Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy Jehova...

Miért van az hogy Jehova tanúi kongresszusán készített film és hang felvételeket nem lehet megosztani az interneten?

Figyelt kérdés
Más felekezeteknél ez nem tilos.
2013. okt. 5. 19:20
1 2
 1/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Egyszerű: nem járulnak hozzá a nyilvánosságra hozatallal.

A felvétel nem közterületen készült, tehát ehhez joguk van.

2013. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező.


Nemes egyszerűséggel azért, mert a hit nem reklám tárgya, és nem magunkra szeretnénk terelni a figyelmet, hanem a Biblia mondani valójára.

S nem így kell hirdetni az igazságot, hanem személyesen kell felkeresni az embereket.


aki szeretné megismerni a biblia tanításait, azt személyesen és Díjmentesen megteheti.


Katy Weaver

2013. okt. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Mert akkor kiderülne, hogy rossz előadók, összevissza beszélnek és önmaguknak is képesek ellentmondani. Vagy ami még kínosabb, kiderülne, hogy maguk sem hiszik el, amit hirdetnek.
2013. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hogy micsoda? A hit nem reklám?

A hit hogyan lehetne reklám? Valaki vagy hisz vagy nem.

S az nem számít reklámnak amikor Őrtorony van a postaládában vagy meghívó szintén a tanúktól?

Miért a tanúk azért mennek hogy megnézzék az előadót vagy meghallgassák amit mond?

Nem értem. Nem magatokra akarjátok felhívni a figyelmet. Ha így van akkor nem "magatokról" kell beszélni hanem ahogyan írod is a Bibliáról illetve annak üzenetéről.


"aki szeretné megismerni a biblia tanításait, azt személyesen és Díjmentesen megteheti."


Na még az a szerencse. Áruld már el hogy melyik az a egyház amelyik ezt pénzért teszi. Mert ha ezt így kihangsúlyozod akkor bizonyára van ilyen. De melyik az?

Egyébként elég lett volna simán válaszolni a kérdésre.

De az tényleg érdekel hogy melyik egyház teszi ezt pénzért. (a Bibliáról tanít pénzért)

2013. okt. 5. 21:20
 5/15 A kérdező kommentje:

3. válaszadó.


De mi a hivatalos álláspont hogy miért nem lehet közzé tenni? Mivel indokolják az egyház vezetői?

2013. okt. 5. 21:22
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Akik képesek házról házra járni, hogy reklámozzák a maguk igazát, azok nem bújhatnak ilyen átlátszó indok mögé.
2013. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért kedves kérdező, amit Katy már elmondott, meg azért, mert az nem hivatalos.
2013. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Azért kedves kérdező, amit Katy már elmondott, meg azért, mert az nem hivatalos."


Az a hivatalos megfogalmazás hogy a hit nem reklám?

2013. okt. 7. 17:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Abszolút mellékes kérdést feszegetsz szerintem, vagyis számomra nem világos, hogy neked miért ennyire fontos ez, amikor számtalan, ennél nagyságrendekkel fontosabb kérdés létezik a Bibliával kapcsolatban. Azért természetesen válaszolok rá a legjobb tudásom szerint.


Jehova Tanúi minden fontos információt elérhetővé tettek bárki számára a neten, tehát a hivatalos formában. A videómegosztókon való közzétételt én sem tartom semmiképpen szerencsésnek, mert az nem az a hely, melyen kellő komolyságot és tekintélyt adhatnánk az üzenetünknek. Sok-sok válogatás nélküli pozitív és negatív üzenetet, valamint reklámot is tartalmaz, tehát tényleg reklám jellegű lenne - szerintem erre gondolhatott Katy is talán.


Egyébként nincs teljes tiltás erre, hanem a szűk családi körben engedélyezett és megmutatható. Csak a nagy nyilvánosság elé nem engedélyezett kitenni, de ennek jogi és józan okait már leírták itt mások. Pl. ha egy családtag betegség folytán nem tud ott lenni a kongresszuson, felveheti egy családtag számára az előadásokat. Én is így jártam a nyáron.

Elég kielégítő volt, vagy még mindig nem érted?

2013. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9-dik!


Igen annyira abszolút mellékes a kérdésem hogy még is csak időt és energiát fektetsz abba hogy választ írj!

Én sem értem hogy miért is teszed. De spóroljunk nem is érdekel.

Számodra nem világos ,hogy engem ez miért érdekel. Na és én ezzel mit kezdjek? Engem érdekel és nem téged. Mivel számodra amúgy is abszolút mellékes így ne ezen gondolkodj! Egyébként sem a véleményedre voltam kíváncsi.

Felvilágosítalak hogy nem a Bibliával kapcsolatos a kérdésem. Azt gondoltam hogy ez egyértelmű de úgy tűnik van akinek nem az.


"Azért természetesen válaszolok rá a legjobb tudásom szerint."


Köszönöm! Ez már végre a kérdésemhez kapcsolódik. Ezzel kellett volna kezdeni.


"Sok-sok válogatás nélküli pozitív és negatív üzenetet, valamint reklámot is tartalmaz, tehát tényleg reklám jellegű lenne - szerintem erre gondolhatott Katy is talán."


Katy szerintem kitudja fejezni a gondolatait elképzelhető hogy néha nem sikerül neki elsőre de ez velem is előfordul. Szóval ne azt találgasd hogy ő mire gondolhatott. Mivel nem azt kérdeztem. "Katy vajon mire gondol?"


"Egyébként nincs teljes tiltás erre, hanem a szűk családi körben engedélyezett és megmutatható."


Azt írtam "megosztani" ,"internet". Ez nem azt jelenti hogy az interneten elküldöd a családtagjaidnak.

Csak egy olyan tanú lenne itt a GyK-n ,aki tényleg a kérdésre válaszol sallangok nélkül. Természetesen az egyszerűbb kérdésekre gondolok. Nem a hitbéli kérdésekre.

2013. okt. 7. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!