Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn hajléktalanokat alkalmazni...

Bűn hajléktalanokat alkalmazni cserébe ételért és szállásért?

Figyelt kérdés
Nem pénzért,és nem halálra dolgoztatni őket

2013. szept. 26. 14:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Mivel ez a vallás rész, nem a munkavállalási törvények című, ezért maradjunk meg a bibliai válaszoknál."


Jó, akkor vegyük a Bibliát alapul, de senki ne csodálkozzon, ha a NAV kiállít egy pár százezres csekket büntinek. :)

2013. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Egyrészt egyetértek az előttem szólóval, hogy a földi törvényeket be kell tartanunk (és nem csak az égieket).


Kérdés, hogy ez mennyire rendszeres, vagy éppen egy alkalomszerű, éppen jól jön a kölcsönös segítség...


Ha tényleg nincs semmiféle kényszerítés, akkor mindkét fél önként vállalta ezt a segítségnyújtást. Tehát mindkét félnek lehetőségében áll a "felmondás".


Jártamban, keltemben látok hajléktalanokat. Vegyesek az érzéseim, pl. gondolok arra, hogy miért nem próbál elhelyezkedni, és valamiféle szállást találni. Mindenki kerülhet nehéz élethelyzetbe, és úgymond új életet kényszerül kezdeni. Másrészt aki lecsúszott, annak nem lehet könnyű kiszakadni ebből a környezetből, mert ápolatlan külsejű embert nem szívesen alkalmaznak. De, azt hiszem, aki szeretne változtatni a helyzetén, az talál megoldást, mint a különféle segítő szolgálatok, vagy egy-két jóakaratú ember...

2013. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12 szerintem azért annyira nagyon nem reális ez a NAV-tól való félelem. szerintem nem volt még ilyen, hogy ezért valakit elkaszáltak volna. ha lett volna szerintem tuti bent lett volna a sajtóban.


amúgy olyan lehet ez a hajléktalan dolog, mint egy függőség. amikor ott vagy az utcán szerintem nagyon nem látszanak azok az utak, hogy merre vezet innen a kiút. csak ismétled amit tegnap csináltál. és fáj, hogy ott vagy és iszol. szerintem őrült nehéz lehet onnan kijönni.

2013. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Attól, hogy valamire még nem volt eset (ellenőrzés), még előfordulhat.
2013. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Megvizsgálandó, hogy vajon miért merült fel benned ez a kérdés. Mert biztosan nem véletlenül. Talán a lelkiismereted hangja.
2013. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!