Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetek segítséget?

Kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy kezdjem el Jehova Tanúja vagyok és történt egy váltózás az életemben ami talán egész életemre ki fog hatni.

nem szeretnék beszélni az okról mert ez személyes.

Viszont azt ki szeretném mondani magamból, hogy elegem van a sok törvényekből,azokból a törvényekből amelyek a természet törvényeit akadályozzák meg.

A szüleim tudják miről van szó, de amióta megemlítettem azt amit szeretnék.....hát elég körülményes leírni,hogy milyen változáson mentem keresztül.

A kérdés az,hogy mit tegyek?

Tavaly volt egy barátom(szintén tanú)kiközösitették és én is kiközösítettem és most ugyan abban a helyzetben vagyok mint ő volt.

Már két Vasárnapot el hazudt

am de már nem tudok többet, a szüleimet se szeretném kényelmetlen helyzetbe hozni.De ha magamra gondolok nem bírom már elviselni azt a sok értelmetlen törvényt amit elénk tárnak. Húsból vagyok és nem fából.

Saját életet szeretnék Istennel. Hol van a válasz?


2013. szept. 18. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél és melyik törvényből van eleged?
2013. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2013. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Ne tévesszen meg senkitse, keresztény rock-t linkeltem be O:-)
2013. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2013. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első! Hiszek Istenben! Tehát számomra van Isten.

Darnes,nem szeretném kifejteni.

Vannak törvények amelyek egy Tanú életében életfontosságúak és én nem szeretném ha árulóként tekintenének rám.

Kérlek ne haragudj! Nem akarok hazudni,de ha elmondanám akkor kiderülne kétségbeesésem, és ezt nem szeretném.

2013. szept. 18. 21:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy haragszom rád:)

De amíg magadban tartod a rossz dolgokat, sokkal rosszabb.

Elmondani sokszor ciki, megalázó, lekicsinyítő érzés. Ráadásul ott van a környezeted, akik lehet nem úgy reagálnak a dologra, ahogy jó lenne. Sőt kiszolgáltatottá válhatsz.

Viszont nem jó, ha magadban tartod a rossz dolgokat és rágódsz rajta, kétségbe esel, téveszméket gyártasz, nem oldod meg a problémákat és rosszul vezeted le a feszültséget....


"Húsból vagyok és nem fából."

Talán ez lehet a kulcs:)


Te döntöd el, hogy mennyit árulsz el nekünk.

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy a világosságot kövesd, Jézust. Aki nem emberek dogmáit követte és nem fából volt.


Szeress és tedd azt, amit akarsz;)

A Biblia is írja, hogy mindent szabad ami nem bűn.

Bűn pedig nem attól lesz valami bűn, mert valaki ízléstelen és nem tetszik neki valami.

Bűn, ami másoknak árt (főleg szándékosan és romboló jelleggel vagy egóból)


Én azért lélekben veled leszek és remélem megoldódik a problémád. Tiszta szívből, kívánom hogy szép életet legyen:)

2013. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező!


A bűnt a törvény által ismerheted meg.

Nem tudom, hogy mi lehet a problémád, de az is lehet, hogy a Tanúk törvénye nem egyezik az Isten törvényével, és ez bukott ki nálad. A legfontosabb, hogy legyél őszinte! Nem mindig könnyű, de Krisztus mit vár el tőlünk? Nem azt, hogy hazudjunk! Ki a hazugság atyja?

Én nem vagyok tanú, de számomra a legfontosabb, hogy Isten törvényei szerint próbáljak élni, és hálát adjak az Ő kegyelméért, szeretetéért, hosszú tűréséért, oltalmáért és gondoskodásáért!


Mint írtam nem vagyok tanú. Többek között az egyik olyan dolog, ami számomra nem keresztény hozzáállás az a kiközösítés. Krisztus nem az egészségesekért jött, hanem a betegekhez, a betegekért. Krisztus soha nem volt személyválogató, és soha senkit nem közösített ki. Ez azért elgondolkodtató!

A másik pedig, hogy nem a mi dolgunk senkit megítélni! Krisztus lesz az aki megítéli a mi cselekedeteinket! Aki kiközösít az egyben meg is ítél! És Isten fölé helyezi magát?


Isten áldjon! "Kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és az Úr Jézus Krisztustól"

2013. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Elmondom mi a gond, de először is köszönöm mindenkinek a hozzáállását.

Hiszek Jehovában tudom, vagyis eddig azt hittem,hogy tudom mit akarok az élettől.

Jehova volt az életem,10 évet csak vele töltöttem mindent megtettem,hogy legyek olyan ahogyan azt elvárja tőlem Jehova. De már nem vagyok benne biztos,hogy kinek akartam tetszeni. Semmi kivetnivalóm sincs a vallással kapcsolatban mert ott vannak azok akiket szeretek akik hozzám tartóznak, ott vannak a barátaim azok a barátok akik lehet,hogy egy hét múlva nem fognak hozzám szólni pont úgy ahogyan én tettem. Kilátástalan vagyok és csak azért mert szerelmes lettem egy Baptista lányba.

Ami meggondolkodtatott az az,hogy ők nem teszik olyan helyzetbe őt,hogy válasszon,engem viszont a szüleim igen.Ha haza megyek a munkából ők visszavonulnak,nem szólnak hozzám már most,az igaz,hogy ugyan úgy ki van készítve az étel de egyedül vagyok. És ez az ami leginkább bánt mert nem ezt tanultam az évek során. Mindig az volt előttem,hogy a királyt kövessem,hogy Jézus legyen a példaképem,hogy azt tegyem amit Ő tett, de most valahogy nem azt kapom amire tanítottak. Nem tudtam milyen érzés ez,hittem abban végig hittem,hogy ez Jehova akarata de ma már nem vagyok biztos benne,hogy ez lenne Jehova akarata.

Az gondolkodtat el,hogy őt miért nem teszik ki ilyen választás elé,miért van az,hogy ők engem elfogadnak de én nem tudom őket elfogadni mert a vallásom tiltja ezt.

Ez a problémám,és köszönöm,hogy probáltok segíteni.

2013. szept. 18. 22:29
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező!


Pontosan erről írtam! Az nem példamutatás, hogy lenézem a többi embert, (akik nem tanúk, hiszen ők nem lehetnek igaz keresztények?) kirekesztem a gyermekemet, azt akit Isten ajándékozott nekem. Krisztus, soha senkit nem bántott, nem vetett meg, Ő mindig szeretettel fordult és fordul mindenkihez! A tanúktól nem ezt látom. Magukat tökéletesnek hiszik , tévedhetetlennek és felmagasztalják magukat ezzel, pedig lehet, hogy abban a Baptista lányban (és gyülekezetben)több szeretet, emberség, alázat és példamutatás van mint a tanúkban. Nem az a célom, hogy a tanúkat ócsároljam, csak az, hogy akinek kell elgondolkodjon azon, hogy kinek kell megfelelni, és hogyan? Krisztus mire tanított bennünket? Remélem az Úr megmutatja neked a helyes utat, a keskeny utat!


Máté Evangyélioma 11. rész "Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

29. Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.

30. Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű."

2013. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!(sajnálom,hogy számként tudlak csak megnevezni de nem is ez a lényeg)

Köszönöm!

Darknes neked is köszönöm,hogy anélkül,hogy ismernétek mellettem vagytok.És ha ti idegenek mellettem vagytok akkor nem kell aggódnom mert biztos vagyok benne,hogy Jehova is velem van.

2013. szept. 18. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!