Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség Isten és Jézus...

Mi a különbség Isten és Jézus között? Együtt teremtenek. Együtt váltsák meg az embert. És együtt itélkeznek. Akkor miért kell különválasztani az Atyát a Fiútól ha egyszer mindent együtt csinálnak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 21:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


köszönöm, hogy megtiszteltél a kérdéseddel.

Az hogy Jézus hatalmat kapott az atyjától, az nem azt jelenti, hogy neki jár az imádat, és Jézus sem erre gondolt ezzel.

Ha Jézus parancsait kövesük, mint Jehova kinevezett királyának, akkor Jehovának mutatunk be imádatot, azzal, hogy az ideiglenesen királyságot kapott Jézusnak engedelmeskedünk jelenleg.

Az engedelmességünkkel Jézusnak nem imádatot mutatunk be, mint ahogy az Ó-korban sem Dávidnak, Jehova kinevezett királyának mutattak be imádatot, ha engedelmeskedtek a kinevezett királynak, hanem Jehovának.

Isten „semmit sem hagyott, ami ne lenne . . . alávetve” Jézusnak, magát Jehovát kivéve (Héberek 2:8; 1Korintus 15:27).

Jézus ezt jutalmul kapta de nem örökre, és soha nem is akar egyenlővé válni, de nem is tudna az atyjával, vagy annak mindenhatóságával.


A Jelenések könyvéből idézett vers pedig még nem beteljesült prófécia, és ha megfigyeled, a szavakat, ott is először az Atyát említik, majd az "és" szócskával folytatva utalnak Jézusra, mint Bárányra.

azért ha Jézust Bárányként említik, az jól szemlélteti, hogy van neki "pásztora" És akkor nem lehet a legnagyobb Pásztorral Jehova Istennel egy rangra emelni, vagy egyenlőség jelet tenni



Az áldás, a tisztelet, a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké Azé legyen, aki a trónon ül, és a Bárányé!«” (Jelenések 5:13).

Aki a Trónon ül, ÉS A Bárányé.

Tehát itt sem Jézust említi mint aki Trónon ül, mert Jézus előtt ír valakiről, s azután a felsorolásban következik Jézus


Katy Weaver

2013. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

János 10

30 Én és az Atya egy vagyunk.


Pál: „akik közül származik a Krisztus test szerint, aki Isten mindenek felett: áldott legyen mindörökké.”1

János: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.”2

A zsidókhoz írt levél írója: „És az angyalokról ugyan ezt mondja: "Angyalait szelekké teszi, és szolgáit tűz lángjává", de a Fiúról így szól: "A te trónusod örökké megáll, ó Isten, és királyi pálcád az igazság pálcája.”3


Isten-e Jézus? Idézetek tőle: azt mondta, egyenlő Istennel…


Már Ábrahám előtt létezett

„Ábrahám, a ti atyátok ujjongott azon, hogy megláthatja az én napomat: meg is látta, és örült is." A zsidók erre ezt mondták neki: "Ötvenéves sem vagy, és láttad Ábrahámot?" Jézus így felelt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok.”4


(Ennek az utolsó mondatnak még érdekesebb jelentőséget ad, hogy Isten egyik legfontosabb neve az Ószövetségben: „én vagyok” - pl. „Így szólj Izráel fiaihoz: A Vagyok küldött engem hozzátok”)


Egyenlő Istennel

„Én és az Atya egy vagyunk.”

Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék.

Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?"

A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."5


Aki Jézust látta, Istent látta

„Jézus felemelve a hangját ezt mondta: "Aki hisz énbennem, az nem énbennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem; és aki lát engem, az azt látja, aki elküldött engem. Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben.”6


Azt mondta, hogy ő az Úr

„Ti így hívtok engem: Mester, és Uram, és jól mondjátok, mert az vagyok.”7


„Én vagyok az út, az igazság és az élet”

„Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt."

Fülöp így szólt hozzá: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?”8


Isten-e Jézus? Idézetek tőle: azt mondta, egyenlő Istennel…


Már Ábrahám előtt létezett

„Ábrahám, a ti atyátok ujjongott azon, hogy megláthatja az én napomat: meg is látta, és örült is." A zsidók erre ezt mondták neki: "Ötvenéves sem vagy, és láttad Ábrahámot?" Jézus így felelt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok.”4


(Ennek az utolsó mondatnak még érdekesebb jelentőséget ad, hogy Isten egyik legfontosabb neve az Ószövetségben: „én vagyok” - pl. „Így szólj Izráel fiaihoz: A Vagyok küldött engem hozzátok”)


Egyenlő Istennel

„Én és az Atya egy vagyunk.”

Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék.

Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?"

A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."5


Aki Jézust látta, Istent látta

„Jézus felemelve a hangját ezt mondta: "Aki hisz énbennem, az nem énbennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem; és aki lát engem, az azt látja, aki elküldött engem. Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben.”6


Azt mondta, hogy ő az Úr

„Ti így hívtok engem: Mester, és Uram, és jól mondjátok, mert az vagyok.”7


„Én vagyok az út, az igazság és az élet”

„Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt."

Fülöp így szólt hozzá: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?”8


Isten-e Jézus? Idézetek tőle: azt mondta, egyenlő Istennel…


Már Ábrahám előtt létezett

„Ábrahám, a ti atyátok ujjongott azon, hogy megláthatja az én napomat: meg is látta, és örült is." A zsidók erre ezt mondták neki: "Ötvenéves sem vagy, és láttad Ábrahámot?" Jézus így felelt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok.”4


(Ennek az utolsó mondatnak még érdekesebb jelentőséget ad, hogy Isten egyik legfontosabb neve az Ószövetségben: „én vagyok” - pl. „Így szólj Izráel fiaihoz: A Vagyok küldött engem hozzátok”)


Egyenlő Istennel

„Én és az Atya egy vagyunk.”

Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék.

Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?"

A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."5


Aki Jézust látta, Istent látta

„Jézus felemelve a hangját ezt mondta: "Aki hisz énbennem, az nem énbennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem; és aki lát engem, az azt látja, aki elküldött engem. Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben.”6


Azt mondta, hogy ő az Úr

„Ti így hívtok engem: Mester, és Uram, és jól mondjátok, mert az vagyok.”7


„Én vagyok az út, az igazság és az élet”

„Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt."

Fülöp így szólt hozzá: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?”8


Isten-e Jézus? Idézetek tőle: azt mondta, egyenlő Istennel…


Már Ábrahám előtt létezett

„Ábrahám, a ti atyátok ujjongott azon, hogy megláthatja az én napomat: meg is látta, és örült is." A zsidók erre ezt mondták neki: "Ötvenéves sem vagy, és láttad Ábrahámot?" Jézus így felelt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok.”4


(Ennek az utolsó mondatnak még érdekesebb jelentőséget ad, hogy Isten egyik legfontosabb neve az Ószövetségben: „én vagyok” - pl. „Így szólj Izráel fiaihoz: A Vagyok küldött engem hozzátok”)


Egyenlő Istennel

„Én és az Atya egy vagyunk.”

Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék.

Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?"

A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."5


Aki Jézust látta, Istent látta

„Jézus felemelve a hangját ezt mondta: "Aki hisz énbennem, az nem énbennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem; és aki lát engem, az azt látja, aki elküldött engem. Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben.”6


Azt mondta, hogy ő az Úr

„Ti így hívtok engem: Mester, és Uram, és jól mondjátok, mert az vagyok.”7


„Én vagyok az út, az igazság és az élet”

„Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt."

Fülöp így szólt hozzá: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?”8



Isten-e Jézus? Idézetek tőle: azt mondta, egyenlő Istennel…


Már Ábrahám előtt létezett

„Ábrahám, a ti atyátok ujjongott azon, hogy megláthatja az én napomat: meg is látta, és örült is." A zsidók erre ezt mondták neki: "Ötvenéves sem vagy, és láttad Ábrahámot?" Jézus így felelt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok.”4


(Ennek az utolsó mondatnak még érdekesebb jelentőséget ad, hogy Isten egyik legfontosabb neve az Ószövetségben: „én vagyok” - pl. „Így szólj Izráel fiaihoz: A Vagyok küldött engem hozzátok”)


Egyenlő Istennel

„Én és az Atya egy vagyunk.”

Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék.

Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?"

A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."5


Aki Jézust látta, Istent látta

„Jézus felemelve a hangját ezt mondta: "Aki hisz énbennem, az nem énbennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem; és aki lát engem, az azt látja, aki elküldött engem. Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben.”6


Azt mondta, hogy ő az Úr

„Ti így hívtok engem: Mester, és Uram, és jól mondjátok, mert az vagyok.”7


„Én vagyok az út, az igazság és az élet”

„Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt."

Fülöp így szólt hozzá: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?”8


Egyenlő Istennel

„Én és az Atya egy vagyunk.”

Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék.

Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?"

A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."5


Aki Jézust látta, Istent látta

„Jézus felemelve a hangját ezt mondta: "Aki hisz énbennem, az nem énbennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem; és aki lát engem, az azt látja, aki elküldött engem. Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben.”6


Azt mondta, hogy ő az Úr

„Ti így hívtok engem: Mester, és Uram, és jól mondjátok, mert az vagyok.”7


„Én vagyok az út, az igazság és az élet”

„Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt."

Fülöp így szólt hozzá: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?”8


sten-e Jézus? Idézetek tőle: Hogyan jellemezte magát...


„Én vagyok az élet kenyere”

„Jézus pedig így válaszolt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, nem Mózes adta nektek a mennyei kenyeret, hanem az én Atyám adja nektek az igazi mennyei kenyeret. Mert az Isten kenyere a mennyből száll le, és életet ad a világnak."

Erre ezt mondták neki: "Uram, add nekünk mindig ezt a kenyeret!"

Jézus azt mondta nekik: "Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz, nem szomjazik meg soha.”9


„Én vagyok a világ világossága”

„Jézus ismét megszólalt, és ezt mondta nekik: "Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága.”10


„Én örök életet adok nekik”

„Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből.”11


Élők és holtak bírája

„Az Atya nem is ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta át, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogyan az Atyát tisztelik. Aki nem tiszteli a Fiút, az nem tiszteli az Atyát sem, aki őt elküldte.”12


Képes a bűnöket megbocsátani

„Hogy pedig megtudjátok, hogy van hatalma az Emberfiának megbocsátani a bűnöket a földön: Kelj fel - így szólt ekkor a bénához -, vedd az ágyadat, és menj haza! Az pedig felkelt, és hazament. Amikor a sokaság ezt meglátta, félelem fogta el őket; és dicsőítették az Istent, aki ilyen hatalmat adott az embereknek.”13


Nem e világból származik

„Ti lentről származtok, én pedig fentről származom; ti e világból származtok, én nem e világból származom. Ezért mondtam nektek, hogy meghaltok bűneitekben: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok bűneitekben.”14


Isten-e Jézus? Idézetek tőle: mit mondott, miért jött…


Hogy meghaljon helyettünk

„…én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek." "Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért… Én vagyok a jó pásztor, én ismerem az enyéimet, és az enyéim ismernek engem, ahogyan az Atya ismer engem, én is úgy ismerem az Atyát: és én életemet adom a juhokért.”15


Hogy feltámadjon a halálból

„mert tanítani akarta tanítványait. Arról beszélt nekik, hogy az Emberfia emberek kezébe adatik, megölik, de miután megölték, három nap múlva feltámad.”16


Hogy megmentsen minket

„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Mert az Isten nem azért küldte el a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa. Aki hisz őbenne, az nem jut ítéletre, aki pedig nem hisz, már ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.”17


Hogy örök életet adjon nekünk

„Mert az én Atyámnak az az akarata, hogy annak, aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon.”18

2013. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ez még le maradt a leírásből még több bizonyíték,hogy Jézus egyenlő az Atyával!!!!!!!!


1) Róma 9,5

(2) János 1,1

(3) Zsid 1,7-8

(4) János 8,56-58 és 2Móz 3,14

(5) János 10,30-33

(6) János 12,44-46

(7) János 13,13

(8) János 14,6-9

(9) János 6,32-35

(10) János 8,12

(11) János 10,27-28

(12) János 5,22-23

(13) Máté 9,6-8

(14) János 8,23,24

(15) János 10,10-11;14-15

(16) Márk 9,31

(17) János 3,16-18

(18) János 6,40

(19) János 14,21.23

2013. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

A jehovatúi nem ismeik el,hogy Jézus Isten


János

8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10. Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.


A Jehova tanúi szektát egy szátánista szervezet hozta létre!

Ezért van az ,hogy aki belép közéjük meg van kötözve érzelmileg,szellemileg,le vannak urava minden téren még merem állítani szabad akaratuk sincsen ,mert ha ezt vagy ezt csinálta a másik már árulkodik is a véneknek azok meg megalázzák vagy kiközösítik. kiképzik őket!Ige kiképzik! Nem tanulnak !Ki képzik őket! Ezért nem veszik észre az igazat!



János Apostol II. levele 1. rész

9. A ki félrelép és nem marad meg a Krisztus tudománya mellett, annak egynek sincs Istene. A ki megmarad a Krisztus tudománya mellett, mind az Atya, mind a Fiú az övé.



Hogyan ismerhetem fel a hamis tanítót/hamis prófétát?



Kérdés: Hogyan ismerhetem fel a hamis tanítót/hamis prófétát?


Válasz: Jézus arra figyelmeztet bennünket, hogy „hamis krisztusok és hamis próféták” támadnak majd, akik még a választottakat is megpróbálják megtéveszteni (Máté 24:23–27; lásd még 2 Péter 3:3 és Júdás 17–18). A legjobb módja a hamisság és a hamis tanítók elleni védekezésnek az, ha ismered az igazságot. A hamisítvány felismeréséhez tanulmányozd az eredetit. Bármely hívő azonosítani tudja a hamis tanítást, aki „helyesen fejtegeti az igazság igéjét” (2 Timóteus 2:15), és aki figyelmesen tanulmányozza a Bibliát. Például, aki olvasott az Atya, a Fiú és a Szent Szellem cselekedeteiről a Máté 3:16–17 szakaszban, az azonnal megkérdőjelez minden olyan tanítást, ami kétségbe vonja a Szentháromságot. Ezért az első lépés a Biblia tanulmányozása; minden tanítást a Szentírás alapján kell megmérni.


Jézus azt mondta, hogy „gyümölcséről lehet megismerni a fát” (Máté 12:33). A gyümölcs keresése közben három konkrét próbát javasolunk, ami alapján lemérhető a tanítások hitelessége:


1) Mit mond a tanító Jézusról? A Máté 16:15–16-ban Jézus felteszi a kérdést, hogy „ti kinek mondotok engem?” Péter válasza: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia”. Ezért a válaszért Péter „boldognak” neveztetik. A 2 János 9-ben azt olvassuk, hogy „aki túllép ezen, és nem marad meg a Krisztus tanításában, abban nincs benne Isten; aki megmarad a tanításban, abban benne van az Atya is, meg a Fiú is.” Más szóval Jézus Krisztus és az üdvösség műve a legfontosabb; figyeljünk oda az olyanokra, akik tagadják, hogy Jézus egyenlő az Atyával, akik leértékelik Jézus áldozati halálát, vagy akik elvetik Jézus emberi mivoltát. Az 1 János 2:22-ben ezt olvassuk: „Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, mert tagadja az Atyát és a Fiút.”

2013. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Elnézést ,hogy így fogalmazok,hogy a szerep osztásban sok -sok külömbségvan,de ugyan az az Úr!

Az Atya Isten ,a Fiú Isten ,és a Szent Szellem Isten,egységet képeznek,vagyis 1 Isten van (és nem három ,ahogy a tanúk gondolják) !!

Különböző téren és dolgok ban tevékenykednek,de egy az akaratuk.

2013. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

(János 17:24) 24 Atyám, ami azt illeti, amit nekem adtál, azt kívánom, hogy ők is ott legyenek velem,. . .


Nos ha Jézus lenne az Isten, akkor miért beszélget saját magával?

Jézus itt elismeri, hogy Ő az atyjától kapott dolgokat, és nem saját maga erejéből, vagy akaratából, tette véghez.

Minden esetben az atyjára terelte a figyelmet, és nem saját magára.

Sátán az Édenben nem Jézus nevét mocskolta be mint Istenét, és Jézus azért jött elsősorban, hogy ezt a nevet újra megszentelje,

Maguk a volt választott népe Jehovának is nagyon jól tudják, hogy Isten Mono és nem Trió.

Ellenben sok más hamis istenekkel amit a környező népek is hitték, s maga Jézus is Egyedüli igaz Istennek nevezte az atyját és nem többes számban utalt rá.

Jézus idézte a Mózes törvényéből ezeket a szavakat a Márk evangéliumában


(5Mózes 6:4) 4 Halld, ó, Izrael: Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova.

(Márk 12:29, 30) 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova, 30. . .

A fordításokban az E G Y szócskát egyes szám első személyre vonatkoztatva írták a próféták is és a keresztény írók is.

Jézus pedig a "mi Istenünk" kifejezést használta, jelezve, hogy Ő is alárendeltségben van az atyjához viszonyítva.

S ez összhangban van a korintusi levélben leírt főség elrendezésével:

(1Korintusz 11:3) 3 De akarom, hogy tudjátok, hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje pedig a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten.


Jézus pedig akaratban Tettekben egységes az atyával, nem "rangban.

Jézus semmit sem tett saját kezdeményezésből, mert nem rendelkezik akkora hatalommal, hogy a kezébe vegyen ilyen dolgokat, és ezt ki is hangsúlyozta, hogy mindig az atyja akaratát teszi, nem saját magától jött, vagy a saját gondolatait mondta el, hanem ahogy az atyja tanította neki.

Ebből is jól látszik, hogy nincs olyan hatalma mint az Atyjának. Sőt azt is kijelentette, hogy az Atya nagyobb nála, és neki kell imádatot bemutatni.


(János 14:28) . . ., mert az Atya nagyobb nálam.


De ti tudjátok.


Katy Weaver

2013. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Érdekesség kép,, a 12-es válaszoló utolsó szavait idézem:


"az az Én atyám akarata, hogy örök életet kapjatok"

Az atya akarata....

Miért nem azt mondja, hogy "az az Én akaratom mint fiúé"


Jézus nem azért élt, hogy önmagának kedveskedjen. Egy másik alkalommal ezt mondta: „Semmit sem teszek, hanem azt hirdetem, amire Atyám tanított. Aki küldött, velem van, nem hagyott magamra, mert mindig azt teszem, ami tetszésére van” (János 8:28, 29, Katolikus fordítás).


Jézus mint küldött utal saját magára.

(Lukács 2:49) . . .Nem tudtátok, hogy nekem az Atyám házában kell lennem?”

(János 2:16, 17) . . .„Vigyétek ezeket innen! Ne tegyétek tovább az én Atyám házát kereskedés házává!” 17 A tanítványai visszaemlékeztek rá, hogy meg van írva: „A házadért való buzgalom emészt engem.”


Vagy ha az atyával egy hatalma van, Jézus miért imádkozik rendszeresen az atyjához például, hogy ki tudja választani az apostolait..?

Érdekes módon Jézus mindig az atyja irányítására figyelt egész életében soha nem tett semmit saját hatalommal, mindent úgy kapott...


Katy Weaver

2013. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az ATYA KEBLÉBEN van, az jelentette ki [őt.](Ján.1,18)

Mert AZ ATYA NEM ÍTÉL SENKIT, hanem az ÍTÉLETET egészen a FIÚNAK ADTA;(Ján.5,22)

Tanúk erre figyeljetek oda nagyon!

"Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan."(Ján1.2,23)

Húha ez veszélyes!

2013. okt. 2. 21:17
 19/26 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..



itt a Szent Lélekről kérdezett valaki, én írtam 26-osként minhárom személyról pár dolgot, de olvashatod a többi értelmes választ is, érdemes.


Amúgy konkrétan neked, a kérdésre, nem csinálnak mindent együtt!

Sokszor nagyon más a "feladatuk" vagyis inkább a tavékenységük.

a másik linkelt válazsban is van pár, de pl ott van egy szituáció, mikor mindhárom Isteni személy jelen van, és teljesen mást csinálnak, máshol is vannak.

mikor Jézus Jánosnál alámerítkezik, akkor az atya a mennyből leszól, hogy ez az én szerelmes fiam, őbenne gyönyörködöm, miközben a Fiú a földön van, és ott is marad, közben a Szent Szellem leszáll a mennyből a földön lévő fiúra, eközben az Atya a mennyben van, és ott is marad. Az embert is ezért teremtette férfiúvá, és asszonnyá, hogy ketten legyenek egyé, az Isteni Háromsághoz hasonlóan. De igazából az újszövetség hármas kötélről beszél az embernél is, férfi, asszony, és Isten. A szent Szellemmel betöltekezett, újjászületett emberben lesz teljessé az Isten eredeti szándéka.

Eredetiben azt mondják Istenek:

Teremtsünk embert a Mi képünkre és hasonlatosságunkra.

És megteremtette Ádámot és Évát az Ő képére... ennyi, itt nincs hasonlatossága! Az a Krisztusban újjászületett emberben valósul meg teljeen, az eredeti terv.


Ahogy Isten személyei egymással tökéletes harmóniában együtt tudnak működni, úgy kéne a házastársaknak is, de épp ezért Jézus is ezt a hasonlatot használja! Mert Ő a vőlegény, egyház meg a menyasszony! Nekünk is ilyen harmóniában kéne együtt működni.

az elragadtatás előtt Óriási kiáradása lesz a Szent Szellemnek, és elvégzi azt a munkát, hogy az egyház szeplő, és sömörgözés nélküli menyasszonyként álljon az Úr elé, mert ekkor lesz meg az elragadtatás!

2013. okt. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Az Atya a Fiú és a Szentlélek istent egy Istenként kell imádni.
2013. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!