Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk, mi a véleményete...

Kedves Tanúk, mi a véleményetek azokról az embertársaitokról, akik név nélkül vagy álnéven mindenféle kitalált mesével próbálnak benneteket "beégetni" itt a Gyakorikérdéseken (is)?

Figyelt kérdés
Nem gondoljátok, hogy a hallgatással, illetve a (túlzott) keresztényi béketűréssel a rágalmazóitok (no meg a jehovistázó gúnyolóitok) malmára hajtjátok a vizet?
2013. szept. 13. 17:19
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
különböző ismeretlenek*
2013. szept. 14. 21:18
 12/41 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!

Jehova Tanúi szerintem nem tanítanak olyat, hogy a család bármilyen okból kifolyólag a Sátán eszköze lehet, de ezt István majd biztosan tisztázza.

2013. szept. 14. 21:36
 13/41 A kérdező kommentje:
Pontosabban taníthatnak, de nem olyan felhanggal, hogy emiatt meg kell tagadnod a családodat.
2013. szept. 14. 21:39
 14/41 anonim ***** válasza:

De.

Erre nem tudok többet mondani.

2013. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
0%

" Jehova Tanúi szerintem nem tanítanak olyat, hogy a

család bármilyen okból kifolyólag a Sátán eszköze

lehet"


De igen, könnyen lehet, mint amikor Jób ellen fordította a saját feledégét. Nem is értem miért olysn meglepő ez számotokra, hiszen e világ Istene egyenlőre még a Sátán, vagy talán ő azt szeretné, hogy a családokban béke és szeretet uralkodjon?

Ráadásul még Jézus is figyelmeztetett arra, hogy aki őt akarja majd követni, az könnyen a család ellenségévé teheti magát:


(Máté 10:34-36)

"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét hozzak a

földre; nem békét hozni jöttem, + hanem kardot. 35 Mert

azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és

apja között, a leány és anyja között, a fiatal feleség és

anyósa között.+ 36 Az embernek bizony a saját

háznépéhez tartozók lesznek ellenségei.

37 Aki jobban

vonzódik apjához vagy anyjához, mint énhozzám, nem

méltó hozzám; és aki jobban vonzódik fiához vagy

leányához, mint énhozzám, nem méltó hozzám."


" többször is hamisan mutatták be más kultúrák

fejlettségét az ókorban hogy, alátudják támasztani hogy

a zsidóság a Biblia által milyen fergeteges fejlettségi

szintre tett szert."


Ezt kifejtenéd bővebben?

2013. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Kedves István!


Remélem, elolvastad a másik [pontosított] kommentemet is és megértetted a mondanivalóm lényegét. Én egykori érdeklődőként csak oda akartam kilyukadni, hogy a lehetséges sátáni „eszközség” ellenére semmiféle családellenes uszítást nem tapasztaltam a Tanúk részéről... A túlbuzgó „antitanúk” persze az általad idézett igeszakaszok elemzését is úgy értelmezik, hogy a „jehovista” felekezet a családtól való elszakadásra buzdít, nem gondolva arra, hogy ezek a Jézusi tanítások egyáltalán nem arról szólnak, amit ők balga módon beleképzelnek.

2013. szept. 15. 17:44
 17/41 anonim ***** válasza:
82%

István35-nek:

Elég régóta figyelem ezt az oldalt ahhoz, hogy lássam, ha olyan a kérdés, amire képtelen vagytok válaszolni, akkor átlépitek, mintha ott sem lenne vagy sszemélyeskedni kezdtek. De akkor most beütöttem szépen helyetted a keresőbe azt a szót, hogy jehova és már dobta is ki az összes kérdést, szemezgessünk belőle:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

Itt elé rendesen látszik, hogy a Bibliátok milyen ferdítést tartalmaz.

Eredeti:

"31 Mikor azért kiment vala, monda Jézus: Most dicsőítteték meg az embernek Fia, az Isten is megdicsőítteték ő benne. 32 Ha megdicsőítteték ő benne az Isten, az Isten is megdicsőíti őt ő magában, és ezennel megdicsőíti őt."


Őrtornyos átírt:

" Miután tehát kiment, Jézus így

szólt: „Most dicsőül meg az

Emberfia, és az Isten is megdicsőül

vele kapcsolatban. És maga az

Isten fogja megdicsőíteni őt,

éspedig azonnal megdicsőíti

őt. "

Miért is kellett átírni? Egész más az értelme.

Miért kellett az Isten szót kijavítani Jehovára? Azt is milliószor leírták itt, hogy JHVH szó jelentése nem Jehova. De hogy megmagyaradjak a tudományos válasznál:

A JHVH (vagy YHWH יהוה) az úgynevezett tetragrammaton (görögül τετραγράμματον – (a) négy betű), a négybetűs héber Istennév, Izrael Istenének az Ószövetségben található neve.

tradicionális kiejtése Adonáj (Úr, Uram), vagy ha-Sém (a Név), melyeket Örökkévaló vagy Mindenható formában fordítanak.

Gyakoi kérdéseken, amit szintén átléptetek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Vagy itt van yuda válasza, amit szintén semmisnek vettetek, mert nem tudtok mit kezdeni zzal, ha valaki a valódi és nem a ti Bibliátokból idézi a szükséges igéket, mikor Jézus istenségét bizonyítja (10-es válasz):

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


De hogy ne maradjon ki semmi, itt van még pár kérdés, amikre úgy szintén nem érkezett válasz, pedig tényeket sorakoztat fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Ti egy emberek által írt segédkönyvet használtok magyarázatnak az eleve átírt Biblia mellé! Pedig a Biblia azt írja, hogy a Szent Szellem segítségével lehet érteni, nem pedig egy segédkönyv alapján!

Lukács evangéliumában olvasható szegény Lázár történetét pedig egyenesen hazugságnak állítjátok be, mintha Jézus egy kitalált történettel szórakoztatta volna a nagyérdeműt, pedig óva inti az embert a pokoltól!

A halál és az alvilág is visszaadta halottjait, és mindenki fölött ítéletet tartottak a tettei alapján.

Jel 20.14


Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni


Egyenként akkor meg is válaszolhatod mindet!!!

2013. szept. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
0%

Húúú, jó sok fölösleges olvasnivalót adtál!


" Őrtornyos átírt:

" Miután tehát kiment, Jézus így

szólt: „Most dicsőül meg az

Emberfia, és az Isten is megdicsőül

vele kapcsolatban. És maga az

Isten fogja megdicsőíteni őt,

éspedig azonnal megdicsőíti

őt. "

Miért is kellett átírni? Egész más az értelme."


Hát akkor menj csak vissza a linkedre és nézd meg gyorsan a 13. hsz.-t! Ott láthatod, hogy bizony a mi fordításunk helyes, de a szegény háromság hívők sajnos csak ilyen kétértelmű helyekbe tudják beleerőszakolni a hamis dogmáikat.


" Miért kellett az Isten szót kijavítani Jehovára? Azt is

milliószor leírták itt, hogy JHVH szó jelentése nem

Jehova."


És ezt ki nem tudja, ezzel mi újjat mondtál? A Jehova az Isteni név magyar nyelvben legjobban elterjedt megfelelője, amit hangsúlyozom NEM MI TALALTUNKI! Ellenben visszakérdeznék, Miért kellett Az ó-szövetségből Isten örökre szánt nevét kitörölni, helyette pedig Istent vagy urat beírni?? Ezt vajon milyen Bibliai indokkal teszik a fordítók?

Mellesleg az ezzel kapcsolatos linkedben is megadták a választ, ráadásul kétszer is...



" Vagy itt van yuda válasza, amit szintén semmisnek

vettetek, mert nem tudtok mit kezdeni zzal, ha valaki a

valódi és nem a ti Bibliátokból idézi a szükséges

igéket, mikor Jézus istenségét bizonyítja (10-es válasz):"


Végigolvastam, de semmi olyat nem találtam a válaszában, ami alátámasztaná a szentháromságot, miszerint Jézus és az atyja egyenlőek lennének hatalomban, tudásban, illetve hogy van még egy harmadik különálló személy, aki szintén ugyanolyan hatalmú, most meglepődtél? Ha pedig egy kicsit részletesebb cáfolatokat akarsz, akkor olvasd el ezt a hsz.-omat: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

itt bővebben kifejtettem olyan verseknél, amelyek némelyike szetepelt yuda kommentjében.


"De hogy ne maradjon ki semmi, itt van még pár

kérdés, amikre úgy szintén nem érkezett válasz, pedig

tényeket sorakoztat fel:"


Elöször is, a linkek egyazon helyre vezetnek,

másodszor pedig a válaszok itt is meg lettek adva egyik testvérem által, amire semmi írásbeli reagálás nem jött, csak újjabb hazugságok linkelgetése.

2013. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
71%

Mivel tudom, hogy gyakoroltatják veletek a vitatkozás (érvelés) készségét, ezért nem is csodálkozom azon, hogy kitértél, mint egy kígyó a kérdések elől és a megszokott visszakérdezést alkalmaztad.

Az, hogy yuda felsorakoztatott igéit képtelen voltál megérteni, az is mutatja, hogy nem tudsz szöveget értelmezni. Segítek, jó?

Pl: Kezdetben volt az Ige, (tudom, nálatok másként fest, mert az átírás az számotokra kedvez, de az 1. században még így szólt), az Ige Istennél volt és Isten volt az Ige. (...) Az Ige volt az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert: ő jött el a világba. A világban volt, és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt: saját világába jött, és az övéi nem fogadták be őt.


Tudom mi a bajotok a keresztényekkel, tanítják nektek a gyűlöletet: „Jehova és alapelvei iránti lojalitásunk ki kell hogy fejlesszen bennünk egy erős ellenszenvet azok iránt, akik szándékosan lázadnak Jehova ellen, és azok iránt, akik Isten ellenségeiként foglalnak állást. Isten megrögzött ellenségei között van Sátán és a démonai. Néhány emberi lény is valószínűleg ebbe a kategóriába tartozik.” (Ébredjetek! 1997. 12/8 14. o.)


Jézus ezzel szembe azt tanítja, hogy mindenkit szeretni kell, nem lehet kivétel. Még azt is, aki bánt, megvet és kinevet. EZ a jézusi tanítás, az Őrtornyos teljesen szembe megy vele.


A névvel kapcsolatban pedig (ismét csak a Bibliát véve alapul):

vegyétek tudomásul valamennyien, Izráel egész népével együtt, hogy a názáreti Jézus Krisztus neve által, akit ti megfeszítettetek, akit Isten feltámasztott a halálból: őáltala áll ez előttetek egészségesen. Ez lett a sarokkő, amelyet ti, az építők, megvetettetek, és nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk."

Hogy gondolod, hogy bármi más név fontos lenne?


De hogy visszakanyarodjunk Jézushoz:

A Jelenések 22:12-13-ben Jézus Krisztus, aki "gyorsan jön", mondja magáról: "Én vagyok az Alfa és az Omega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég". A Jelenések 1:17-18-ban Jézus, aki "már meghalt, de nézd! Élek örökkön örökké" szintén magára utal, mint az első és az utolsó. A Jelenések 21:6-ban Isten azt mondja: "... Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég ...". Az Ésaiás 44:6 és az Ésaiás 48:12 szintén ezt mondja Istenről. Ezek szerint nem csupán egyetlen első és egyetlen utolsó van?


Persze az átírásokat is simán átugrottad, olimpiára mehetnétek ezzel a technikával. Egyik felháborító ferdítés, amikor csak egy vesszőt raktok, de az máris más jelentés. Eredeti: Bizony mondom néked ma velem leszel a Paradicsomban.

Tiétek: Bizony mondom néked ma, velem leszel a Paradicsomban.


De jöhet a pokol is akár, itt van egy-két ige.

"Hiszen maga Krisztus is meghalt egyszer a bűnök miatt. Az Ártatlan halt meg a bűnösökért, hogy Istenhez vezessen benneteket. Testileg ugyan meghalt, de a Szent Szellem életre keltette. A Szent Szellem által elment és beszélt azoknak a szellemeknek, akik a börtönben voltak Ezek azok, akik nem engedelmeskedtek Istennek Nóé idejében. Pedig Isten türelmesen várt rájuk, amíg Nóé a Bárkát építette. Kevesen, mindössze nyolcan mentek be a Bárkába. Csak ezek az emberek menekültek meg az Özönvízből és a víz által.


Ha nincs pokol, akkor ez vajon hogy történhet meg?

A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki cselekedetei szerint.

És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába: ez a második halál, a tűz tava.

Szegény Lázár esete pedig hab a tortán, ami szerintetek csupán példázat, pedig Jézus név szerint (mivel ismeri az övéit!!!!) említ egy megtörtént esetet. Jézus soha sem hazudik!


Zsolt.: Az ÚR megváltja szolgái életét, és nem kell bűnhődnie senkinek, aki hozzá menekül.

Térjetek meg és megmenekültök.

2013. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Gondolhattam volna, hogy a kérdésem hitvitát fog generálni, bár tényleg nem ez volt a szándékom. Én csak arra akartam választ kapni, hogy a Tanúk miért tűrik el szó nélkül a fizikai és szellemi képességeiket becsmérlő megjegyzéseket ezen a weboldalon. Azt hiszem, az első válaszoló tökéletesen megfogalmazta a lényeget, úgyhogy a többi hozzászólástól függetlenül [érzésem szerint] nem volt teljesen hiábavaló próbálkozás a részemről a kérdés feltevése.
2013. szept. 17. 10:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!