Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremtett meg a Teremtőn...

KZitus kérdése:

Miért teremtett meg a Teremtőnk így? Miért vagyunk képesek sokféle színt érzékelni, hiszen az életben maradáshoz nincs szükség a színlátásra.

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 19:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg nagyon sok színt érzékelünk... kb. az univerzum összes színének 0,01 %-át. :-)


Igazán hálásak lehetünk a (fiktív) teremtőnek. (aki, kívül lévő istenként sosem létezett és soha nem is fog létezni).

2013. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Szervusz Möbiusz


Igen, továbbra is a fenti kiírt kérdésre szeretnék választ.

Tegyük félre a szemünk minősítését.

Tagadod azt, hogy színesen látod a világot? Ha Isten, akitől kaptad a színesen látást, de ma elvenné tőled, és ezentúl mindent fekete-fehér-szűrke színbem látnál a átralévő életedben, akkor mit írnál e fenti kérdésemre?

2013. dec. 4. 09:18
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem tudom, feltűnt-e - de éjjel igenis fekete-fehérben látsz.

Mondjuk ez még hagyján - de ha ilyenkor egyenesen ránézel valamire (mondjuk egy nem túl fényes csillagra) - azt nem látod! Ugyanis a szemedben ezen a ponton csak színtestek vannak, azok viszont ilyen gyenge fénynél nem működnek!

Az éjszakai vadászok tudják, hogy éjjel a dolgok _mellé_ kell nézni ahhoz, hogy lásd.

Kár, hogy minden reflexed pont fordítva működik.


Micsoda nagyszerű ajándék ez a teremtőnktől!


És még mielőtt bármit is mondanál - vannak állatok, ahol kiküszöbölik ezt a problémát. Mozognak a látósejtek a szemükben, éjjel-nappali ritmusban.

2013. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szervusz Zita


Én egy kevésbé udvarias,ám annál provokatívabb választ írnék neked mint te nekem:Tudod mit jelent az hogy vita?Tudod mit jelent az hogy érv?Tudod mit jelent az hogy logikai minőség?

Mert az utol hozzászólásod alapján azt tudom leszűrni,hogy nem.(elnézést ha nem így van,de én csak a leírtakból tudlak megítélni,ami ezt sugallja)

Tehát szerintem nem is értelmezted a kommentemet.

A kérdés újra:"Miért teremtett meg a Teremtőnk így? Miért vagyunk képesek sokféle színt érzékelni, hiszen az életben maradáshoz nincs szükség a színlátásra."


Ennyi.Erre én összefoglalva válaszoltam azt hogy,az evolúciós szelektálódás útján,a környezeti nyomás a színlátás véletlen képességét birtokló egyedeknek ezen tulajdonságát őrizte meg és terjesztette el a populáció,majd faji szinten,melyet a későbbi fajok is hordoznak (pl:ember).

Ennél részletesebben írtam le,olvasd újra.Nos ,erre kaptál egy tökéletes választ.


"Tegyük félre a szemünk minősítését. "


Elemi része a témának,de jó ha akarod.Különben az előző kommentemnek nem is ez volt a lényege,ha ezzel ezt akarod mondani.


"Tagadod azt, hogy színesen látod a világot?"


Szerintem elég részletesen leírtam.Ismét csak a leírtakból tudlak megítélni,úgyhogy kérdem:Te hülyének nézel,vagy te vagy hülye?

(lehet hogy a mindennapi életben egy tökaranyos,és szimpatikus nő vagy,de az irományod...nem minősíteném ezt a kissé debil kérdést)


"Ha Isten, akitől kaptad a színesen látást, "


STOP!


Ezt előbb bizonyítani kellene.Leírom hogy l enne helyes ez a mondat:"Ha Isten, akitől SZERINTEM kaptad a színesen látást,"


Na így már helyes.


"de ma elvenné tőled, és ezentúl mindent fekete-fehér-szűrke színbem látnál a átralévő életedben, akkor mit írnál e fenti kérdésemre?"


Ismét nem sértésből,de ez egy nagyon debil kérdés így.Ilyen alapon kérdezhetnéd hogy "Mit gondolsz a gamma,röntgen,rádió sugárzás látásáról?"


Tudod ez is fény,csak hát olyan hullámhosszokon amiket mi nem látunk.Ebből kifolyólag semmit nem gondolok róluk.

De látom filozófiai irányba tereled a beszélgetést (a jó ködös területek egyikére),szóval így is válaszolok:Valszeg hiányozna a színlátásom,ha életem során vesztem el.Ha így születek akkor nem.Neked talán hiányzik hogy nem tudsz repülni?Nem,mert nem is tudtál.De ha tudtál volna,aztán egy nap lenyesik a szárnyaidat,akkor már hiányozna.


Különben mellesleg:Ha nem ilyen szép komfortos civilizált,kőolajszármazékokban gazdag,fémekkel megkönnyített,elektromos áramtól fényes világban élnénk ,színlátás nélkül biztosan ne, élném meg a 30-as éveimet.

Lássuk csak mivel maradnék alul színlátással rendelkező társaimmal szemben:


-Előbb észreveszik a táplálékot,így értelemszerűen nekem kevesebb marad,többet szalasztok el.

-Előbb vesznek észtre fontos részleteket.

-előbb észlelnek egy esetleges ragadozó/támadó fajtárs támadását.

2013. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves Zitus!


Ahhoz mit szólsz, hogy a teremtőnk elvette tőlünk a hőlátás képességét?

Pedig milyen hasznos lenne! Látnád a rejtőzködő ellenséget, a veszélyeket, és a táplálékot is! Nem is beszélve arról, hogy nem fognád meg a forró vasalót, sütőlapot, lábast.


Sok alantas állat képes erre - és nagyon is jól jön neki!

Mi miért nem vagyunk erre képesek?

2013. dec. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Kíváncsi lennék arra, hogyan változott a véleményed az itteni írások hatására.

Leírnád ezt nekünk?

2013. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Jégszív ***** válasza:

"hiszen az életben maradáshoz nincs szükség a színlátásra."


Gondolom, ezt megint az Őrtorony bölcsei hangoztatták.

ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!