Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El szoktatok gondolkozni a...

El szoktatok gondolkozni a saját egyházatokat ért kritikákon? Volt már olyan, hogy valakinek igazat adtatok?

Figyelt kérdés
Nem érdekelnek az olyan válaszok hogy x valláshoz tartoztam, de felismertem, hogy az y az egyedül igaz vallás, ezért most már az y-hoz tartozom. Ha esetleg volt is ilyen, akkor a jelenlegi y-ra irányul a kérdésem.
2013. jan. 24. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

Eddig csak olyan emberek kritikáit olvastam, akik szűk látókörűek.

Uh. nem volt min elgondolkozni.

Jönnek rosszindulatból is, azt meg kiszúrom. Öregszem :).

2013. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Volt, és volt hogy teljes egészében, vagy részben igazat adtam. Vagy tudom, hogy hogyan sikerült kialakulnia olyan helyzetnek, amit más félreérthetett.
2013. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Soha.

A keresztény vallás Rómából ered.

2013. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen, én elszoktam gondolkodni. De fel is szokott bossantani, mert a kritizálok alig ismerik az adott egyházat, csak külsőségekből ítèlkeznek, és általánosítanak.

Ennek ellenére, ha felfedezek valami kis rész igazságot a kritikákban, ez arra indít, hogy imádkozzak többet az egyházamért.

2013. jan. 25. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Általában, ha nagy ritkán el is gondolkodik egy hívő az ilyen kritikákon - ez legfeljebb arra vezeti, hogy még jobban támogassa az egyházát, hiszen (különböző okokból) szüksége van rá!
2013. jan. 25. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kzs ***** válasza:
100%

Ami engem illet, én elgondolkodok időnként.

Bárkinek az észrevételét, kritikát szívesen fogadom, feltéve, hogy az illető nem uszít, nem provokál, nem gyártja a gyűlöletet, hanem előítéletektől, hallomásoktól mentesen érdeklődik.


Én úgy gondolom, hogy minden esetben az az igaz, ami megáll a SzentÍrás talaján. És minthogy eddig még mindig tudtam érvelni mellette, így ilyen téren nem aggódok:

nem igazán tudtam helytadni más észrevételeknek (és ezt ne vegyétek pökhendiségnek vagy lenézésnek mások iránt).


Mondom, azaz igaz, amit a Bibliából alá lehet támasztani.

--------------

@ "tegnap 22:57"


Figyelj, nagy tévedés: a keresztény vallás NEM Rómából ered. A Szentföld, ahol a megváltás teljes folyamata lezajlott, ahonnan az apostolok hirdetni kezdték Isten Országát - az nem Róma, hanem Izrael.


Rómára vonatkozóan a SzentÍrásban utalás abszolút nincs, de ha érdekel a téma, beszélhetünk arról, hogy a SzentÍrás alapján mi az egyház Bibliai ismérvei, mit tanít a Biblia a pápaságról, stb.

Ha érdekel, küldj privátot.

2013. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Természetesen elgondolkodom, főképp, ha olyanról van szó, amin lehetne változtatni. Persze sok olyan kritika van, amely abból adódik, hogy az illető hallott valamit másodkézből, aminek nem nézett utána, ilyenkor igyekszem helyre tenni a dolgot. A jogos kritikák általában emberi hibákra mutatnak rá, mert minden közösséget emberek alkotnak, akik bizony hibáznak. Szélsőséges elemek minden közösségben előfordulnak ezért fontos, hogy ne általánosítsunk!


Üdv. Péter

2013. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"A keresztény vallás Rómából ered."


Épp ellenkezőleg. A kereszténység hajnalán Róma volt a fő ellenségkép, az elnyomó hatalom (Egyiptom mellett.) Csak később, a keresztény hitet felvevő római császárokkal kezdett a központ lenni, de nem onnan eredt.

2013. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Rómára vonatkozóan a SzentÍrásban utalás abszolút nincs"


Szó szerint nem említik, mert az veszélyes lett volna, de rengeteg utalás van benne Rómára.

2013. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

Van az ember, és van a vallás. Minden ember követ el hibákat, bűnöket, kisebbeket-nagyobbakat. Ezekért azonban nem biztos, hogy a vallása a felelős. Ha egy ember, teszem azt, képmutató, még nem szabad levonni a következtetést, hogy a vallása egy képmutató vallás. Minden felekezetnek vannak őszintébb és kevésbé őszinte tagjai, és az a tapasztalatom, hogy az egyházakat érő kritikák nagyon gyakran a kevésbé őszinte tagok hibáin vagy bűnein alapulnak.

"Ez az ember hívőnek mondja magát, mégis együtt él a barátnőjével. Következtetésképp ez egy rossz vallás." - mennyiszer hallunk ilyesféléket. Pedig ilyen esetben nem a vallásban van a hiba, hanem az emberben.

2013. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!