Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, mi lehetne a...

Mit gondoltok, mi lehetne a megoldás erre a problémára?

Figyelt kérdés

Római katolikus vagyok.

Szeretnék áldozni, de mivel szentségtörésnek számít, ha úgy megyek ki az oltárhoz, hogy halálos bűnöm van, ezért meg kellene előtte gyónnom.

Egyáltalán nem szeretek gyónni, nagyon ideges vagyok előtte (és közben is elég kellemetlenül érzem magam), de ezen még csak-csak túl lennék, ha tudnám, hogy utána majd rendszeresen áldozhatok.

CSAKHOGY hiába gyónok meg, mert tudom, hogy már a következő héten elkövetek valami újabb halálos bűnt (hiszen a helytelen gondolat is annak számít, azt pedig egyáltalán nem tudom kizárni), és akkor újra mehetek gyónni... én pedig biztos nem fogok minden héten.

ERGO egyáltalán nem megyek el sem gyónni, sem pedig áldozni, és helyette tovább vágyódom Krisztus teste után. :(

Ne gyertek azzal, hogy menjek másik egyházhoz, én ki akarok tartani a sajátom mellett, csak nem igazán találom a dolog megoldását. :S Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy sokszor még a templomban is tisztátalan gondolataim támadnak, és hiába próbálom elnyomni őket, újra és újra a felszínre törnek. Mi lenne, ha pont gyónás/áldozás közben jutnának az eszembe...? Nagyon szégyellném magam miattuk!

Segítsetek, kérlek! 18/L


2013. szept. 26. 15:36
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
(És ne haragudjatok a szóismétlésért! :))
2013. szept. 26. 15:37
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj, egyik ember sem tökéletes. Hívő keresztény vagy, és ez nagyon jó. Gyónni én sem szeretek, sőt már kb 3 éve gyóntam utoljára. De most nem is mennék, mert egyszerűen nem tudom megbánni azt, amiben most vagyok.. Pedig nagyon szeretnék közelebbi kapcsolatba lenni az Istennel. Beszélgess Istennel, ne monoton mondd egymás után az imákat, hanem mintha egy jó baráttal beszélgetnél. Isten tudja, hogy te ezt megbántad, nem kell minden héten a gyóntató paphoz menni. Én is katolikus vagyok, csak én görög.

Mik ezek a "halálos bűnök", amiket elkövetsz?

17/L

2013. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"Mik ezek a "halálos bűnök", amiket elkövetsz? "


Ez engem is érdekel.

2013. szept. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%

Minden héten megölsz valakit? lopsz csalsz hazudol? netán politikus vagy?

Szerinted a papok nem gondolnak szexuális dolgokra? ugyanúgy emberek mint te meg én.

Azt se felejtsd el hogy az ember egy ÁLLATFAJ, és mint minden állat, a fő cél a fajfenntartás. ezt egybevetve természetes hogy arra gondolsz amire és ezért nem is kellene szarul érezni magad. (az hogy néha meghuzol valakit vagy arra gondolsz még nem számit paráználkodásnak)

Ja és nem akarok beszólni de miért ragaszkodsz az egyházhoz? az az egész egy mesekönyvre alapozott maszlag aminek a tanitásait nemigen tartják be még a vallás gyakorlói sem.

2013. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
7%

Szombaton dolgoztál, vagy különböző anyagból készült rucikat hordtál? :)

De a viccet félretéve, Magyarországon nincs halálbüntetés, tehát halálos bűn sincs. Az ószövetségi törvényeket inkább csak útmutatásként kezelik a keresztények, nem kell őket betartani.

De tényleg, áruld el mik azok a halálos bűnök!

2013. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kicsi szívem, és melyik testrésze a legfinomabb Jézusnak? Mi az a szembetűnő különbség a te és az ő teste között?


Ennyire ki lennél éhezve?

Bár nem hiszem, mert neked csak Jézus kell.

De fejezzük is be ezt a témát mielőtt még megsértődsz és félreérted, amit írtam.


Ha gondolod szívesen elmagyarázom neked, hogy miért ostobaság az oltári szentség...

Sok felekezet műveli megemlékezésből vagy abban a butaságban él, hogy azt hiszi, hogy kötelező.

De az az okkult dolog, amit a kedves egyházad hozzátesz, az már...

2013. szept. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

4-es válaszoló inkább ne is írt volna semmit, hiszen a kérdező nem arra kíváncsi, hogy hogyan próbálnád beadni az egész Isten-ellenes dolgaidat. Az ember egy állatfaj? Biztos jó érzés lehet egy nőstény majmot "meghúzni" :)

5-ös, a halálos bűn az az egyház szerint, amikor egy ember akarva és tudva súlyos dolgokban nem engedelmeskedik Istennek. Magyarán, megtagadja a Szentlelket, olyat cselekszik, amivel tudva(!) Isten ellen fordul. Különböző fokozatai vannak a bűnöknek, mint például a Szentlélek elleni bűnök, égbekiáltó bűnök, bocsánatos bűnök.

A "halálos bűn" nem az, amiért halálbüntetés járna.. :) Olvass utána


Első válaszadó volta.

2013. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

OFF


Biológiailag az ember egy állatfaj, a magam és a nagy többség nevében beszélek.

Nem tudom, hogy te rendszertanilag milyen egyéb csoportba tartozol, növény, vagy talán gomba vagy-e, de az emberiség többi része állat.

gondolom leesett, hogy ez kinek szólt.

2013. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2013. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A katolikus egyháznak van egy listája a halálos bűnökről, amelyek nem feltétlenül olyan súlyosak, mint a gyilkosság.

Kedves kérdező, miért félsz a gyónástól? Leharapja a pap a fejedet? Megszégyenülsz? Annál inkább kérd Isten bocsánatát, és utána menj még gyónni is, akár hetente.

2013. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!