Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerernék alapítani egy új...

Szerernék alapítani egy új vallást, kérdésem, ti hogyan kezdenétek hozzá? 20F

Figyelt kérdés

Nagyon régóta érzem magamban a késztetést, hogy alapítsak egy új vallást. Elsőként le kell szögeznem, hogy mindenki vallási nézetét tiszteletben tartom és elfogadom, senkit sem szeretnék ráerőltetni az én véleményemre. Fontosnak tartom a harmóniát és békességet. A jogi egyenlőség híve vagyok.


Rengeteg mitológikus történetet elolvastam már, sok ilyen témájú könyvvel is rendelkezem. A leginkább az ősi egyiptomi hitvilág és a sámánizmus fogott meg engem. Ezeket elolvasva megtaláltam önmagam, de mindig is éreztem, valami hiányzik belőlük a tökéletes azonosulas szempontjából.


Az Égieket én antropomorf állatok képében képzelem el, szerintem ilyen alakban testesülnek meg. (Hasonlóan, mint az ősi egyiptomiak istenségei) A szememben minden természeti jelenségnek megvan a maga istensége és rendeltetése, akik rokoni kapcsolatban vannak egymással. Az új vallás megalapítása lelki meggyözödésemből eredeztethető.


Egy egész füzetett megtöltöttem a mitológikus történeteimmel, a Teremtéstől kezdve egészen "Az istenek mai feladatai" részhez. Rendelkeznek nevekkel, címekkel, kinézettel, jelképekkel, szokásokkal, elvekkel, feladatokkal. Nem szeretnék semmiféle merev, szigorú dogmákat leírni, a szabad önrendelkezés és boldogulás híve vagyok


Művészeti iskolába jártam és most művészeti egyetemre szeretnék bejelentkezni, tehat az illusztrációban, történetírásban van gyakorlatom. Az itt szerzet tudásom szeretném hasznosítani ezen a téren.


A kérdésem az, ti hogyan kezdenétek bele egy új vallás megalapításához? Mit javasoltok nekem ehhez a nehéz feladathoz?


2013. szept. 9. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csajozz be inkább,ennyi évesen.
2013. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Részvényeket bocsátanék ki a tőzsdén.
2013. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 yuda ***** válasza:
100%

Nyilván félhumoros, így én is próbálok félig humorosan, félig komolyan....

Állatok nem lehetnek istenek, hiszen az ember a kivállóságát, egyedülállóságát már évezredek óta bizonyítja. Nem lehet egy isten alacsonyabb rendű kinézettel megáldva az embernél. Ha tovább vinnéd a gondolatot, még alacsonyabbra, akkor növényekből vennél példát és istened lehetne egy körte, vagy őszibarack. Állat azért eggyel jobb, de lássuk be, ez sem az igazi. :)


Vallás alapítást mindig is karizmatikus személyiségek tudtak léterehozni.

Ha ez hiányzik, akkor áshatod.

Híres színészek, szónokok, politikusok között is vannak olyen kisugárzású emberek, akik ha megjelennek, beszélnek, már a puszta megjelenésük érdeklődést vált ki és a beszédük hatásos. Valahogy vonzza a tekintetet, figyelmet.

Mások, ha megszóllalnak álmosság tör ránk, vagy kifutnánk a világból. -egyik tanárom volt ilyen a suliban. Erőfeszítés kelllett, hogy ébren maradjunk...

Ha karizmatikus ember vagy, akkor könnyen tesztelheted. Ragadnak rád az emberek és csüngenek a szavaidon. Nem egy-kettő, hanem csoportok vezéralakja vagy.

2013. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

20:48


Nagyon rég volt már barátnőm és minden éjjel magányosan fekszem le aludni. De szerintem mindketten tudjuk, mennyire nehéz normális párt találni, illetve, hogy a korombeli lányoj többsége milyen, így sajnis nem érdemes ebbe belemenni.


21:00


Egyáltalán nem humornak szántam, sajnálom, ha neked annak jött le. Az egyiptomi mitológia sem "humoros" téma, ahogy a sámánizmus sem. Mindent elsöprő karizmával pedig kb. 10.000-ből 1 ember rendelkezok sajnos.

2013. szept. 9. 21:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a jogi oldal érdekel:


"Egyházat, vallási felekezetet, egyház-közösséget az azonos hitelvet követő személyek hoznak létre azzal a céllal, hogy vallásukat közösen gyakorolhassák, ezért tehát saját önkormányzattal rendelkező közösséget (vallásfelekezetet), egyházat hoznak létre §.

Egyház alapításának jogi feltételei


Az egyházakat az állam önálló jogi személyiségű intézménynek ismeri el, melyek a saját maguk alkotta szabályok szerint működnek. Egyházat, az annak székhelye szerinti megyei bíróság, illetőleg a Fővárosi Bíróság (a továbbiakban: bíróság) akkor veszi nyilvántartásba, ha:


1. az egyházat legalább száz természetes személy megalapította,

2. az egyház az alapszabályát elfogadta,

3. az egyház ügyei intézésére ügyintézőt, és képviseleti szerveit megválasztotta,

4. az egyházat alapítók nyilatkoztak már arról, hogy az általuk létrehozott egyházat, vallásuk gyakorlása céljából alapítják, továbbá nem folytatnak olyan tevékenységet, amely ellentétes az Alkotmánnyal és más törvénybe sem ütközik §.


Az egyház nyilvántartásba-vételének fontos kelléke az alapszabály, vagy olyan belső törvény (a továbbiakban: alapszabály), amelynek tartalmaznia kell az alábbiakat:


1. a nyilvántartásba veendő egyház nevét, annak székhelyét és szervezeti felépítését,

2. ha a nyilvántartásba veendő egyház egyik szervezeti egysége jogi személy, akkor ez utóbbi megnevezését is rögzíteni kell,

3. az alapszabályban szereplő, nyilvántartásba veendő egyház neve (elnevezése) nem lehet azonos, vagy összetéveszthető a már nyilvántartásba vett egyház elnevezésével §.


Az egyház nyilvántartásba-vételére vonatkozó bejelentést az egyház képviseletére jogosult személy nyújthatja be az illetékes bíróság elé §."


De a legfontosabb, hogy szerezz embereket, akik szintén hisznek ebben. Itt nem írták, de talán 100 ember kell egyház alapításhoz minimum, ha jól emlékszem.

2013. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mégis írták, ezt elnéztem. :)
2013. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

21:43


Nagyon szépen köszönöm az inteligens, hasznos választ! :-)

2013. szept. 9. 21:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem akarlak kiábrándítani de kétlem hogy bármit is eltudnál érni ezzel amit leírtál. Ez kb valami homályos elképzelés, amire én részemről egyáltalán nem lennék vevő, ettől persze még mások lehetnek. Szóval ez a vallás lényegében mit is akar, miben hisztek? Oké, hogy nem akarsz szigorú dogmákat, de a semmi az nem vallás.

Minden ősi vallás, ugyanarról a tőről fakad, csak más-más arcokban jelentek meg, vagy éppen egy másik alacsonyabb vagy magasabb szintjét mutatják be, a mindenségnek.

Az ősi istenségek ábrázolásai mind szimbolikusak. Nem azért van elefánt,kutya vagy bika feje mert ténylegesen úgy gondolták hogy ez így van.

[link]

2013. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

23:12


Megértem és tisztelem az érzéseidet. Nagy igazságok vannak szavaidban.


Viszont ha bele sem kezdek, tényleg nem lesz ebből semmi. Mindent el kell valahol kezdeni, mindig az első lépés a legnehezebb.


Az "állati mivolt csak szimbolika" dolgot eddig is tudtam, az egyiptomiak is így fogalmazták meg. (Arról nem is beszélve, hogy más alakot is képesek voltak felvenni.

2013. szept. 9. 23:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én igazából azt nem értem, hogy az odáig rendben hogy van egy világnézeted, de miért akarsz ebből rögtön vallást csinálni? A vallás nem egy játék, és nem pusztán egy elszánt ember műve semmi esetben sem. Ugyanebből a felindulásból én is alapíthatnék vallást. De kevés vagyok én ahhoz hogy bárkinek a hitét alakítsam. És ezt nem azért mondom mert nem bízok magamban...
2013. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!