Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz hogy hívő és nem hívő...

Igaz hogy hívő és nem hívő között nem működhet a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Én hívő vagyok barátom nem az egyjártalán. Már több mint egy éve együtt vagyunk, és nagyon nehezen viselem annak ellenére hogy nagyon szerelmes vagyok belé. De úgy érzem teljesen felőről ez az egész. a szüleim sem örültek neki ma már kicsit tiltanak is tőlle. Nem tudom mit tegyek de nem tudom elhagyni őt, pedig igazából meg sem érdemel engem
2013. szept. 30. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A tesómnak van egy olyan ismerőse, akinek a felesége hívő, ő pedig nem. Nagyon jól megvannak. Már házasság előtt megegyeztek abban, hogy nem lesz templomi esküvő, és otthon nem beszélnek vallásról, de az asszony akkor megy imaházban, amikor csak akar. Nagyon jól megvannak, már a második gyermeküket várják.
2013. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Jó, és a gyermekek nevelése hogyan zajlik abban a több éve jól müködő házasságban? Kicsit Isten, kicsit rock'n'roll? Mert ez lesz majd itt a sarkalatos pont.


Kérdező: egébként mi az ami miatt nem érdemel ki téged? Hol, miben emelkedsz fölé, hogy ezt ilyen bátran kijelentheted?

2013. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy úgy egyeztek meg, hogy a házban nincs isten.
2013. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2013. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gondolom ez olyan, mintha két nagyon különböző vallást vagy kultúrát vegyítenénk, vagy csak simán két szögellentétes gondolkodásmódot. Általánosságban nem működik, de kivételek mindig akadnak. Ha úgy érzed nem vagytok kivételek, akkor..
2013. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most mi van akkor ha nem hisz?

A hitébe vagy belé lettél szerelmes?

2013. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

Semmivel nem vagy különb,mert vallásos vagy. És Ő sem ér kevesebbet,mert nem az. Ha nem tudod elfogadni és meg akarod változtatni,vagyis rákényszeríteni,hogy higgyen abban,amiben nem,akkor nem sokat jósolok a kapcsolatotokinak.Láttam én már vallásos embert,aki verte a feleségét,és láttam ateistát is vallásos feleséggel,akik élterk,mint a galambok.

A biblia nem tanítja az elfogadás képességét?? vagy odáig még nem jutottál??

2013. szept. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Ha arra juttok, hogy a házban nincs Isten, akkor az ő világnézete győzött, megegyeztetek abban, hogy a gyereknek nem mesélsz Istenről, nem tanítasz neki semmit. Úgy viselkedsz vele, mintha ateista lennél. Mit mondasz a gyereknek, ha Istenről kérdez otthon?

Az ateista ugyanolyan nehezen fogja elfogadni, hogy te hiszel, mint te azt, hogy ő nem hisz. Elég nehéz egy ilyen kapcsolat.

2013. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon ritkán működik, általában úgy, hogy az egyik kicsit feladja a saját nézetét...
2013. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Térítsd meg!

Ennyi.

2013. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!