Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnétek ha az iskolákba...

Szeretnétek ha az iskolákba bevezetnék a hitoktatást? Változtatna valamit a mostani fiatalság gondolkodás módján?

Figyelt kérdés
Én pró vagyok mert nem látok benne semmi kivetnivalót.

2013. szept. 17. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem feltételes mód, múlt idő.

Nem, magánügy. A gondolkodásmódon nem változtatna. Van abban valami, hogy a lét határozza meg a tudatot. A mai iskolában a mai infrastruktúrával, a mai tanárok egy részével, a mai oktatási anyagokkal, a mai társasági élettel, és főképpen a mai otthoni környezettel (az anyagiaktól a szellemiekig) semmi sem tud változtatni a gondolkodásmódon. A felsoroltakat kell javítani.

2013. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem, és nincs is keresnivalója az iskolában. Mindenkinek a magánügye.
2013. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen az tény és való,hogy az otthoni környezet sokat befojásól a gyerek viselkedési módján. De ettől függetlenűl semmi rosszat nem látok abban ha a gyerekem hittant tanúl.
2013. szept. 17. 19:07
 4/15 A kérdező kommentje:

Persze,hogy a hit magánügy! De én nem azt mondom,hogy beléjük verjék a hitet hanem,hogy tanúljanak egy erkölcsös életet élni. És a kettő között nagy különbség van.

Mi rosszat tanúl az a gyerek ha csak egy példát mondjak felfigyel Jézus beszédeire,vagy pl. megtanúlja a tizparancsolatot. Láttok ebben valami rosszat?

2013. szept. 17. 19:14
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Ezzel csak az a baj, hogy mindig csak keresztény hitoktatás van. Mi van a többi vallással? Miért csak erről kéne tanulniuk a gyerekeknek?
2013. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

De akkor ne csak kereszténységet tanítsanak. Legyen heti egy-két óra buddhizmus, hinduizmus, iszlám és zsidó vallás is! Na meg egy ateistának térítő órára is szükség lenne.

Ha a kereszténységről tanulnia kell egy buddhistának vagy ateistának, akkor a keresztény is tanuljon ugyanannyit a többi a vallásról!


Magánügy az egész vallás. Ha az ember a vallásáról szeretne hallani, akkor elmegy szabadidejében olyan helyre, ami erre van kitalálva.

2013. szept. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A mostani fiatalság gondolkodásmódján már nem változtat; akik utánunk jönnek, és hívők, vagy a szülei azok, azok amúgy is járnának hittanra, a többiek nem. Csak az változott, hogy benne van az órarendben.

És nemcsak keresztény hittan van, hanem minden valláshoz lehet hitoktatást kérni. Ahol a többi vallásról is szó van az adott vallás szempontjából nézve.

2013. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Pietrosol ***** válasza:
57%

Szia!


Inkább egy általános és elfogulatlan vallásoktatás lenne célszerű, amely tágítja a diákok világnézetét. Értem ezt úgy, hogy a nagy világvallások tanításai egyenrangúan jelennének meg a tananyagban.

2013. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha magamból indulok ki akkor nem. Engem 6 évig járattak hittanra és templomba, de mivel egyrészt nem akartam járni, másrészt pedig egyáltalán nem érdekelt, semmit nem fogott rajtam. Sőt, még inkább elutasító lettem a vallásokkal szemben.
2013. szept. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ezzel csak az a baj, hogy mindig csak keresztény hitoktatás van. Mi van a többi vallással? Miért csak erről kéne tanulniuk a gyerekeknek?"


Ez nem igaz, a gyerek olyan vallás vagy felekezet hitoktatására járhat, amelyikre akar.


Kérdező! Én vallásos vagyok, a gyerekeim jártak hitoktatásra, de ennek ellenére az a véleményem, hogy az erkölcsös életre és a tízparancsolatra egy vallásos családban otthon kell a gyereket nevelni, nem az iskolában/hittanon.

2013. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!