Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tetszik egy osztálytársam,...

Tetszik egy osztálytársam, aki viszont tagja a Hit Gyülekezetének. Hogyan ismerkedjek meg vele? 17/L

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 21:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%

Melyikkel van a gond?


Azzal hogy az osztálytársad?

Azzal hogy tetszik?

Azzal, hogy meg kell vele ismerkedned?

Azzal, hogy fiú?

Azzal, hogy veled egyidős?

Azzal, hogy Hitgyülis?


Tiltja valami, hogy megismerkedj vele?

Kevesebb vagy nála?

Ő kevesebb nálad?

Valaki ellenzi ezt a kapcsolatot?

2013. szept. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha komolyan veszi a hitét, akkor nem fog veled elkezdeni járni, mert a a gyülisek csak másik gyülissel (vagy legalábbis másik elkötelezett kereszténnyel) kezdenek kapcsolatot, leginkább házassági céllal és nem 17 évesen. (Bár az utóbbi időben ez a dolog lazulni látszik, egyre több tini jár egymással, de csak egymás között, mert a szex és társai a házasságon kívül továbbra sem megengedett).

Azt viszont nyilván Te is tapasztalod, hogy beszélgetni, barátkozni ettől még lehet velük. Minden bizonnyal ennek a srácnak is vannak haverjai a suliban, akiket nem próbál meg "beszervezni". Jómagam is a Hit Gyülekezetébe járok, és nekem is számtalan világi barátom van, soha, senkinek nem mondtam, hogy akkor most térjen meg vagy mit tudom én. Persze ha szóba kerül, beszélgetünk róla, de csak addig a szintig, amíg senkinek sem kellemetlen. Erőszakoskodni semm értelme.

2013. szept. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
28%
én átiratkoznék másik suliba
2013. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 kzs ***** válasza:
78%

@ Kérdező


A 12-es válaszadó sok mindenben igazat adott.

Azonkívül a 11-es - Lost in the Darkness (R.I.P.) - szintén korrekt, jó választ adott (az most mellékes, hogy kérdések formájában felelt).

De arra a sok süket, hülye válaszra ("menekülj", és egyéb ilyen baromságok) legfeljebb röhögni tudok...


Lényeg, hogy ugyanúgy ismerkedj vele, mint bárki mással.

Az, hogy az osztálytársad elfogadta Krisztust megváltójának, ez nem akadályozhat abban, hogy barátok legyetek.


Én 2001 óta vagyok tagja a Hit Gyülekezetének, és bátran állítom, hogy innen soha senki rosszat nem tanult.

Mindenki azt tanulja, hogyan kell befogadni Isten Igéjét úgy, hogy a mindennapok során abból gyümölcsök származzanak: békesség, békességes tűrés, szeretet, öröm - ezek azok, amik egy kapcsolatban döntően szerepet játszanak.


Ugyanakkor ne számíts flörtölésre: az ismerkedés ezen formája nem jó dolog: ebből gyakran lehetnek félreértések, ami keservesen sülhet el.

A Hit Gyülekezete felszínes kapcsolatot (flörtölést) éppen ezért nem támogatja.

(de különben nincs is annál rosszabb, mint amikor kiderül, hogy az az illető nem akart semmi komolyat)


Csak akkor ismerkedj vele, ha ténylegesen komolyak a szándékaid.

2013. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 KZitus ***** válasza:
41%

Szervusz


Nem teljesen értem a kérdésedet. Ha osztálytársad, akkor már ismered. ???

Ha "közelebbről" szeretnél ismerkedni vele, eredj oda hozzá, és mond ezt el neki.

Mindig az egyenes út a legrövidebb út. Legalább látja, hogy nem taktikázol. Talán értékelni fogja. Ha nem, kevesebb fájdalmat okozol magadnak- hosszútávon.


Üdv. Zita

2013. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
28%
A korodbeli "higgggyülisek" pár év múlva azt se fogják tudni,hogy mi az.Csak be kell vezetni a fiatalurat a "jóba".;)
2013. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
22%

Úgy látom, te már eldöntötted, hogy ismerkedni akarsz vele.

Szerintem nem fogsz ezzel jól járni... de ez a te döntésed.

Nem kötelező mindenkinek jól járnia.

2013. okt. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

En is hit gyulis voltam, ameg el nem uldoztek, de ezt most hagyjuk.

Ha hithu kereszteny a srac, akkor is lehet vele ismerkedni, csak max nem fogja leutni a feldobott labdat, ha szexualis celzattal kozeledsz hozza.

Azert mert az ige ezt tanitja es a lelkiismerete is ezt diktalja.

Attol fuggetlenul lehet, hogy fog veled randizni, ha komolynak talal teged, de egyebkent tenyleg azokat preferaljaky akik hivok, mert azokkal vannak egy hullamhosszon. Ez olyan, hogy egy rocker nem egy helyre jar bulizni egy diszkossal. Csak egy pelda.

2015. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!