Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halállal fogok-e lakolni, ha...

Halállal fogok-e lakolni, ha elkövetem az a bűnt, hogy gondolkodok?

Figyelt kérdés

Ne nevessetek, komolyan kérdezem.

Ugyanis a Biblia a Példabeszédek könyve 3. részében ezt írja:


"Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál."


valamint ezt is:


"

Mert útálja az Úr az engedetlent; és az igazakkal van az ő titka."



2013. jan. 25. 00:13
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
2013. jan. 25. 00:15
 2/48 anonim ***** válasza:
7%
A jOisten rettentő haraggal fog lesújtani reád ha még egyet gondolsz egyébkent nem vagyok keresztény
2013. jan. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdező, ha majd tényleg gondolkozol, akkor nem fog..., de úgy látom ez még nem igazán történt meg e tárgyban :))


Az ugye alap, hogy ne csak beleolvasgass a Bibliába, hanem alaposan tanulmányozd is át, méghozzá megbízható oktatóval, aki nem vezet félre.


Itt, már az első bekezdésekben is választ kapsz a kérdésedre:


[link]

2013. jan. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 1NruHtlan válasza:
Hamár ilyen kérdést teszel fel és ráadásul egy ilyen oldalon nem egy papnak akkor sztem nincs mitől félned nem tartozol abba a kategóriába aki a maga értelmére támaszkodik.
2013. jan. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim válasza:

Milyen halálra gondoltál,kedves kérdező ?Fizikai halálra ?


Mi emberek folyamatosan gondolkodunk,ill. leginkább csak azt hisszük :"Én gondolkodom"....


de csak próbáld meg a gondolataidat "leállítani"....kíváncsi vagyok sikerül-e...?


Az emberi elme a legtöbb embernél folyamatosan zizeg,lármázik....megállás nélküli a gondolat-folyam


Persze azt gondoljuk,hogy ezt mi szabályozni vagyunk képesek....deee figyeld meg,hogy valóban így van-e ?!


Szerinted uralni tudjuk az emberi elmét,vagy inkább az ural bennünket...?


Az ember az emberi elmével azonosítja önmagát. én gondolkodom..stb


Ha majd kipróbálod,rá jössz {esetleg } hogy nem vagy képes, nem gondolkodni,ha akarsz ha nem folyamatosan gondolkodol...hoppá


igazából a gondolat,az elme rabszolgája vagy {persze kivéve ha nem vagy szemlélődő,önmagától kiüresedett ember,akit nem ural az elme }ha akarod ha nem a folyamatos gondolkodásra vagy "kárhoztatva"...egész életed során !!


Ha ezt felismered,akkor rá jössz valójában nagyon is jogos a kérdés...persze nem fizikai értelemben :):)

2013. jan. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
21%

A 10 prancsolat tanítja, hogy mik Isten parancsolatai.

A gondolkodás nem bűn, az ember természetes funkciója, akárcsak a lélegzés. Sőt, az állatok is gondolkodnak. Az Isten büntetése az ő erkölcsi rendjének megsértésén alapul. Te gúnyolódsz vele, a Szent igéjét nevetség tárgyává teszed, emiatt fogsz örök kárhozattal lakolni. A halál ugyanis nem büntetés, mert Jézus legyőzte a halált, de akik őt elvetik, örök szenvedésben lesz részük.

2013. jan. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik, hogy Biblia szerint az ha valaki használja az értelmét, az utálatosság, amiért halállal lakolás jár.
2013. jan. 25. 01:18
 8/48 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy pont ez a könyv tanít arra főleg, hogy bölcs legyél xD

De ez az ismereted is tuti valami szenny oldalról van, vagy csak gúnyolódni jöttél, mert ha végig olvasod, egyértelmű lenne neked is.


Benne van ez is:

13

Boldog ember, a ki megnyerte a bölcseséget, és az ember, a ki értelmet szerez.

14.

Mert jobb ennek megszerzése az ezüstnek megszerzésénél, és a kiásott aranynál ennek jövedelme.

35.

A bölcsek tisztességet örökölnek; a bolondok pedig gyalázatot aratnak.


De a kedvedért itt a lényeg:

"Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól."


Isten bölcsessége vezessen téged, ne pedig az egód.

2013. jan. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
72%
Ha a teljes Szentírást a szövegösszefüggésében nézed, megérted, hogy a káros emberi filozofálás és a hamis vallásos eszmék a helytelenek, melyeknek ebből kifolyólag rossz lesz a gyümölcsük. Ezért CSAK és kizárólag Isten értelmére kellene támaszkodni a sajátoddal, melyet használnod kell. Hogyan értelmezheted te ezt ilyen szélsőségesen, most komolyan????
2013. jan. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim válasza:

"Nekem úgy tűnik, hogy Biblia szerint az ha valaki használja az értelmét, az utálatosság, amiért halállal lakolás jár."


Ezt hol olvastad a bibliában,segíts kérlek mert nem találom sehol :)

2013. jan. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!