Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mit szól ahhoz, ha...

Isten mit szól ahhoz, ha valakinek "földi hivatása" van?

Figyelt kérdés

Alapvetően én úgy tudom és úgy is érzem, hogy Isten arra hívott, hogy a feladatainkat lelkiismeretesen, de a túlzásokat kerülve lássuk el; legalább életmódunkkal, felfogásunkkal evangelizáljunk, "világítsunk" - ha szavakkal nem is.

Mi van, ha valaki egy szakmát - vagy akár hobbit, vagy mindkettőt - hivatásának érez?

Ha valakit lelkesít egy adott szakma, akár szabadidejében is foglalkozik vele egy kicsit, fontosnak tartja, hogy elvégezzen valamit itt, a földön?


2013. okt. 6. 22:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kellenek a világi emberek is. Én is úgy gondolom, ahogy te.
2013. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Az embernek el kell tartania magát anyagilag, ha családja van, akkor azt el kell eltartania. Ha valakit lelkesít a munka amit végez, az nem lehet bűn, hiszen arra buzdít a Biblia, hogy: "„Nincs jobb az embernek, mint hogy . . . élvezze az ő lelke a fáradságos munkájából fakadó jót” (Prédikátor 2:24)."


Lehet, hogy valakit lelkesít egy adott szakma, munka mellett figyeljünk oda a szellemiségünkre is! Bár a keményen végzett munka dicséretes, van még egy kulcsa annak, hogy miként lehet megelégedést találni a munkában és az életben. Ez a szellemiség. Salamon király, aki keményen dolgozott, és minden gazdagsággal és kényelemmel el volt halmozva, amit az élet csak fel tudott ajánlani, erre a következtetésre jutott: „Féld az igaz Istent, és tartsd meg parancsolatait, mert ez az ember egész kötelessége” (Prédikátor 12:13).


Üdvözlettel: Zita

2013. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A "szellemi" szolgálók is sokat segítenek, ha jól csinálják a többiek, egészségesebben, becsületesebben csinálják a földi dolgaikat, tehát ők hatékonyabbak! Ahol az evangélium nagyon elterjedt, városokból, bűnöző városokból is kiszorult a bűn, bűntények, bűnözök. Vagy megtértek, vagy eltakarodtak.


Eleve Ádámot is földi céllal is ide tette.

egyik aszaporodás, föld uralom alá hajtása, másik a kert művelése.

A szellemi is fontos, a kert őrzése. Na, ez nem jött be. Onnantól maradtak a "földi" dolgok, igaz átokkal.


De Isten áldása pont erről is szól:


Zsoltárok könyve » 128. fejezet

1 Grádicsok éneke. Mind boldog az, aki féli az Urat; aki az ő útaiban jár!

2 Bizony, kezed munkáját eszed! Boldog vagy és jól van dolgod.

3 Feleséged, mint a termő szőlő házad belsejében; fiaid, mint az olajfacsemeték asztalod körül.

4 Ímé, így áldatik meg a férfiú, aki féli az Urat!

5 Megáld téged az Úr a Sionról, hogy boldognak lássad Jeruzsálemet életednek minden idejében;

6 És meglássad fiaidnak fiait; békesség legyen Izráelen!



Tehát az az áldás, ha kezed munkáját eszed, saját munkádból élsz...


Én kiakadtam, mikor a krisnások kunyeráltak az utcán Bp-en, hogy adományt gyűjtenek. elmondtam neki, hogy az Útálatos Isten előtt, ha más nevében, más munkáját adományozgatja, főleg hamis barbie-s öltöztetős bálvány nevében. Az lenne kedves Isten előtt, ha maga munkájából adna, mert az adomány, másét mindenki oda tudja adni, az nem áldozat, az hazugság, képmutatás, undok lusta köldöknéző becsapás.



Ez a rész sok áldásról szól, rengeteg köztük a fizikai, földi munka, amit Isten megálld.


Aki el van szállva, és csak szellemi dolgokkal akar foglalkozni, azt a gyülekezetben "szuperszellemi"-nek szokták nevezni, és elég irónikus kifejezés. Ott biztos valami baj van.

Itt vannak az áldások:


[link]



Jeremiás könyve:29:7 És igyekezzetek a városnak jólétén, amelybe fogságra küldöttelek titeket, és könyörögjetek érette az Úrnak; mert annak jóléte lesz a ti jólétetek.

2013. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Isten, sátán nem létezik! Itt emberek játszanak! Olyan nincs, hogy nem jelent meg azóta. Ez csak kitaláció, hogy a hittel tudják az embereket irányítani, sakkban tartani.
2013. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!