, aki tőlük messze feküdt betegen, akkor az a beteg szolga meg fog gyógyulni, nem kell Jézusnak eljönnie az ő méltatlan házába ehhez. Logikus, egyszerű, a valóság reális látása! Ez a hit!


Tehát ezt kell megérteni: Istennek mi annyira drága teremtményei vagyunk, hogy még a hajunk szála is számon van tartva, vigyáz ránk. Ő maga mondta, és Ő sohasem hazudik. Ennyire szeret. A világgal pedig az a terve, hogy elenyészik a jelen világ és újat alkot. De emiatt nekünk nem kell aggódnunk, ha Vele tartunkés nem a világgal. Ezt fontolgasd a szívedbe: Isten annyira szeret, hogy egy hajszálainkat is számon tartja, teljes biztnságban vagyunk az Ő kezében. És ha egyszer felkiáltoassz, hogy: bakker, tényleg így van, de szuper!!! Na akkor van szép nagy hited! ;)

2013. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!