Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény és egy sátánist...

Egy keresztény és egy sátánista között működhet a házasság?

Figyelt kérdés
Templomi lehet?

2013. okt. 1. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdéseid vannak. Van némi ideológiai különbség, valljuk be.

Én úgy gondolom, ideális esetben lehetnek haverok, de egy rendes, működő házasság azért meredek.


A keresztények igen különbözőek tudnak lenni, nyilván, a sátánizmuson pedig nem mindenki ugyanazt érti... Egy laikus ritkán van képben vele, azt hiszem.

2013. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha mindketten hűek a hitvallásukhoz akkor abbol a házasságból soha nem lenne egy boldog házasság.

De még a kérdés is lehetetlen mert egy hivő keresztény soha nem jútna el a házasságig csak ha ördögi módon becsapják.

Én ezt nem látom lehetségesnek.

2013. okt. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 kzs ***** válasza:
57%

Erre az tudna igazán válaszolni, akinek ilyen a házassága.

Nekem - hála legyen Istennek érte - keresztény feleségem van, így igazából nem tudom.


Viszont úgy gondolom, nem mindegy, hogy milyen életszemléletet fogadnak el, nem mindegy, milyen szellemiségben élnek, és nevelik gyerekeiket.


Szóval, én azt mondom, hosszú távon nem működhet a házasságuk.

2013. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a vallás témát mennyire fűznék bele a minden napjaikba. Ha ez egy "tabu" téma, akkor semmi akadálya nem lehet, az együttélésnek, max tiszteletben tartanak, néhány vallási szokást, amit csak az egyikük tart meg, vagy ért meg.


Sajnos nem hiszem, hogy tudnék kielégítő választ adni, de hosszútávra sem ítélném kudarcra ezt a párosítást.

2013. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Templomi lehet, ha a sátánista becsapja a papot, és csak annyit mond, hogy pogány. De ha mindketten komolyan veszik a vallásukat, akkor nem lesz ez egy boldog házasság. Gondolj bele, hogy a keresztény szülő meg akarja keresztelni a gyereket, vagy ha a szülők egészen mást tanítanak a gyereknek. Nagyon nehéz összeegyeztetni két egymással ellenséges vallást.
2013. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#4: Nem hiszem, hogy néhány vallási szokásról lenne csak szó... Eltérő ideológia, hozzáállás, ezek átszövik az ember életét, gondolkodását... Sima hétköznapi esetekben, döntésekben is nagyon ott lenne a különbség, ha egy "igazi" keresztényről és sátánistáról lenne szó. Ha mégsem, az valami elképesztően extra eset lehetne, amit el sem tudok képzelni (de mérget nem vennék rá, hogy nem létezik, elvégre egyetlen emberben is lehetnek gyökeresen ellentétes személyiségvonások ;)).
2013. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 nagylzs ***** válasza:

Én azt hittem hogy egy sátánista nem megy be a templomba. Vagy ha mégis, akkor nem házasodási szándékkal, hanem hogy romboljon valamit és gyalázza az Istent.


Szóval ja, ha a keresztény hívő ember ráveszi a sátánistát egy templomi esküvőre akkor a sátánista választhat, hogy megtér és vallásos lesz, vagy nem tér meg és viccet csinál az esküvőből. Esetleg azt is választhatja hogy meghibban, ebben az esetben már csak jóindulattal lehet sátánistának vagy kereszténynek (vagy embernek) nevezni, de talán így lesz esélye hogy a kettő egyszerre megférjen a fejében és ne vesszen össze saját magával.

2013. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy működhet. Mindkettő a biblián alapszik, de más nézőpontból. Biblia nélkül se keresztény se sátánista nem lenne. Ennyi!
2013. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elviekben lehet, de az már más kérdés, hogy működni is fog-e..

A templomi házasságnak az a feltétele, hogy mindkét fél szabad állapotú legyen és legalább az egyik fél meg legyen keresztelve. Az már más kérdés, hogy a házassági szándék megvan-e egy sátánistában. Ezt viszont már mi nem tudjuk eldönteni, szóval formailag lehet, de hogy valóban lelki szinten is megvalósuljon az már kérdéses.

2013. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:

Szerinted Sátán és Jézus Krisztus házasságra léphetett volna? Aki ismeri őket, tudja, még a gondolata is képtelenség.

Nem lehet működőképes a kérdésben fölvetett lehetőség.

2013. okt. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!