Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én utálom az ilyen és...

Csak én utálom az ilyen és ehhez hasonló vallásokat?

Figyelt kérdés
Azokat amelyikek szinte minden normális dolgot gusztustalannak, erkölcstelennek tartanak. Van egy nazarénus osztálytársam és, hogy mondjam olyan mint akin egy agymosást végeztek. Odajár a testvére aki lány háát olyan mint egy apáca földig érő sötét ruha kendővel a fején, pedig a mai divatban is vannak csinos és "erkölcsös" ruhák tehát felvehetne mást is. Aztán a gyerek elkezdni, hogy nem jön gólyaavatóra mert "ők nem támogatják az ilyeneket". Csak én utálom az ilyen agymosós vallásokat?

2013. okt. 6. 21:30
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
94%
De amúgy a férfiruha-nőiruha fogalma enm függ a vallástól, hanem egy adott ország kultúrájától. Nálunk ugye az az elfogadott normális, ha egy lánynak szép hosszú haja van, a fiúknak meg rövid (amit sajnos sok ember nem tart be), de mégis ez az átlagos, holott pár száz éve a férfiaknak is sokszor hosszabb haja volt. Ez kultúrafüggő, nem köze a valláshoz.
2013. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó! Igazad van, de ők nagyon konzervatívak. Ötven éve még egyértelműen férfiruha volt a nadrág, és az ő szemléletük ezzel kapcsolatban lassabban változik, mint a társadalom többségéé. Lehet, hogy száz év múlva máshogy fognak ők is öltözni, ki tudja.
2013. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Girgoy ***** válasza:
94%
Miért zavar ez Téged? Ő legalább nem egy tömegember, hanem van saját személyisége és értékrendje, ami erősebb a világnál. Akkor is így van ez, ha ezért most engem is lepontoznak a tömegemberek akik csak szaladnak a csürhe után és azt gondolják, az agymosott, akik különbözik és nem dől be a tömegmarketingnek... Ez van, bagoly mondja verébnek.
2013. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő így érzi jól magát, hadd csinálja. Engem is a hideg kiráz a szalagavatótól, igaz, ennek semmi köze a valláshoz, egyszerűen csak herótom van az ilyen öltözzünk-bohócnak-és-csináljunk-hülyét-magunkból-és-még-vágjunk-is-jó-képet-hozzá című dolgoktól.
2013. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
23/24. Milyen saját személyisége lehet egy olyan embernek akire a vallása erőltet rá dolgokat? Lehet az öltözködéstől kezdve a párválasztáson keresztül szinte minden. Egyébként érdekes ha egy magyarországi etnikumnak van sok gyereke (általában sok van) akkor hirtelen nagyon sokan hőbölögnek, hogy azoknak mennyi a pótlék (nem szimpatizálok velük)
2013. okt. 7. 16:36
 26/40 Girgoy ***** válasza:
100%

Nem minden buzgó vallásos agymosott fanatikus, hidd el! Vannak agymosott fanatikusok is, de az igazi vallásos ember pont hogy nagyon erős jellem és szilárd sezmélyisége van. Mert hogy vannak olyan értékek (ez most nem feltétlenül az öltözködés, de abban is megnyilvánulhat), amiket az illető egyén maga is értékesnek tart, jóval értékesebbnek annál, mint amit a világi marketing szövegek próbálnak eladni nekünk! Most képzeld el: mennyivel könnyebb beállni a sorba és sodródni a tömeggel, követni a divatot, szajkózni azokat az álértékeket, amiket mindenki szinte ugró lemezként szajkóz és ömlik ránk a médiából is! Ez igen könnyű, alig kell megerőltetni magadat ahhoz, hogy tömegember legyél! Mert pont az ilyen töm,egemberek agyát mossa át a média, figyeld csak meg, amikor azt a szlogent dobják be, hogy "LÉgy 9nmagad!" - akkor ezzel totális fogyasztói tömegideálok és tömegértékek követésére buzdítanak! Ó, de gyenge személyiség kell ehhez, hoyg beállj a sorba és szidalmazd az ellentábort, amikor mindenki neked éljenez, mert tömegember vagy!


Ezzel szemben mennyivel keményebb, nehezebb és férfiasabb dolog kiállni azokért az értékekért, amik nem tömegértékek, de Te értékesnek tartod azokat. Szembe menni az egész világgal, vállalni a gúnyt, a megvetést, a kiröhögést, az agymosottnak bélyegzést! És még akkor sem törni meg a tömegmédia agymosó ereje alatt, hanem tovább követni az értékeidet, mert tudod, hoyg azok értékesebbek a világi értékeknél! Na ehhez igen fejlett személyiség, egyéniség és tartás kell!

2013. okt. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
És neked milyen a "saját" személyiséged, ha ennyire nem vagy képes tolerálni azt, hogy páran elütnek a nagy átlagtól? A kisebbséget meg azért szokták támadni a sok gyerek miatt, mert nem dolgoznak, hanem a sok gyerekkel sokszorosan termelik újra a munkanélküliséget és a bűnözést. Éppen hogy az lenne a cél, hogy a tisztességes, dolgozó, rendezetten élő családok vállaljanak sok gyereket.
2013. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Már megint félreértetek nem azt a személyt nem viselem el hanem az ilyen mindent tiltó vallásokat. Ha úgy tettem volna fel a kérdést, hogy "Csak én utálom a minden normális dolgot tiltó vallást?" és nem írok példát, nem írom az öltözködést akkor 1, kevesebb válasz lenne mert nem lovagolna senki azon a példán amit leírtam 2, és sokan azt írták volna, hogy igen utálják az olyan vallásokat, de nem az azt gyakorló embereket utálják.
2013. okt. 7. 17:17
 29/40 anonim ***** válasza:

A szülők maguk választották ezt a vallást, és a szabad akaratukból mondtak le sok világi örömről. A gyerek ebben nőtt fel, és nem is ismer mást, tehát nem fáj a szíve a farmer, a bulik és a gólyaavató után.

Majd, ha felnőtt lesz, akkor ő is el fogja dönteni, hogy ez kell-e neki, vagy inkább egy másik közösséget választ.

Egyébként Jézus is elmondta a véleményét a farizeusok által adott szorgalmi feladatokról, hogy Istennek nem tetszenek. Ők emberi ésszel tartják, hogy a bulizás erkölcstelen, Istent nem kérdezték meg róla. De minden keresztény egyházban vannak szorgalmi feladatok.

2013. okt. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
A 4. hozzászóláshoz: én 15 évesen önszántamból jártam (ha nem is minden reggel, de) heti három-négyszer Istentiszteletre/ reggeli imára...
2013. okt. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!