Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetek segítséget?

Kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy kezdjem el Jehova Tanúja vagyok és történt egy váltózás az életemben ami talán egész életemre ki fog hatni.

nem szeretnék beszélni az okról mert ez személyes.

Viszont azt ki szeretném mondani magamból, hogy elegem van a sok törvényekből,azokból a törvényekből amelyek a természet törvényeit akadályozzák meg.

A szüleim tudják miről van szó, de amióta megemlítettem azt amit szeretnék.....hát elég körülményes leírni,hogy milyen változáson mentem keresztül.

A kérdés az,hogy mit tegyek?

Tavaly volt egy barátom(szintén tanú)kiközösitették és én is kiközösítettem és most ugyan abban a helyzetben vagyok mint ő volt.

Már két Vasárnapot el hazudt

am de már nem tudok többet, a szüleimet se szeretném kényelmetlen helyzetbe hozni.De ha magamra gondolok nem bírom már elviselni azt a sok értelmetlen törvényt amit elénk tárnak. Húsból vagyok és nem fából.

Saját életet szeretnék Istennel. Hol van a válasz?


2013. szept. 18. 20:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kellett kerülnöd.:(

Biztos darabokra vagy esve amiatt, hogy két- vagy többfelé húzzák a szíved olyan emberek, akiket szeretsz...

Egyébként szomorú, de az érzelmi zsarolás bizonyos formájának az áldozata vagy.

Szerinted normális dolog, félelmet kelteni a másikban vagy terrozálni vagy fenyegetni őt? Csak azért, mert más? Ráadásul olyan dolog miatt, ami egyáltalán nem rossz? Jézust ilyennek ismerted meg? Vagy Jehovát?

Te magad tanúként is érzed, hogy Jehova nem lehet ilyen. Semmi rossz nincs abban, amit teszel.

A Biblia nem tiltja a szerelmet. A tanúknak meg nincs joga ítéletet mondani főleg ártatlan emberek felett. Vagy szerinted is rosszak vagytok?

Szerinted a bűnöst meg kell vetni vagy segíteni? De könyörgöm, de ti még csak bűnösök sem vagytok! Természetes a szerelmetek Jehova szemében is!


A legrosszab dolog, hogy csöndben vagytok és nem szóltok egymáshoz.

Várhatod, hogy majd magától meg fog oldódni a gond, de csak rosszabb lesz.

Mindig szóba fog jönni a téma...

Szóval én a helyedben biztosan magamtól felhoznám. Fogadd el önmagad és az érzéseid, melyek nem rosszak. Egyszer fel kell nőni és a szüleidnek el kell engedni. Nincs jogok parancsolni neked, csak tanácsot adni. De nem ilyen formában!


Döntsd el, hogy szereted-e azt a lányt!

Döntsd el, hogy a lány bűnös és a poklot érdemli-e-?

Döntsd el, hogy a barátaid valóban baratáid?

Ne engedd, hogy tönkre tegyék az életed!


Nyugodtan beszélj az érzéseidről a szüleidnek. Akár azt is elmondhatod, hogy meg fogsz őrülni ettől a helyzettől. Elmondhatod, hogy szereted őket és Jehovát is, de azt a lányt is szereted. És megmondhatod nekik azt is, hogy milyen szülők ől és mit érzel irántunk. Jót és rosszat is.

Ha nem lehet megtörni őket, akkor pedig költözz el onnan. Mert a szolgájuk leszel.

És az lesz mindig, amit ők mondanak. Ők adnak majd neked feleséget, munkát stb...


El kell engedni a szülők kezét...

Attól, hogy elszakadsz tőlük, még szeretheted őket. Nem leszel rosszabb!

Aki szeret téged, megérti!

Nem megkötöznek lánccal, hanem engednek repülni.

Te nem egyenesen a halálba tartol! Értsétek meg kérlek!


Szeretettel...


u.i.

Amúgy az 57% -os válaszoló biztos, hogy Jézustól van és bölcsessége világosságothoz :P


:)

2013. szept. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a baptisták tárt karokkal fogadnak. Ennyire egyszerű. Én azt gondolom, ha egy közösség ilyen szinten elszigeteli magát az a közösség lassú halála lesz.


Tudod én adventista vagyok és hasonló korú fiatalokkal foglalkozom a közösségen belül mint amilyen te lehetsz. Pontosan azt gondolom, hogy szükség van arra, hogy ezek a fiatalok megismerjenek más felekezetű fiatalokat, és lássanak más szokásokat tanításokat is, mert ezek éppen hogy erősíteni fogják az ő hitüket! Őszintén sajnálom, hogy a te közösséged nem így gondolkodik.


Szívesen segítek akár privátban is! Keress bátran! Szívesen látlak akár nálunk is bármikor!


Üdv. Péter

2013. szept. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekes a helyzeted és értékelni kell a segítő kezeket itt a fórumon, ám fontos volna otthon is beszélned erről.

A szüleid biztosan most is szeretnek és nem csak ételt készítenek ki neked, hanem rengeteget imádkoznak érted.

Tiszteld meg őket annyival, hogy leülsz velük és elmondod amit érzel.

Az gondolom, hogy biztosan nem akarnak neked rosszat

Sok sikert

2013. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!