Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Római Katolikus hívők!...

Kedves Római Katolikus hívők! Válaszolnátok a Rózsafüzéren való imádkozással kapcsolatos kérdéseimre? (R. Katolikus hívők válasza érdekel, és nem a támadóké. )

Figyelt kérdés

1) Van ennek bibliai alapja? Mivel támasztjátok alá?

2) Mi biztosítja a Rózsafüzér imában nyújtott erejét?

3) Milyen erővel bír ez az imafajta, ha őszinte?

4) Aki komolyan veszi a hitét, az minden egyes nap

5) Olvastam valahol, hogy az ilyen imákat fel lehet ajánlani valaki másért is akár. Hogyan? Ez mit jelent konkrétabban?

6) Láttam egy képsorozatot különböző nevű imákkal (Irgalmasság Rózsafüzér, Dicsőség Rózsafüzér, stb. és mindegyiknél megvolt adva a hét valamelyik napja.) Ez azt jelenti, hogy az adott napokon azt a konkrét imát kell imádkozni?


Mostanában kezdtem el érdeklődni konkrétan a Római Katolikus vallás iránt, és azért írom le a kérdéseimet, hogy választ kaphassak rá.


Ezért is kérném meg a nem római katolikus hívőket, hogy támadásaikkal NE offolják a témát.


Köszönöm szépen!


2013. szept. 15. 23:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha őszinte választ szeretnél a kérdésedre, és nem vitaindító akarsz lenni, akkor egyszerűbb módja is van, hogy választ kapj, mert itt csak szubjektív véleményeket kapsz és azzal, hogy kiírod, hogy ne támadjon senki, azzal csak válaszra hergeled a támadókat.

Beütöd szépen a google-ba, hogy a rózsafüzér eredete, ill. a rózsafüzér ereje és mazsolázgathatsz.Jó olvasást.

2013. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt már megtettem.

De többféle (egymásnak ellent is mondó) választ találtam.

Azért kértem külön, hogy vallását gyakorló, római katolikusok válasza érdekel.

2013. szept. 16. 17:29
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mivel katolikus szokás, ezért csak a katolikus "magyarázatot" fogadd el azok közül, amiket találsz a google-ban. Egyébként itt is sok különböző véleményt fogsz hallani.
2013. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor neked Isten igéje is támadó, mert semmi igei alapja az ilyesmikenk, mint rőzsafűzér, meg máriaszobrok...
2013. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
1 imaismétlés. jelenések könyvében is találsz ilyet:A négy élőlény, amelynek egyenként hat szárnya volt, körös-körül és belül tele volt szemekkel, és szünet nélkül, éjjel és nappal ezt mondta: »Szent, szent, szent az Úr, a mindenható Isten, / aki volt, és aki van, és aki eljövendő!«" tehát éjjel és nappal ezt ismételték.... az imaismétléssel tehát nem lehet gond.....
2013. okt. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha odafigyelsz... ima a rózsafűzérben néhány darab van. A miatyánkok. Az üdvözlégyek a titkokal,könyörgések a közbenjárásért,és elmélkedés a titkokrol,az az Jézus életének egyes eseményeiről.

A rózsafűzér lényege,hogy a Szűz Anya,veled együtt imádkozik,hisz erre kéred. Ereje olyan mint bármely imának és kérésnek szerintem.

2013. okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondhatod minden egyes nap is,de ha ez hosszúnak tünik,akkor az Isteni irgalmasság rózsafűzérét is mondhatod nyugodtan.
2013. okt. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Bármilyen imát felajánlhatsz bárkiért,jó célokkal. Ez pl ugy mehet,hogy az ima előtt szépen ezt mondod. Istenem felajánlom ezt az imát xy személyért,és ezért a célért... amen. vagy valahogy igy
2013. okt. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lehet az adott napokra adott rózsafűzért mondani. pl a pénteken régen a fájdalmas fűzért mondták,mert akkor szenvedett ügyebár. de bármelyiket mondhatod bármikor.
2013. okt. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írj bátran privátot is ha akarsz,de ha kérdésed van.Isten hozott köztünk.
2013. okt. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!