Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én utálom az ilyen és...

Csak én utálom az ilyen és ehhez hasonló vallásokat?

Figyelt kérdés
Azokat amelyikek szinte minden normális dolgot gusztustalannak, erkölcstelennek tartanak. Van egy nazarénus osztálytársam és, hogy mondjam olyan mint akin egy agymosást végeztek. Odajár a testvére aki lány háát olyan mint egy apáca földig érő sötét ruha kendővel a fején, pedig a mai divatban is vannak csinos és "erkölcsös" ruhák tehát felvehetne mást is. Aztán a gyerek elkezdni, hogy nem jön gólyaavatóra mert "ők nem támogatják az ilyeneket". Csak én utálom az ilyen agymosós vallásokat?

2013. okt. 6. 21:30
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hogy miért jártam? Mert szerettem énekelgetni, és hallgatni a prédikációkat pl. arról, hogy szeressük az embereket, és fogadjunk el mindenkit olyannak amilyen.
2013. okt. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem én a médiát utálom aki minden gusztustalan és erkölcstelen dolgot normálisnak állít be. Van több ismerősöm aki olyan mint akin agymosást végeztek. Olyan ruhákba járnak mint a prostik és azt hiszik akkor lesznek boldogok ha mindent megkapnak amit a reklámok és a marketingesek sulykolnak nekik. Aztán elkezdik, hogy nem akarják megismerni a keresztyénséget mert "ők nem támogatják az ilyeneket" Csak én utálom ezt a fajta agymosást?
2013. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Girgoy ***** válasza:
100%

Kérdező! "Mindent tiltó" vallás nincs. :)


de nézzük csak miről van itt szó: tehát egy nő tetőtöl talpig beöltözött ruhában jelent meg. Hű, azt a keservit, ez mennyire iszonyat durva, fúj!!!! :)


Másvalaki meg nem akart gólyatáborba menni! Jujj, hát ez azért azt az agymosott barmot, gólyatáborba nem megy, fúúúújjjjj!!!! :)


Most komolyan: szerintem nincs gond egyikkel sem. Sőt, képzeld: én elmentem anno gólyatáborba és szar volt. Igen, agyalágyult hülyeség volt az egész, otthagytam mielőtt hánytam volna, én senkinek nem fogom azt modnani, hoyg menjen ha nem akar, mert én se lette, volna semmivel sem rövidebb, ha nem megyek el, az egésznek to9tál semmi értelme nincs. Pedig a hirdetett program nem volt rossz, de ami aztán valóságosan történt, az totál szükségtelen értelmetlen baromság volt. Tehát képzeld: én sem támogatom a gólyatábort, nem azért, mert agymosott vallásos vagyok, hanem azért mert teljesen agyalágyult dolognak tartom egy józan értékrend szerint.

2013. okt. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Kár, hogy nem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy mit tudsz erről a vallásról. Gondolom sokat, mert utálni olyan dolgot lehet, amit ismer az ember.
2013. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Elolvastam pár honlapon lévő dolgot itt a gyk n is utánanéztem tehát tudok róla dolgokat de nem magoltam be az egészet. Nen gólyatábor hanem gólyaavató amin az lesz, hogy első 3 óra lesz megtartva de a programokon nem kötelező részt venni csak ott kell lenni. Na ő ott se lesz.
2013. okt. 8. 17:17
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi a normális, azt a többség döntené el. Ha netán ez lenne a legnagyobb egyház, akkor teljesen normális lenne ez a stílus, és te is teljesen normálisnak tartanád. Ahogy most normálisnak számít, hogy 14 évesen már nem vagy szűz. Ez csak példa akart lenni.
2013. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Elolvastam pár honlapon lévő dolgot itt a gyk n is utánanéztem tehát tudok róla dolgokat"


Arra akartam volna kitérni, hogy az osztálytársaddal beszélgettél-e a vallásáról, a szokásaikról, a miértekről. Attól, hogy olvastál pár honlapot, hogy a GYK-n utánanéztél még semmit nem tudsz. Az meg, hogy ő nem akar ottmaradni egy iskolai rendezvényen, ahol ti valószínűleg nagyon jól fogjátok érezni magatokat, ő viszont csak felesleges bohóckodásnak, esetleg magamutogatásnak tartja, még távolról sem utálatos dolog. Vannak vallások, amiknek számunkra furcsa szokásaik vannak, ilyen például, amikor nem ünnepelnek ünnepeket, nem gyászolnak, nem mennek be más vallások templomaiba, mint műemlékbe sem, nem esznek bizonyos ételeket, nem akkor tartják a pihenőnapokat, mint a többség, és még sorolhatnám. Viszont ha te ezek felé utálattal, és nem toleranciával fordulsz, az könnyen vezethet antiszemitizmushoz, ami viszont már valóban utálatos dolog. Majd ha kinősz a kamaszkorból, és a csordaszellem megélése után saját értékrended lesz, talán belátod. Bízom benne, hogy így lesz.

2013. okt. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Családonként van némi különbség abban, hogy a nazarénus lányok hogy öltözködnek: egyesek valóban bokáig érő sötét színű szoknyát hordanak, mások némileg rövidebbet, színesebbet. Ha ismernél sok nazarénust, látnád, hogy sokan közülük igenis csinosan, elegánsan öltöznek. Valószínűleg ez a lány egy konzervatívabb családból származott, ezért is nem ment el a szalagavatóra, gólyatáborba: azok közül, akik még nem döntöttek úgy, hogy a szülei vallását követik, némelyek kipróbálják kisebb-nagyobb mértékben a világi szórakozásokat is. Ez a lány, bár még nem köteleződött el, nem érzett indíttatást arra vonatkozólag, hogy elmenjen mulatozni. Tudományosan fogalmazva ő nem szocializálódott erre a közegre.

De lefogadom, ha önkéntes munka van, egymás segítése, akkor ez a lány az első között van. Ezt miért nem írtad meg? Az 'agymosott' kifejezés pedig kifejezetten sértő, bántó megfogalmazás.

Az iskolába tanulni járunk, ez a fő cél. Biztos vagyok benne, hogy ebből a szempontból nem lóg ki: a nazarénusoknak nem céljuk kilógni a társadalomból, nem céljuk feltűnősködni. Amikor utálatnak adsz hangot, nem a nazarénusokat utálod, hanem azokat az alapelveket, amelyeket egy Jézus nevű személy adott az emberiségnek nagyjából kétezer évvel ezelőtt, s a Biblia nevű könyvben ránk hagyományozta. Mindenki maga dönt, hogy hisz-e vagy sem.

2013. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
100%
Eléggé úgy néz ki,hogy nem voltál még ebben a közösségben,mert fölöslegesen oltod,úgy ezt a vallást hogy a magyarországon több ezer fős vallásból csak 1-2 t ismersz.Engem speciel nem zavar,sőt érdekel,hogy milyen vélemények vannak a vallásunkról,de szeintem annyira nem menő,és divatos földig oltani!
2013. nov. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%
én minden vallás fele nyitott és elfogadó vagyok egyedül azt tartom abszurdnak ,ha a vallás tagjai csak gyülekezeten vagyis saját vallásúval esküdhet házasságot.. Az még elmenne ha felkéne vennie a nem vallásosnak a vallást de az hülyeség hogy 2 ember ne lehessen egymásé ha szeretik egymást csak egy vallás miatt.. ___ Datstrue
2014. márc. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!