Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek csakugyan Isten...

KZitus kérdése:

Szerintetek csakugyan Isten üzenetét közli a Biblia?

Figyelt kérdés
Mi bizonyítja ezt?

2013. szept. 13. 10:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Írj a 7. válaszolónak privátot. Talán akkor válaszol neked.

2013. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"A maga a Biblia világosan leirja, h Istentől ihletett minden szava.(2Tim 3:16)"


Ha én ráírom egy papírfecnire, hogy ez isten szava és mögé írom, hogy miniszoknyás csellistákat és ingyen sört kell adni minden férfinak, akkor az isten szava?


"Nem is beszélve arról hogy erkölcsi szempontból eddig minden időben is helytálló volt!"


Erről beszélnek itt is:

[link]

2013. szept. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"Nem akarok senkit sürgetni, de a 7. válasz óta várnám, hogy a Biblia melyik fejezetében van szó azokról, akikről "Isten másként gondoskodik"."


Hahó én vagyok a 7. válaszoló.

Akikhez soha nem jutott el a Biblia, róluk ezt mondta Jézus:

János 5:25-29

Bizony, bizony mondom nektek, eljön az óra, és az most van, amikor a halottak hallani fogják az Isten Fiának hangját, és akik hallgatnak rá, élni fognak. 26 Mert ahogy az Atyának élete van önmagában, úgy a Fiúnak is megadta, hogy élete legyen önmagában. 27 És hatalmat adott neki arra, hogy ítéletet tartson, mivel Emberfia ő. 28 Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, 29 és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, az élet feltámadására, akik hitvány dolgokat cselekedtek, az ítélet feltámadására. 30 Én semmit sem tehetek a magam kezdeményezéséből. Ahogy hallok, úgy ítélek, és az ítéletem igazságos, mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, aki küldött engem.


Jézus itt arról beszél, hogy minden fizikailag élő ember, ameddig nem hallja Isten szavát, halott állapotban van Isten előtt. Akkor válnak Isten előtt élővé, miután "hallgatnak rá, élni fognak."


A tényleges halottakról, akik nem ismerhették meg az isteni tanítást, szintén ír a Biblia. Pál apostol beszélt róla:

Cselekedetek 24:14,15 "Azt azonban megvallom neked, hogy a szerint az út szerint, amelyet ők »szektának« neveznek, így végzek én szent szolgálatot ősatyáim Istenének, mivel hiszem mindazt, ami ismertetve van a Törvényben, és meg van írva a Prófétákban; 15 és reménykedem az Istenben — e reménységet ezek az emberek is táplálják magukban —, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak.."

Ez a rövid részlet sok mindent elárul. Például azt, hogy Pál apostolt Jézus "szektájához" tartozónak nevezték.:)) Azt is, mint írja, hogy a zsidók valamennyien hittek a földi feltámadásban, éppen ezért törekedtek sokan, (pl. Ábrahám, Mózes, Áron, Dávid, Ézsaiás, stb.) arra, hogy Istennek tetsző életet éljenek. De sokan valóban nem olvashatták nem hogy a teljes Bibliát, de a Törvényt sem, tehát nem volt lehetőségük Istennek tetsző életet élni. De Isten nem személyválogató, éppen a szeretetéből fakadóan, lehetőséget ad a feltámadás által (esz feltámadásuk ..., mind az igazságtalanoknak.), hogy tanuljanak és ha elfogadják Isten útját, éljenek örökké itt a földön, amit eredetileg szándékozott is adni az embernek.

Nem erre gondoltál?


Üdvözlettel: Zita


Köszönöm mindenkinek, akik megtiszteltek a válaszaikkal.

2013. szept. 16. 09:53
 24/29 anonim ***** válasza:
Hát Zitus, ez egy elég nagy zagyvaság.
2013. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
12%

"Hát Zitus, ez egy elég nagy zagyvaság."


Ha neked Isten szava az, akkor csak sajnálni tudlak...

2013. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Én azokat sajnálom, akik elhiszik, hogy a Biblia című könyvet egy jószándékú lény adta. Nempedig politikai célzattal íródott.


A már említett [link] is jól bemutatja.

Semmi kegyetlenség (gyilkolás, erőszak, vérengzések) nem számít, amennyiben azt állítja a politikai vezetést kézben tartó kis csoport (levita papság), hogy az isten szava.


A katolikus vallás pedig egy szinkretista katyvasz. Egymásba olvasztva judaizmust, jézushitet és több természeti nép ünnepét, szokását.

2013. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Bocs, nem volt időm kifejteni, miért tartom zagyvaságnak.

Egyszerűen nekem ne ad választ a feltett kérdésemre.

Tehát ugyanúgy feltámad mindenki? Akkor mi a különbség, amiről beszélsz?


Na mindegy.

Amúgy, kedves mindenki, nem kell bedőlni a kérdésnek, ez nem egy elmélkedő "Óh, vajon, tényleg, az Isten szava-é a Biblia?" kérdés, hanem sunyi álszent módon feltesz egy kérdést, bevárja a kontrákat, aztán elkezd téríteni, hogy „De bizony, mert itt meg ott azt írja a Biblia!.....” stb. stb.

2013. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Tehát ugyanúgy feltámad mindenki? Akkor mi a különbség, amiről beszélsz?"


Igen feltámad mindenki van aki az örök életre és van aki az ítéletre.

2013. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Feltámad mindenki!

Én például előző életemben táncosnő voltam, aztán tessék.

:)

2013. szept. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!