Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg egoista?

Isten tényleg egoista?

Figyelt kérdés

Többször olvasok itt a Gyk-n,hogy Isten egoista,hogy Isten egy gyilkos és stb..

Mi készteti az embereket,hogy ilyen vádakat hozzanak a teremtőjük ellen?

Sokat gondolkodtam ezen és egyre jobban az a meggyőződésem,hogy nagy szerepe van a szektáknak azért amiért ez történik.

Magamból kiindulva én soha nem áldoznák fel senkit csak azért,hogy másokat megmentsek mert az nem áldozat,ha áldozni akarok akkor saját magamat áldozom fel mások jólétéért,embertársaim életéért de semmi esetre sem valaki mást. Na most ha Isten a saját "képére teremtett" bennünket embereket, akkor minden bizonnyal Ő is úgy gondolja ezt helyesen.

Én pl fel áldozom magam a gyerekeimért és gondolom,hogy nem én vagyok az egyedüli aki ezt teszi,mert általában minden szülő ezt teszi, áldozatokat hoz a családja érdekében.

Persze hogyha Istenről olyan képet "festünk",hogy feláldozza egyetlen gyerekét mások megmentésére akkor sok emberben ez inkább undort kelt mint megbecsülést vagy akár imádatot.

Na most a kérdés az,hogy vajon azok akik azt állítják,hogy Isten az egyetlen fiát áldozta fel az emberiség megváltásáért és nem önmagát, helyesen értelmezik a Szentbibliát?

De várjunk csak egyesek szerint nem is a fiát hanem egy angyalt!

Szerintetek ilyen Isten,keresztények?

Te kit áldoznál fel,magadat vagy a fiadat ha olyan hatalmad lenne,hogy testet öltesz és a földre születsz, hisz te vagy a Mindenható, nem?

Isten nem lehet ennyire egoista!!



2013. szept. 9. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2013. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mi készteti az embereket,hogy ilyen vádakat hozzanak a teremtőjük ellen?"


Ateisták szoktak ilyeneket mondani, akik szerint nem is létezik, vagyis csak egy kitalált figuráról beszélnek.


"Magamból kiindulva én soha nem áldoznák fel senkit csak azért,hogy másokat megmentsek"


Az a gond, hogy Isten mindenható, és senkit sem kellene feláldoznia ahhoz, hogy az embereket megmentse. Ki is teremtette a poklot? Ki találta ki azokat a szabályokat, amiket ha nem tartasz be, pokolra kerülsz? Ja, Isten. Annyit kéne csak tennie, hogy mostantól senkit nem küld a pokolra. Nem kell semmilyen áldozat.


" Isten az egyetlen fiát áldozta fel az emberiség megváltásáért és nem önmagát"


Szentháromság. Isten = Jézus. De tökmindegy, mert az egész "áldozat" annyi volt, hogy két napig volt halott, aztán feltámadt. Asszem, én is bevállalnám, hogy feláldozom magamat az emberiségért, ha jövő hétre garantálnák a feltámadásomat.

2013. szept. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves Darknes! Minden okkal történik. :)

Második, te meg azt hiszem félre értettél, és ha már kiszakítasz egy részt a szövegemből akkor megkérnélek,hogy az egész mondatot másold be, mert úgy ahogy te írtad be egészen más az értelme.

Előre is köszi!

2013. szept. 9. 21:56
 4/13 A kérdező kommentje:

Ja,és kedves második tényleg bemernéd válalni azt a Kálváriát?

:)

hát nagyra nöttél a szemembe,az bisztos.

2013. szept. 9. 22:11
 5/13 anonim ***** válasza:

De jó kérdés. :) Nem akartam megnyitni a cím miatt:) azt hittem ez a szokásos szemétkedés a keresztények ellen, de örülök, hogy mégis elolvastam.

Fantasztikus meglátás az önfeláldozás, valahogy ez még sosem jutott ilyen formán az eszembe. És abban is igazad van, hogy a szekták, amit itt most negatív jelentéssel írok, sokat tehetnek arról, hogy sok keresztény elveszik. Bár nem tudom mennyire stabil egy olyannak a hite, aki simán elhiszi azt a töméntelen hazugságot. Itt is látunk sok ilyen embert, akiknek hiába mutatja meg a másik, hogy egy nyilvánvaló hazugságot szajkóz, direkt nem érti.

2013. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon köszönöm a bíztató szavakat. Helyesen fogalmaztál! Önfeláldozás,valójában ez az igazi áldozat.

Mivel mi mindannyian bizonyos értelemben Isten szeretett gyermekei vagyunk, Ő mint szülő biztosan nem áldoz fel mást a megváltásunk érdekében. Ez az én meglátásom. Mert milyen isten lenne az,vagy milyen áldozat lenne az ha egy angyal szenvedne és halna meg értünk. Akkor az angyaloknak kéne hálával tartoznunk. És mint tudjuk,angyaloknak ez nem jár.

Én senkit nem akarok kioktatni,de ez az én meglátásom ami ezt a témát illeti.

Mindenesetre ha ebből a szemszögből nézzük,akkor a Teremtőnk nem lehet egy egoista.

Érdemes ezen elmélkedni?

2013. szept. 10. 12:21
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem Isten nem egoista, vagy gyilkos, de lássuk be, hogy az Ószövetség tényleg nem fest róla túl jó képet. Városokat pusztít el és random emberek életével szórakozik. Például elküldi szerencsétlen Ábrahámot, hogy áldozza fel a fiát... Ez mégis milyen kérés már? Oké, hogy végül nem kellet megtennie, de azért nem sorolnám a végtelen szeretet és jóság megnyilvánulásának sem.


Ezzel szemben az újszövetség teljesen más, olyan mintha egy másik Istenről beszélne. Isten nem arra megy, hogy túráztasson, hanem inkább megbocsájtáson és gondoskodásán van a hangsúly. Jézusnak szerintem meg a saját döntése volt az, hogy feláldozza magát, hiszen előre tudta, hogy el fogják árulni, így akár el is menekülhetett volna. Ő döntött úgy, hogy vállalja ezt az egészet.


Na, én nem vagyok nagy hívő, mert Isten létezését nem tagadom, de véleményem szerint a Biblia nem véletlenül jelenti a legnagyobb támadási felületet... Teljesen komolyan vehetetlen, mivel önellentmondásos. (Na meg az egyház is, ahol azt tanítják, hogy mindenki egyenlő és nem szabad mások felett ítélkezni, aztán sokszor mégis ők ítélkeznek elsőként...)

2013. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Csak az állítja, hogy a Biblia ellentmondásos, aki nem ismeri. Nincs benne semmilyen ellentmondás. Az pedig, hogy egyes egyházi emberek hogy viselkednek és ez miatt távol maradni Istentől, az csak kifogás. Nem mást kell nézni, hanem csakis Jézust.
2013. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Most ha lehet ne beszéljünk az egyházról mert az egészen más téma.

Igen mondjuk abban igazad van,hogy az Ó testamentum egy kicsit más mint az Új, de hidd el ugyan arról az Istenről beszélünk, mert ott is meg van a szeretet csak meg kell érteni. És ha mélyebben belemegyünk azt is meglátjuk,hogy az Ó testamentum is csak egyvalakiről szól, ha úgy tetszik Jézusról.

De ez a téma már ezerszer át volt "nyálazva" kár újra ezen vitázni.

A kérdésem az,hogy lehet e Isten egy egoista teremtő, lehet e annyira önimádó,hogy az a hatalma mellett amivel rendelkezik saját gyerekét áldozzon fel? De milyen áldozat ez akkor? Ez nem áldozat hanem gyilkosság, és ha mi ezt tényleg elfogadjuk akkor már tényleg nincs amiről beszélnünk.

Megöletem én a saját gyerekemet miközben én büszkén trónolok!? Ne vicceljetek már,hogy Isten erre képes lenne!

Ha azt feltételezzük,hogy igen erre képes lenne, akkor "isten irgalmazzon az emberiségnek!" csak ennyit mondhatok.

2013. szept. 10. 20:52
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocs 8-as előttem írtad meg a kommentedet,épp ezért amit írtam előzőleg az nem neked szólt.

Amit írtál viszont, azzal egyetértek. Köszönöm!

2013. szept. 10. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!