Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Attól még nem...

Keresztények! Attól még nem vagyok rossz hogy szeretem a régi boszorkány- és kísértettörténeteket, ugye?

Figyelt kérdés

Keresztény hívő vagyok, de attól még szeretek ilyen történeteket olvasni. Nem mai horrorfilmekről, vagy történetekről beszélek (nem is szeretem ezt a műfajt) hanem a régmúlt történeteiről, legendákról amik érdekesek és homály fedi őket. Szóval értitek... Kisebb koromban olvastam a 'Mi Micsoda' könyvsorozatból 'a varázslók, boszorkányok' című részt, és nagyon lekötött, izgalmas volt a számomra, és most karácsonyra is majd szívesen kérnék valami ilyesmi könyvet. Ezzel bűnt követek el? Ha igen akkor lemondok róla...

Lehet hogy gyerekesen hangzik a kérdésem, ezért arra kérlek Titeken hogy csak az írjon aki tényleg segíteni szeretne.

14/l



2013. szept. 25. 15:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Lehet hogy gyerekesen hangzik a kérdésem, ezért arra kérlek Titeket hogy csak az írjon aki tényleg segíteni szeretne."

Ezt írtam a kérdésbe úgyhogy kérlek ne itt humorizáljatok..:DD

2013. szept. 25. 19:14
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát megnézve, hogy a Biblia mit ír a jósokról, mágusokról, és hasonlókról, én nem ajánlom. Ezekkel még ilyen szinten sem szabadna közösséget vállalni.
2013. szept. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Hát megnézve, hogy a Biblia mit ír a jósokról, mágusokról, és hasonlókról, én nem ajánlom. Ezekkel még ilyen szinten sem szabadna közösséget vállalni."


Beszarok!! :D

2013. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem a jósokról és varázslókról ír a Biblia.

Hanem a csalókról és véres elmebeteg kuruzslókról, akiket te is a diliházba zárnál.


És mi van akkor, ha rosszat ír róluk a Biblia?

Olvasni semmit sem bűn. Krimit sem.


Azonosulni a főszereplővel más tészta, de a vágyak soha nem bűnösek! Nem lehet bűnösnek mondani őket! Maximum értelemtelenek vagy kísértésnek minősülnek.

2013. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
19%
Miért lenne bűnös egy 11 éves kis lány, mert a haldokló nagyiját megszeretné gyógyítani mágiával, mikor Isten b..szik meghallgatni az imáját?
2013. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Lost In the darkness,


Egyetértek.

2013. szept. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy ettől rossz, de érdemes megfogadni Pál szavait: "Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos".
2013. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A mozifilmek, könyvek, tévéműsorok és számítógépes játékok mindinkább úgy mutatják be a démonizmust magukban foglaló tevékenységeket, mint amik mulatságosak, ötletesek és ártalmatlanok. Egyes filmek és könyvek, melyeknek cselekménye az okkultizmus köré összpontosul, rendkívül népszerűek lettek.

Bár van különbség aközött, hogy valaki ténylegesen gyakorolja a spiritizmust, vagy csak nézi, ez semmiképpen sem jelenti azt, hogy az okkult gyakorlatok nézése veszélytelen. Miért nem? Gondolkozz csak el: Isten Szava feltárja, hogy sem Sátán, sem a démonai nem tudnak olvasni a gondolatainkban. Ezért ahhoz, hogy kitalálják, min gondolkodunk, és hogy felfedezzék, ha bármilyen szellemi gyengeségünk van, a gonosz szellemeknek a tetteinket kell alaposan megvizsgálniuk, ami magában foglalja azt is, hogy milyen szórakozást választunk. Ha egy keresztény viselkedéséből az látszik, hogy élvezi az olyan filmeket és könyveket, amelyeknek középpontjában szellemidézők vannak, mások megigézése, vagy hogy valakit megszállnak a démonok, illetve ehhez hasonló démoni témák, azzal üzenetet közvetít a démonok felé. Lényegében felhívja a figyelmüket a saját gyenge pontjára!


Igazából egyesek, akiknek az érdeklődését először olyasfajta szórakozás csigázta fel a spiritizmus iránt, amelynek szembetűnő jellegzetessége az okkultizmus, végül odajutottak, hogy ténylegesen gyakorolták a spiritizmust (Galácia 6:7).Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is.

A Biblia arra figyelmeztet, hogy óvakodjunk aspirititmus minden formájától a (Jelenések 21:8)-ezt mondja:De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.

Ha szeretel olvasni inkább a Bibliát Isten szavát olvasd mint az ilyen spiritiszta könyveket!

2013. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha a biblia azt mondja bűn, akkor mi a francért nem lehet megérteni hogy BŰN!?


Az előttem lévő ember elmondta azt amit az emberek kihagynak manapság. Minden probléma azért van, mert megengedjük hogy legyen.

Csodálatos világ lenne ez, ha az emberek megértenék, hogy a problémák szinte majdnem hogy mindig szellemi eredetűek.

A Biblia leírja, hogy óvakodj az okkult dolgoktól. Nem is tudom milyen hangsúllyal elmondja? Nem is tudom mennyire hangsúlyozza ezt és hányszor? Szinte a legutálatosabb bűnök közé tartozik. A Biblia azt is írja ne vigyél be a házadba semmi bálványt, okkult dolgot. Mert ha ezt teszed, átkozott leszel.

A Harry Potter jó könyv, nincs vele gond. Meg a francokat!

A HArry Potter egy sikeresnek mondott kapu a Sátánnak, amelyek családokba hatol be és tömi el az emberek fülét, hogy ne hallják Jézus Evangéliumát!

Sajnos a TV azt sugallja belénk hogy a varázslás természetes.


De minden ember magáért felel. Tessék nevetni... Isten elé állunk egy nap.

2014. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Dehogy bűn! Se az, ami téged érdekel, kérdező, se a Harry Potter, se semmi varázslással kapcsolatos film/történet. Komolyan? Ezek mesék, kitalált történetek és egyáltalán nem ellenkeznek a vallásunkkal. Csak úgy mondom, katolikus keresztény vagyok, aki misére jár és a HP az egyik kedvencem. De a régi boszorkánytörténetekkel sincs semmi baj, ugyanaz a helyzet. Simán érdekelhet. Miért ne? Nem teszel azzal semmi rosszat. :)
2014. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!