Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor nem lehet valakinek...

Mikor nem lehet valakinek egyházi temetése?

Figyelt kérdés
persze azon kívül, ha nincs megkeresztelve. olyasmire gondolok, hogy pl öngyilkosságnál nem lehet. de vannak más esetek is, nem? tudtok ilyeneket? csak kíváncsi vagyok :D
2013. júl. 6. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Én viszont nem vagyok kíváncsi, mert most ebédelek. xD

Vagy illene akkor bevallani, hogy semmi jelentősége nincs, csak egy szolgáltatás.

2013. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mi? nem véleményeket kértem az egyházi temetésről..én sem vagyok vallásos, csak érdekel e a téma, onnan jutott eszembe, hogy a döglött aktákban volt egy ember, akt megöltek, és szétvagdosták, és mondtk, hogy nem lehetettt egyházi temetése..meg úgy tudom az öngyilkosoknak sem lehet. egyszerűen érdekel milyen esetekben nem lehet..nem volt érthető a kérdés?
2013. júl. 6. 15:33
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Én vallásos vagyok és mégsem látom fontosnak azt, hogy valaki kap e egyházi temetést vagy sem.
2013. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ok, de nem ezt kérdeztem még mindig
2013. júl. 6. 16:09
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Én ismertem olyan személyt, aki nem volt megkeresztelve sem és olyat is, aki öngyilkos lett. Mégis, mindkettő egyházi temetésben részesült.


Befizeti valaki az egyházadót, vagy aminek azt nevezik most (az is megteheti ezt, aki a temetést intézi), és akkor lehet egyházi temetés.


Tudom, hogy nem pontosan a kérdésre válszoltam, de bizonyos szempontból mégis.


32/N

2013. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosoknak is lehet egyházi temetése, részt is vettem ilyenen! ebből tudom.
2013. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
A regi idokben nem reszesulhettek egyhazi temetesben az ongyilkosok, a hazassagtorok, azok akik tetovalast vagy hasonlot viseltek, azok akik nem ertettek egyet az egyhazi tanitasokkal stb. Manapsag mar nincs ilyen; barkinek lehet egyhazi temetese, ha a hozzatartozoi lepengetik a megfelelo osszeget. Anyagias vilagban elunk. Meg kulon imadsagok is vannak, amiket az ongyilkosok temetesekor mond a pap.
2013. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy nem egyházi temetés?

Mondjuk biztos van az ateistáknak, meg akinek nem intézik.

Falun úgy megy egy temetés, hogy a pap tart búcsúztatót, mond néhány jó dolgot az elhunytról, meg éneklés, utána halotti tor valamelyik hozzátartozónál.

Hallottam, hogy ha valaki nem fizet egyházadót, "annak nem húzzák meg a harangot", vagyis ilyetén módon nem hozzák a gyülekezet tudomására, hogy meghalt valaki.

Egyébként meg van a sírásóknak, meg a papnak a "díja", meg koporsó, miegymás. Akinek a családja ezt nem tudja fizetni, az szociális alapon kérhet önkormányzati temetést.

Öngyilkosokkal a református egyháznak (katolikust nem tudom) ilyen tekintetben tudtommal nincs baja, kaphat egyházi ceremóniát.

Akit meg "ledarálnak a helyszínelőkben", azt nyilván nem üvegfedelű koporsóban fogják temetni, hanem hamvasztás lesz belőle. (Urnás "temetésen" nem voltam még, de gondolom hasonló a ceremónia a koporsóshoz, csak nem temetik a földbe.)

2013. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik nem egyházi szertartás is. Urnásnál ugyanaz a szertartás. Protestánsoknál nem tudok kizáró okot, ez egy egyházi szolgáltatás, és nem az elhunytért van, célja a hozzátartozók vigasztalása.
2013. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus egyházjogot tudom. Régebben valóban nem lehetett egyházi temetése az öngyilkosoknak és a megkereszteletleneknek sem, de ma már egyik sem feltétlen kizáró ok, mivel a temetés nem szentség, csak szentelmény, ezért nincs kereszteléshez kötve, illetve az öngyilkosság bár halálos bűn, de sokszor nem beszámítható akkor az ember, így elnézőbbek lehetünk.

A jelenlegi egyházjog szerint nem kaphat egyházi temetést az, aki nyíltan hitehagyóként halt meg, ha valaki a hamvasztását direkt a keresztény hit tagadása miatt kérte, illetve egyéb olyan személyek, akiknek olyan nyilvánvaló bűnük volt, hogy a keresztény közösségben botrányt okozhat a temetés. Egyébként ezek nagyon ritka dolgok, a végére hozzá is teszik, hogy a helyi ordinárius dönt a kérdéses esetekben, és ma már általában engedik mindenkinek, főleg a hozzátartozók miatt is.

2013. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!