Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyen a hívő, ha depressz...

Mit tegyen a hívő, ha depressziós?

Figyelt kérdés
Ehhez az állapothoz többek között az is hozzátartozik, hogy az ember nem tud úgy hinni és bízni, mint előtte, és az imádkozás sem megy. Mit lehet tenni? (A Mentális egészség kategóriában már szétnéztem, sok jó választ láttam, most azért kérdezek itt, mert kimondottan hívők válaszára is kíváncsi lennék.)

2013. szept. 23. 08:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Olvasd el a kivezető út a depresszipból cimű keresztény könyvet. Le lehet tölteni pdfben
2013. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

A depresszió betegség. Nem testi, hanem lelki. Szakorvos segíthet neked.

Természetesen a hit megerősítése is segíthet. Keress olyan tevékenységet, melyek megerősíthetik benned az Istenhitet. Pl: természetjárás, teremtett dolgok megfigyelése, vagy Bibliaolvasás.

Segíthet mások társaságának keresése. Vagy sportolás, menj el futni, vagy pedig irány egy konditerem, vagy uszoda.


És egy megerősítő bibliavers

Zsoltárok 34,19

2013. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Szeressük egymást ***** válasza:
66%
Kicsit foglalkozz másoknak a gondjaival is, tegyél jót azokkal akiknek szüksége van rá, és máris közelebb kerül a szíved Istenhez.
2013. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Érzékeny is vagy?


Magától nem hiszem, hogy el fog múlni. Egyél, igyál, aludj, fürödj, sportolj, hallgass zenét, nézz filmeket, olvass, sportolj stb.. Keress egy jó társaságot. Vagy szorongó is vagy?

2013. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ezek sosem tudhatod, hogy miért vannak az életedben

Néha nagyon nagyon mélyre kell mennünk, hogy ki tudjunk tekintetni magunkból, hogy elszakadjunk minden felesleges, haszontalan dologtól, hogy Istenhez tudjunk szívből kiáltani.

Azt a keveset tedd meg ilyenkor, amire képes vagy, többet Isten sem vár el, a lényeg, hogy tarts ki a hited mellett.

És lehet, hogy hosszú ideig fog tartani, de ha a végső döntésed egy igen Isten mellett lesz, - szívből, őszintén-

akkor ő majd helyreállít.

2013. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyszerű írj.

Én is voltam depis, meg hívő vagyok a megoldás az írás.

Találj ki jó történeteket, majd írd le őket, ez a legjobb gyógyszere egy depressziós hívőnek.

2013. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Szia !


Lehet van ok a depire a körülményeid miatt, de nincs jogod depis lenni mivel Isten nem erre hívott el.

Keresztényként van jogod az örök életre,szellemi szabadságban élni,a lelki-pszichés-testi épségre, egészségre, védelemre.

Mert Jézus Krisztus helyettesítő áldozata lehetővé tette számunkra ezért én ehhez ragaszkodok és erre nézek.

Gondolkodtál már azon mi történt Jézussal, min ment keresztül :



Zsoltárok könyve 22,1-22.rész


1. Az éneklőmesternek az ajjelethassakhar szerint; Dávid zsoltára.

2. Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engemet? Távol van megtartásomtól jajgatásomnak szava.

3. Én Istenem, kiáltok nappal, de nem hallgatsz meg; éjjel is és nincs nyugodalmam.

4. Pedig te szent vagy, a ki Izrael dicséretei között lakozol.

5. Benned bíztak atyáink; bíztak és te megszabadítottad őket.

6. Hozzád kiáltottak és megmenekültek; benned bíztak és nem szégyenültek meg.

7. De én féreg vagyok s nem férfiú; embereknek csúfja és a nép utálata.

8. A kik engem látnak, mind csúfolkodnak rajtam, félrehúzzák ajkaikat és hajtogatják fejüket:

9. Az Úrra bízta magát, mentse meg őt; szabadítsa meg őt, hiszen gyönyörködött benne!

10. Mert te hoztál ki engem az anyám méhéből, és biztattál engem anyámnak emlőin.

11. Születésem óta a te gondod voltam; anyám méhétől fogva te voltál Istenem.

12. Ne légy messze tőlem, mert közel a nyomorúság, és nincs, a ki segítsen.

13. Tulkok sokasága kerített be engem, körülfogtak engem Básán bikái.

14. Feltátották rám szájukat, mint a ragadozó és ordító oroszlán.

15. Mint a víz, úgy kiöntettem; csontjaim mind széthullottak; szívem olyan lett, mint a viasz, megolvadt belső részeim között.

16. Erőm kiszáradt, mint cserép, nyelvem ínyemhez tapadt, és a halál porába fektetsz engemet.

17. Mert ebek vettek körül engem, a gonoszok serege körülfogott; átlyukasztották kezeimet és lábaimat.

18. Megszámlálhatnám minden csontomat, ők pedig csak néznek s bámulnak rám.

19. Megosztoznak ruháimon, és köntösömre sorsot vetnek.

20. De te, Uram, ne légy messze tőlem; én erősségem, siess segítségemre.

21. Szabadítsd meg lelkemet a kardtól, s az én egyetlenemet a kutyák körmeiből.

22. Ments meg engem az oroszlán torkából, és a bivalyok szarvai közül hallgass meg engem.


A depresszió ahhoz képest luxus a mai keresztényeknek. Nem megbántás a célom de sok esetben csak akarathiánya és nyavalygás lustaság áll a háttérben.

Van egy kis nyomás rajtuk és azt gondolják milyen óriási problémát kell hordozniuk elfelejtik hogy van imameghallgatás, beszélhetnek a teremtő Istennel és Jézus nevében mondott imákra Isten úgy tekint mintha Jézus maga mondta volna el ezt az imákat.

Termesztessen ehhez el kell jutni egy bizonyos szellemi szinten élt keresztény életre kapcsolatra az Úrral.


Linkeltem néhány tanítást segítségként )



http://www.youtube.com/watch?v=LS4t3tb0ilQ

http://www.youtube.com/watch?v=nhj6qLYtGsQ

http://www.youtube.com/watch?v=W5GqIERHRuM

http://www.youtube.com/watch?v=cIJxQeGMAQU



Üdv:Alex

2013. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kezdj el időzni Istennel nem muszály imádkozni tegyél be egy lágy nyugtató zenét kényelmesedj el és elmélkedj az igén.Hidd el olyan dolgak fognak történni,hogy csak na:)
2013. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit csinálsz, ha meg vagy fázva?

Választhatsz:

Kérheted Istent, hogy gyógyítson meg.

Házi praktikákat használsz.

Felkeresel egy pszichiátert.

2013. szept. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 nagylzs ***** válasza:

Először kérjen segítséget barátoktól, családtagoktól, közeli ismerősöktől. Ha ez nem segít, akkor pszichológustól vagy pszichiátertől. A depresszió szót sokan használják sok dologra, de eredeti jelentésében a depresszió egy betegség! Amit kezelni kell. A legjobb kezelés a környezet változás, a közeli családtagok és barátok segítsége és megértése. (Kivéve ha mentálisan is beteg vagy, de nem hiszem hogy ez lenne a helyzet.) A gyakori rossz hangulat még nem depresszió, erre is a stresszmentes környezet, a kikapcsolódás és a jó társaság a megoldás. Szerintem.


Biztos van aki Bibliai idézettel válaszol, és elvárja hogy neked kelljen kihámozni belőle a megoldást. De ez nem olyan nagy segítség, nem elég konkrét. Tőled ebben az állapotban nem lehet elvárni hogy kitaláld...


Egyébként meg ha a hitrendszered van összeomlóban, akkor ne ijedj meg! Ez egy normális dolog, sok olyan ember volt és lesz aki elfordult a vallásától, és vagy egy másik vallásban vagy valami más filozófiai irányzatban találta meg azt a kapaszkodót ami segíti az életben. Szerintem neked most nagyon fontos lenne, hogy te saját magad nézz utána a lehetséges vallásoknak és filozófiai irányzatoknak, és tudatosan válassz közülük MIUTÁN jó párat tanulmányoztál. Persze ez sok munkádba kerül, de megéri. Mert ami lesz, arról legalább tudni fogod hogy nem mások plántálták a fejedbe, hanem te magad választottad. Ha így cselekedsz, akkor később könnyebben fog menni a hitrendszered felülbírálása is, és nem fogsz kétségbe esni amikor "hibát" találsz benne.

2013. szept. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!